200 let svobodného města Humpolec

2

Město Humpolec ve spolupráci s MěKIS v Humpolci připravilo při příležitosti oslav „200 let svobodného města Humpolec“ velkolepou výstavu, která historicky mapuje události a proměny našeho města v uplynulých dvou stoletích. Výstava bude zahájena v úterý 3.července od 16:00 hodin ve výstavním sále Dolního muzea. Provázet jí bude bohatý kulturní program.

Po dobu 3 měsíců (do 26.září) můžete ve výstavním sále na Dolním náměstí v Humpolci shlédnout na téměř 20 panelech kromě historických textů také velké množství archivních fotografií a dalších cenných materiálů z depozitářů Muzea Dr.A.Hrdličky. Během výstavy budou ve výstavním sále promítány dokumentární filmy z historie i současnosti města. Součástí výstavy budou i výtvarná díla autorů – rodáků z Humpolce a okolí, či těch, kteří v Humpolci tvořili.

V prostorách výstavy bude prodáván almanach „200 let svobodného města“ vydaný při příležitosti těchto oslav a rovněž kniha o Humpolci „Ohlédnutí za starými časy“. Velkou událostí zejména pro sběratele bude vydání výročního poštovního razítka, jehož otisk získáte na poštovním úřadě v Humpolci ve dnech 3. a 4. července 2007. Poté bude razítko uloženo v Poštovním muzeu.

Vlastnímu zahájení výstavby budou 3.7. předcházet hudební produkce místních hudebních souborů a těles vystupujících na různých veřejnosti přístupných místech Humpolce.

14:00 – 14:45 Dechový orchestr ZUŠ Gustava Mahlera (Horní náměstí)

14:50 . 15:15 Žesťové sexteto ZUŠ Gustava Mahlera (balkon Městského úřadu)

15:15 – 15:45 Swinging Chipses (památník Aleše Hrdličky)

15:45 – 16:00 Skaláci (vstupní hala výst.sálu na Dolním náměstí)

16:45 Martin Sýkora a spol. + Tucet (Zahrada muzea – Dolní náměstí)

Součástí městských oslav bude také Ples Města Humpolce 2007 konaný ve Spolkovém domě 7.listopadu 2007.

 

 

Čtěte dále:   FOODMANIA 2023

myska

2 thoughts on “200 let svobodného města Humpolec

  1. Upřesňuji jednu větu v článku.Poštovní razítko není výroční ale příležitostné,zas až tak velká událost to není/to vydání toho příležitostného razítka/.Česká pošta jich k různým výročím vydává ročně několik desítek.Pravdou je,že ve vztahu k Humpolci se jedná as o páté příležitostné razítko v celé historii pošty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolecký rodák se stal policejním prezidentem

St Kvě 30 , 2007
Město Humpolec se stalo zase o něco známějším, neboť z něj pochází nově jmenovaný policejní prezident Oldřich Martinů – jak sám včera prozradil médiím. Čtěte dále:   Osm stovek diváků. Fotbalisté Humpolce jasně přehráli Speřice

You May Like

Témata