24. Podzimní knižní veletrh

24. Podzimní knižní veletrh se bude konat v pátek 17. a v sobotu 18. října 2014 v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě a jeho mottem budou Knihy a hvězdy. Ke dni uzávěrky (31. srpna) je přihlášeno 153 nakladatelů. Podzimní knižní veletrh je výjimečný tím, že na něm vystavují i malí, začínající a exkluzívně zaměření nakladatelé z celé České republiky, kteří na jiné veletrhy nejezdí a jejichž knihy se ne vždy objevují v knihkupectvích. Díky tomu mohou návštěvníci veletrhu získat ten nejúplnější přehled o současné české knižní produkci

V bohatém doprovodném programu vystoupí více než 80 hvězdných i zatím méně známých spisovatelek a spisovatelů. Program je stejně jako celý veletrh určen celé rodině a představuje knihy a autory všech žánrů. Příznivci české prózy se mohou těšit na setkání s Michalem Vieweghem, Jiřím Stránským, Ivanem Klímou, Tomášem Zmeškalem, Ivanou Myškovou, Petrem Prouzou, Janem Němcem, Martinem Reinerem, Irenou Douskovou, Radkou Denemarkovou, Edou Kriseovou, Jiřím Hájíčkem a dalšími. Na veletrh přijede i hodně básníků – Jiří Dědeček, Ondřej Hanus, Věra Rosí, Svatava Antošová, Božena Správcová, Lubor Kasal, Jiří Žáček… Literaturu faktu představí Jiří Růžek (V labyrintu tajných zpravodajských služeb), Milan Uhde a Jan Jelínek (A kde byl bůh – výpovědi lidí, kteří přežili holocaust), Jiří Padevět (Průvodce protektorátní Prahou), Blanka Kostřicová (Sestupy a naděje Jana Balabána), Ladislava Chateau (Vlak do Výmaru), Milena Štráfeldová (Guláš pro Masaryka), Jiří Křesťan (Případ Václava Talicha), Karel Hvížďala, Radim Uzel aj. Tradičně hodně autorů přijíždí na veletrh za dětskými čtenáři. Letos to budou Martin Vopěnka, Jitka Nováková, Petra Soukupová, Jarmila Beranová, Terezie Radoměřská či Petra Braunová. Ze Slovenska přijedou bestsellerový autor Gustáv Murín (Slovenská mafie v Praze) a Štefan Šimko (Pasenie mamutov), z Rakouska autor českého původu Stanislav Struhar, bude číst z knihy povídek Cizinky. O české literatuře v Rakousku promluví význačná bohemistka Christa Rothmeier. Slavným osobnostem Vysočiny bude věnovaná beseda s Lucií Tučkovou o knize Suzanne Renaud, Petrkov 13 a s Milenou Lenderovou o knize Dcera národa Zdeňka Havlíčková. Překladovou literaturu zastoupí William Shakespeare ve fascinujícím podání Martina Hilského, argentinský autor detektivek Juan José Saer, francouzský filozof Alain Besancon v podání Josefa Mlejnka aj. K nejoblíbenějším pořadům bude jistě patřit přednáška Jiřího Grygara na téma Knihy a hvězdy. Doprovodný program se stále doplňuje, sledujte ho zde.

Při veletrhu bude tradičně zahájena výstava ilustrací v Galerii výtvarného umění (letos věnovaná dílu Pavla Čecha) a zrovna tak tradičně budou uděleny ceny: cena Littera Astronomica (jméno laureáta bude oznámeno začátkem října) a ceny za nejkrásnější knihy – cena Kraje Vysočina a Českého rozhlasu Region za nejkrásnější knihu Vysočiny, cena města Havlíčkova Brodu za nejkrásnější knihu veletrhu a cena Tiskáren Havlíčkův Brod, a.s. (hlavního sponzora veletrhu) za nejkrásnější dětskou knihu. Jména oceněných autorů a nakladatelů budou oznámena na slavnostním večeru, který pořádá hejtman Kraje Vysočina a ředitelka Krajské knihovny Vysočiny na závěr prvního dne veletrhu – v pátek 17. října ve 20 hodin.

V pátek 17. října bude veletrh otevřen od 10 do 19 hodin, v sobotu 18. října od 9 do 17 hodin. Dvoudenní slosovatelná vstupenková knížečka stojí 50 Kč, obsahuje kupony na slevy u několika nakladatelů, slevu na vstupenky na koncert Rock for Book, bezplatnou vstupenku do Galerie výtvarného umění a Muzea Vysočiny a slosovatelný kupon, na nějž návštěvníci veletrhu mohou vyhrát zajímavé knižní a vinařské ceny.

Čtěte dále:   Mikulášská nadílka

V předvečer veletrhu (ve čtvrtek 16. října v 18 hodin patrně v sále Staré radnice, ale místo bude ještě upřesněno) se můžete setkat s Michalem Vieweghem a poslechnout si jeho autorské čtení. Vstupenka na tento program bude stát 80 Kč, ale spolu s ní získáte dvoudenní slosovatelnou vstupenku na veletrh, která má cenu 50 Kč. Vstupenky si můžete rezervovat na e-mailu veletrh@hejkal.cz.

Základní informace

Výstavní stánky jsou umístěny ve všech prostorách Kulturního domu Ostrov, Na Ostrově 28 v Havlíčkově Brodě. V přízemí jsou umístěny stánky od čísla 1 do čísla 109, stánky od čísla 110 do čísla 210 jsou umístěny v prvním patře. V předsálí jsou stánky č. 1 až 26, v hlavním sále stánky od čísla 27 do 89, na jevišti a v přísálí stánky č. 90 až 109. V prvním patře jsou na chodbě stánky 110 až 144, na balkoně 150 až 210. Bližší informace o umístění jednotlivých stánků získáte u pořadatelů. Doprovodné programy 24. Podzimního knižního veletrhu probíhají v Kulturním domě Ostrov ve dvou saloncích v prvním patře, v literární kavárně Petrkov na balkoně, v prostoru PEN v prvním patře a rovněž na několika dalších místech v Havlíčkově Brodě. Podrobný program sledujte na informačních tabulích přímo na Podzimním knižním veletrhu, na stránkách www.hejkal.cz a na virtuálním veletrhu na adrese www.virtualniveletrh.cz.

Otevírací doba veletrhu:

  • pátek 17. října od 10 do 19 hodin
  • sobota 18. října od 9 do 17 hodin

Vstupné

Dvoudenní slosovatelná vstupenka opravňuje nejenom k opakované návštěvě knižního veletrhu (třeba i více členů jedné rodiny), ale v době veletrhu platí i do Galerie výtvarného umění a Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod. Vstupenka obsahuje slosovatelný kupon. Slosování bude probíhat během veletrhu dvakrát: v pátek v 18 hodin a v sobotu v 16 hodin. Ti, kdo odevzdají vyplněný kupon, mohou vyhrát vyhrát velké knižní ceny z Domu knihy Kanzelsberger, nakladatelství Metafora, Šulc-Švarc, Hejkal a dalších a velké vinařské ceny od cestovní kanceláře M Tour a společnosti Pozdní sběr, vstupenky na koncert Rock for Book 2014 a další zajímavé ceny. Podmínkou získání ceny je být přítomen při losování a přijít si cenu osobně převzít.

Vstupenka na 24. Podzimní knižní veletrh má podobu knížečky a obsahuje kupony na slevy u stánků několika vystavovatelů (nakladatelství Mladá fronta,  Metafora, Šulc-Švarc, Light Point, Masarykova univerzita, Tiskárny Havlíčkův Brod, a.s., Hejkal) a další zajímavé nabídky (vstupenky do Muzea Vysočiny a Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, slevu na vstupenku na koncert Rock for Book 2014 a kupon na zlevněnou vstupenku na příští 25. Podzimní knižní veletrh, který se bude konat 9. a 10. října 2015).

Dvoudenní slosovatelná vstupenková knížečka stojí 50 Kč, při předložení kuponu loňské vstupenky 10 Kč. Snížené vstupné pro handicapované návštěvníky je 30 Kč. Klienti programu Šťáva, kteří si zakoupí dvoudenní vstupenku za plnou cenu a předloží u pokladny tištěný kupon na slevu, mají nárok na zakoupení druhé vstupenky za poloviční cenu, tedy za 25 Kč.

Lidé, kteří mají v době veletrhu, tedy 17. nebo 18. října narozeniny, a děti, které ještě nechodí do školy, mohou veletrh navštívit zdarma.

zdroj: http://www.hejkal.cz

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci v sobotu a v neděli uvidíme dva nejlepší týmy 2. ligy!

St Říj 15 , 2014
Tento týden zakončí muži dvěma zápasy podzimní polovinu soutěže, v obou utkáních budou mít výhodu domácího prostředí. V sobotu odpoledne se představí v Humpolci SSK Vítkovice a v nedělním dopoledni bude hrát V PODHRADÍ Sokol Svinov. Vítkovice jsou momentálně na druhém místě tabulky se ziskem třinácti bodů, Svinov je na […]

You May Like

Témata