49. ročník Finále seriálu závodů Zlatá podkova 2014

2

V rámci seriálu závodů Zlatá podkova se v letošním roce uskutečnily kvalifikační závody v Pardubicích, Dvorečku, Semicích, Borové, Polici nad Metují, Brně, Mikulově, Lošticích, Kolesech a v Humpolci. Účastníci, kteří při absolvování těchto předkol získali dostatek kvalifikačních bodů, mají právo účasti na finále celého seriálu v Humpolci.

Zde se v rámci třídenních soutěží se divákům představí více jak 130 koní v sedlových i vozatajských kategoriích včetně divácky oblíbených pony soutěží a také v ukázce soutěže ve zručnosti tahu klády. V rámci soutěží bude také vyhodnocena přehlídka výkonných koní plemene Český teplokrevník a bude oceněn Zlatý kůň ZP. Součástí celé třídenní akce je také koncert dechové hudby ZUŠ Humpolec s vystoupením mažoretek a slavnostní průvod městem zakončený slavnostní přehlídkou na humpoleckém náměstí. Humpolecké finále je příležitostí pro setkání nejen několika generací milovníků koní a jezdectví ale i ostatních obyvatel a návštěvníků Humpolce. V areálu závodiště je pamatováno i na občerstvení a nejmladší návštěvníky pobaví lunaparky. Tradičně bude pořádána výstavka zahradní a zemědělské techniky. Na sobotní večer je občerstvení připraveno i v areálu statku.

Program:

Pátek 22. srpna 2014

od   9.00 hod.       Drezurní zkoušky

Sobota 23. srpna 2014

od   8.00 hod.       Terénní zkoušky sedlových soutěží BP, SN, SP, ZP, Pony

od 15.00 hod.      Maraton spřežení – Mistři opratí

     20.00 hod        Country zábava         

Neděle 24. srpna 2014

       9.00 hod.       Horní náměstí – koncert dechového orchestru mladých s vystoupením mažoretek

od   9.00 hod.       kolbiště Dusilov – parkur SN

od   9.00 hod.       kolbiště Dusilov – Den testovacích jízd ŠKODA model 4×4

     10.00 hod.       Průvod jezdců městem a zdravice na náměstí

     11.00 hod.       Ukázky soutěží chladnokrevných koní ve zručnosti tahu klády

Čtěte dále:   SVAŘENÝ SÁNĚ JSOU TU!

od 12.30 hod.      Překážková jízda spřežení MO

následně              Parkury sedlových soutěží BP, SP, ZP, Pony – Dekorování vítězů

Všestrannost je od roku 1912 součástí Olympijských her. Vznikla původně v armádě, kde se z povinných zkoušek poslušnosti, vytrvalosti a rychlosti vojenských koní vyvinula nejúplnější jezdecká disciplina. Jezdec a kůň při ní absolvují v průběhu tří dnů (někdy je soutěž zkrácena na dva dny) tři rozdílné zkoušky (drezurní, terénní a skokovou), při kterých mohou obdržet trestné body. Dvojice s nejmenším počtem trestných bodů zvítězí. Divácky atraktivní jsou zejména terénní a skokové zkoušky. Během závodů jsou soutěžící rozděleni do jednotlivých kategorií dle věku a výkonnosti. Nejmladší jezdci se účastní soutěže v divácky zajímavé kategorii PONY, dalšími kategoriemi jsou Soutěž nadějí, Bronzová podkova, Stříbrná podkova a nejnáročnější Zlatá podkova.

Spřežení – o uznání této discipliny mezinárodní jezdeckou federací se významně zasloužil manžel anglické královny princ Filip, který aktivně závodil se čtyřspřežím. Jedná se o obdobu jezdecké soutěže všestrannosti s obdobným systémem hodnocení. V rámci seriálu je možné shlédnout závody v kategoriích jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží a také spřežení pony.

J. Klubal

Soutěže podkovy o.p.s

www.zlatapodkova.cz

Petr

2 thoughts on “49. ročník Finále seriálu závodů Zlatá podkova 2014

  1. Díky moc panu Máchovi a panu Klubalovi a všem jejich lidem, že se o tuto legendu našeho města starají. Tyto závody už k Humpolci neodmyslitelně patří a doufám, že i nové vedení města bude tuto akci podporovat a že v Humpolci finále Zlaté podkovy oslaví nejen padesáté výročí, ale i to sté !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Votavžatský ploty 2014

Čt Srp 14 , 2014
Výstava obrazů – sobota 16.8.2014 Čtěte dále:   Humpolec počítá v příštích letech s velkými investicemi, i do čistírny

You May Like

Témata