Koupaliště Žabák hlásí nejlepší červen v historii

Vydařený červen má za sebou humpolecké koupaliště Žabák. Během devatenácti dnů, kdy byl areál otevřený veřejnosti, zavítalo na koupaliště 5 300 platících návštěvníků.

Červen 2019 se tak stal z hlediska návštěvnosti rekordním. „Zatím nikdy od roku 2008, kdy je Žabák v provozu, nepřišlo v červnu více lidí,“ připomněl vedoucí humpoleckého sportovního areálu Jiří Hynek.

Na koupališti, jediném tohoto typu v rámci celého pelhřimovského okresu, začala sezona 10. června. Kvůli nepřízni počasí zůstal areál dva dny v předešlém měsíci uzavřený. Původně plánovala správa sportoviště přejít na plnohodnotný letní provoz, kdy se areál otevírá i ve všední dny už v 10 hodin dopoledne, až od července.

Vzhledem k okolnostem záměr přehodnotila, na prázdninový provoz přešel Žabák už 22. června. „Kvůli opravám končil dřív školní rok ve škole v Hálkově ulici, také ze strany dalších škol byl díky příznivému počasí zájem o dopolední využití koupaliště. Proto od 22. června otevíráme každý den už v 10 hodin,“ poznamenal Jiří Hynek.

Začátek letošní sezony je tak výrazně úspěšnější než před rokem, kdy se kvůli havárii na technologii start koupací sezony na Žabáku odkládal až na samý konec června. Přesto byla loni nakonec návštěvnost nejlepší v historii humpoleckého koupaliště. „Loni jsme měli přes 21 tisíc platících návštěvníků. Letos už na začátku července jsme na čtvrtině loňské návštěvnosti,“ zmínil Jiří Hynek.

Další změnou oproti loňsku je, že správa sportovního areálu nepřipravila na koupaliště Žabák žádný doprovodný kulturní program. „Letos je v Humpolci přes léto tolik kulturních akcí, že jsme dalším organizátorům už nechtěli konkurovat. Takže ani večerní projekce letního kina, ani koncerty nepřipravujeme,“ dodal Jiří Hynek.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/koupaliste-zabak-hlasi-nejlepsi-cerven-v-historii-20190702.html

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Veganský brunch na Platformě

Čt Čvc 4 , 2019
Třetí sobotní brunch proběhne 6. července. Těšit se můžete na vegetariánskou jídelnu Zahrada z Pelhřimova Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

You May Like

Témata