A.F.C. Humpolec – TJ Nová Cerekev

Oproti papírovým předpokladům měl elitní tým IV. třídy, A.F.C. Humpolec, nečekané problémy se zdoláním protivníka z Nové Cerekve. Ačkoliv se hosté potýkají s nedostatečným kádrem a zápasy hrají ve značně nekompletní sestavě, favorizovanému A.F.C až do konce zápasu zle zatápěli. Domácí museli otáčet nepříznivý stav, což se jim nakonec, díky brankám ze závěru zápasu, podařilo.

45. T. Čeleda , 70. P. Žáček , 84. R. Němec (p.) , 90. P. Štěpán – 14. J. Kolář , 34. P. Vaněček (p.)

ŽK: 55. R. Němec , 57. P. Štěpán , 61. A. Homola – 26. J. Tyráček , 57. V. Knězů .
Hráči zápasu: P. Štěpán , V. ZástěraP. Vaněček .
Místo: Humpolec. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Staněk Lukáš.

Nečekané dvougólové vedení outsidera z Nové Cerekve

Poslední domácí utkání v podzimní části sezóny sehráli hráči A.F.C. Humpolec proti celku TJ Nová Cerekev. Hrálo se v nezvyklém podvečerním čase a za umělého osvětlení, což je asi historická premiéra v této soutěži.Hosté pod Orlík přijeli s jasným úkolem, a tím byla důsledná obrana a sázka na rychlé kontry. Domácí měli od začátku více ze hry, ale do nějaké větší šance se nedostávali. Zato hráči Cerekve dokázali  zúročit hned svoji první šanci, když rychlý protiútok zakončil přesnou střelou Jan Kolář.

Domácí hráče branka samozřejmě zaskočila a chvíli trvalo, než se dostali do tempa. Postupně však soupeře zatlačili do hluboké defenzívy a hrálo se převážně na jedné polovině hřiště. Ale žádná z mnoha střel neskončila v síti, ať již zásluhou brankáře Rajčana nebo díky vychýlené mušce domácích ostrostřelců. A jak už to ve fotbale bývá, zahřmělo na druhé straně. Útočnou akci hostujících hráčů ve 34. minutě zastavila domácí obrana jen za cenu faulu, za který následoval pokutový kop. K míčí se postavil Petr Vaněček a nedal brankáři Decastelovi šanci – 0:2 pro hosty.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Remízy pomohly Humpolci i Slovanu k záchraně. Šance Bystřice ale ještě dál žije

O dvě minuty později mohli domácí snížit, když po narážečce od Pavla Štěpána se v dobré pozici ocitl Václav Zástěra, ale jeho střela letěla těsně nad bránu. Už to vypadalo, že dvoubrankové vedení hosté uhájí do poločasu, ale na hranici vápna se výborně uvolnil Tomáš Čeleda a přesnou střelou k pravé tyči konečně rozradostnil domácí fanoušky.

Závěr zápasu v režii A.F.C, tři body nakonec zůstaly v Humpolci

I druhý poločas se odvíjel podle stejného scénáře. Domácí hráči byli aktivnější, byli výrazně častěji u míče, ale hostující obrana je do výraznějších šancí nepouštěla. A naopak útočnící Cerekve hrozili rychlými protiútoky. Jeden z nich domácí zastavili faulem, ale přímý volný kop z poměrně nadějné pozice hosté nevyužili. V 70. minutě  bylo vyrovnáno. Hosté sice reklamovali faul u postraní čáry, ale hra však pokračovala, k míči se v pokutovém území dostal domácí střelec Pavel Žáček a prostřelil braknáře Rajčana.

Humpolečtí se i nadále tlačili do šancí. V 78. min. pálil těsně nad Pavel Duba a o další tři minuty později střela Kamila Marouska jen těsně minula branku. A stejně tak skončila i střela Tomáše Čeledy. V 84´ se pískala penalta i proti hostům a René Němec tvrdou střelou poslal A.F.C. do vedení. Skóre bojovného utkání uzavřel v 92´ po samostatné akci Pavel Štěpán. Hráči A.F.C. tak uhájili svoji domácí podzimní neporazitelnost, ale tentokrát se na vítězství opravdu nadřeli.

Ohlasy k zápasu

A.F.C. Humpolec

Martin Havel – trenér: Dnešní utkání bylo spíš boj než pohledný fotbal. Svoje hráče musím pochválit, že i přes nepříznivý vývoj utkání nevzdali a dokázali ho otočit, i když to proti dobře bránícímu soupeři nebylo lehké.

TJ Nová Cerekev

Milan Gapko – předstoper:

Do Humpolce jsme přijeli s velmi mladou sestavou, přesto jsme odehráli dobrý zápas. I když domácí měli po celé utkání převahu, my jsme hrozili z rychlých protiútoků. Škoda dvou gólů v závěru, k bodu jsme neměli daleko. Každopádně za výkon zaslouží všichni naši hráči pochvalu.