AKTUÁLNĚ: Věž humpoleckého kostela se zřítila. Policie nabáda občany

5

Dnes v dopledních hodinách se zřítila věž hlavního humpoleckého kostela na horním náměstí. Příčina doposud není známá. Případ nadále sledujeme a aktualizujeme.

Ke zřícení věže kostela došlo kolem půl deváté ráno. Podle informací policie naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob. Současně není známa příčina zřícení. „Incident prošetřujeme. Pracujeme s několika teoriemi z nichž žádná se ale prozatím nepotvrdila.“ uvedl pro server Humpolak.cz policejní konstábl Hadimržka.

Rozsah hmotných škod je však zdrcující. Pan kostelník momentálně prochází katedrálu a zjišťuje škody. „Celý vršek věže je bohužel pryč. Zřítily se bohužel a kostelní zvony, které po dopadu napáchaly nedozírné škody v hlavní lodi kostela. Pádem byly také nenávratně poškozeny kostelní hodiny. Je to katastrofa!“

Okamžitě po zřícení věže se v okolí kostela začali shlukovat lidé. Informace se šíří bleskově městem a občané se přicházejí podívat co se vlastně stalo a jaká je situace. Policie občany žádá, aby se na místě neshlukovali a ke kostelu nechodili. Současně varuje, že pokud se zde lidé budou shlukovat je to prohřešek proti současným vládním nařízením proti schromažďování a bude toto hlídat a pokutovat. „Opravdu nechoďte sem. Situace stále není po kontrolou a nevíme co se stalo. Můžete tím ohrožovat jak sebe, tak okolí. Zůstaňte doma!“, zaznělo z úst policejního konstábla.

Situaci pro čtenáře Humpoláka nadále bedlivě sledujeme a průběžně aktualizujeme. Jakmile budeme mít fotografie zříceného kostela, nebo nějaké nové informace, ihned vám je v tomto článku přineseme.

Aprílový žertík

Čtěte dále:   Páteční videovtípek

Axl

5 thoughts on “AKTUÁLNĚ: Věž humpoleckého kostela se zřítila. Policie nabáda občany

      1. tak ale to chtělo něco sofistikovanějšího.. Tohle prokouknou i ti nejchytřejší a ani se tu nedozvíme, že za to může Karel.

    1. Za tím stojí Ryzner, když Bernard má rozhlednu na komínu, tak on si ji teď postaví na věži kostela… to budeme koukat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nábytkářský gigant IKEA otevře prodejnu v Humpolci

Čt Dub 1 , 2021
Švédský nábytkářský řetězec IKEA oznámil, že otevře svoji prodejnu v Humpolci. Čtěte dále:   Páteční videovtípek
Apríl

You May Like

Témata