ANO: Zkušení politici se budou ucházet o hlasy voličů ve všech bývalých okresních městech Vysočiny

117

Po zasedání krajského sněmu hnutí ANO 2011 je už jasné, že zkušení politici mimo jiné složí kandidátky ve všech bývalých okresních městech Vysočiny. Do Senátu Parlamentu ČR za jihlavský okrsek navrhují vysočinští zástupci Janu Nagyovou, dříve Mayerovou. V Humpolci na kandidátce Alena Štěrbová.

V Jihlavě povede kandidátku bývalý náměstek jihlavského magistrátu a současný městský zastupitel Radek Popelka, ve Žďáře nad Sázavou se bude o hlasy voličů ucházet současná místostarostka Ludmila Řezníčková, v Třebíči mohou lidé prodloužit mandát stávajícímu místostarostovi Miloši Hrůzovi, v Pelhřimově budou moci dát hlas krajské zastupitelce Bohumile Kobrlové a v Havlíčkově Brodě bude lídrem kandidátky současný místostarosta Vladimír Slávka.

„Lídrům přeji silný tým, který je dovede k vítězství. Zároveň všem členům děkuji za pomoc při sestavování jednotlivých kandidátek. Bylo to náročné, ale když se dívám na výsledek, věřím, že jsme zvolili zkušené zástupce, kterým voliči mohou svěřit důvěru,“ uvedl krajský předseda hnutí ANO na Vysočině Martin Kukla s tím, že cílem zástupců hnutí ANO je naslouchat lidem a řešit jejich problémy.

Do Senátu bude kandidovat Jana Nagyová

Krajský sněm hnutí ANO rozhodl, že za jihlavský okrsek bude do Senátu PČR kandidovat Jana Nagyová, matka dvou dětí, která žije v Jihlavě, kandidaturou se vrací do politiky, ze které se před lety kvůli kauze Čapí hnízdo stáhla. „Nesmírně si této nominace vážím. Zvláště pro to, že jí navrhli a rozhodovali o ní lidé, kteří znají jak celou kauzu Čapího hnízda, tak i mě osobně, mou práci a mé názory. Na začátku celé kauzy jsem považovala za správné stáhnout se do vyřešení celého případu z politiky, a to přes mé 100% přesvědčení o tom, že vše, co jsem dělala, bylo v souladu s tehdy platnými pravidly. Přes pět let mně a mým blízkým tato kauza velmi výrazně zasahuje do pracovního i osobního života a konec je přitom bohužel stále v nedohlednu. To je důvod, proč jsem se nakonec rozhodla přijmout nabídku, vrátit se do politiky a kandidovat do Senátu,“ uvedla ke kandidatuře Jana Nagyová.

„Je mi velmi líto, že Janě Nagyové zničila tato kauza život a dodnes bohužel není vůbec nic rozhodnuto. Jde o politickou kauzu, která nemá opodstatnění, a já věřím, že tato slušná žena bude navzdory všemu očištěna, i když zničené dobré jméno a léta stresu se budou napravovat jen stěží,“ uvedl krajský předseda Martin Kukla.

Volby do zastupitelstev obcí a třetiny Senátu PČR (I. kolo) se dle rozhodnutí Prezidenta republiky uskuteční 23. a 24. září 2022.

Lídři kandidátek přehledně:
Jihlava – Radek Popelka, bývalý náměstek a současný městský zastupitel Jihlavy
Žďár nad Sázavou – Ludmila Řezníčková, místostarostka
Bystřice nad Pernštejnem – Soňa Humpolíčková
Nové Město na Moravě – Libor Černý
Spělkov – Alena Šídlová
Třebíč – Miloš Hrůza, současný místostarosta
Jemnice – Dana Babišová
Budišov – Václav Kosina
Pelhřimov – Bohumila Kobrlová
Humpolec – Alena Šterbová
Počátky – Miroslava Hromasová
Černovice – Pavel László
Havlíčkův Brod – Vladimír Slávka, současný místostarosta
Chotěboř – Marek Holoubek

Axl

117 thoughts on “ANO: Zkušení politici se budou ucházet o hlasy voličů ve všech bývalých okresních městech Vysočiny

 1. Ti, kteří Alenu Štěrbovou nevolili v předchozích volbách, udělali dost velkou chybu. Už to mohlo několik let tady na “ městě” konečně trochu fungovat. Její vyloučení z finančního výboru jasně ukazuje, že se jí někteří lidé oprávněně bojí a asi ví proč. Co s člověkem, který mi kazí nečisté plány-zbavím se ho.Já osobně jí zase podpořím. Ještě, že můžeme volit koho chceme.

     1. Blbe je ze pod ANO si kazdy predstavi Hrabise, co by zlo republiky.

     2. Bližší košile než kabát.

      Já si zase představím místní ODS, KDU a uměle nastrčenýho pivovarskýho slouhu Mikuláška v nějaký nový partaji, kterou mu Standa Bernard vymyslel a ihned mi ja jasné, to humpolecké zlo.

      Hrabiše mám u zadele, stejně jak on má u zadele Humpolec.

      Štěrbová je kvalitní lídr, který má možnost vyhrát volby a sestavit koalici.

      Podzim bude zajímavý

     3. Pravdu díte. Z. Mikulášek staví kandidátku pod hlavičkou TOP09. Mě už oslovili také. Je třeba se udržet zuby nehty.

     4. tak vybalte tu hvězdnou pěchotu co nám to tady zvelebí ! jsem zvědav na ten STBáckej ohon ! 😀

     5. Mikulášek jako humpolecký Feri je dost symbolické. Ještě by to chtělo jako u Feriho prošetřit jeho činnost na gymnáziu.

     6. A co ta jeho nehoda před lety, prý pod vlivem alkoholu ….. ?? Spoustu let pak jezdil na skládacím kole, pamatujete ?

     7. Myslím, že pod vlivem alkoholu tady jezdilo víc lidí. Například známý Rýznerův skok přes kruháč….. ale Zdenda narozdíl od Mikuldy potom na kole nejezdil… Holt když má někdo prachy, ostrý lokty a dobrý žaludek zvládá lecos.

 2. Pořád mi uniká ta místní glorifikace Štěrbové (například zde 25. 5. 2022 (18:38) – okořeněná tím, že jí dotyčný prý volil, ačkoliv nekandidovala), která operuje s tím jak je úžasná, skvělá – a přitom zásadně nikde nikdo neuvádí žádný konkrétní úspěch. To, že byla odvolaná z FV podle mě za žádný úspěch považovat nelze, protože takové to – kdyby tam byla, tak by určitě odhalila… říkadlo o rybnících předpokládám znají všichni. Připsat skvělé neurčité vlastnosti a jakoby úspěchy jde libovolnému trdlu, tohle vážně voličům dneska stačí?

  1. Odvolání paní Š. z finančního výboru ji přidalo jenom na popularitě u jisté části voličů. Protože to, k čemu se propůjčili zastupitelé za ANO nemělo v popřevratové historii v Humpolci obdoby.

   Tato čtveřice se rozhodla ji odvolat aniž s tím souhlasili ti, kteří kandidátku stavěli a především členové ANO.
   Čtveřice se rozhodla a bez nějaké elementární dohody s členy ANO a zbylými kandidujícími, byť nezvolenými, to protáhla zastupitelstvem. Byla to prasárna a jinak to nazvat nejde. Odvolávat má ten, kdo stavěl kandidátku, tedy členové hnutí ANO, nikoliv ti, kteří se dostali díky ANO do zastupitelstva.

   Nikdo soudný nemůže už tuto skupinu volit letos v září, i kdyby nově kandidovala za sdružení zlatých svatých. To že po nich skočila odumřelá TOP 09 svědčí o politické mrtvole.

   1. Naopak to svědčí o tom, že Bernardovi jde opravdu o hodně. Tak svoje loutky Mikuláška, Jirků a Kostřicová vysílá na kandidátku kohokoliv, jen aby byla možnost sestavit koalici. Jelikož ODS a KDU většinu nedají.

    1. Bude to o tom, kolik uskupení bude kandidovat. Mluví se o „až“ 12 subjektech. To už by znamenalo značné rozmělnění spektra a pokud by se dostalo deset subjektů do zastupitelstva bude i jeden mandát roli hrát.

     Neoficiálně se mluví o pirátech, které prý staví jistý známý podnikatel, hnutí Přísaha vystrčila rohy a také skládá, takže situace se jeví jako nepřehledná. Nic se neví o SPD, zda postaví plnou a jestli vůbec, tradiční strany asi postaví, ale zatím nemají plné kandidátky s výjimkou HuGO a ANO.
     Lidovce prý opustil letitý člen strany, ČSSD rovněž ještě není kompletní, mlčí KSČM, u ODS se dohadují o lídrovi, i tam byl jeden odchod ze strany, no politické kuloáry a tamtamy v Humpolci běží naplno

     1. ODS prý opustil zakládající člen humpolecké buňky, poněvadž se na tu bídu už nemohl dívat. Teď staví kandidátku s pirátama. Je to rošambo.

     2. P. Mácha v KDU ČSL skončil jako člen, ale kandidovat údajně bude ze zadní pozice. Bez něj totiž třetí mandát neudělají.

     3. No pokud odešel z ODS a jde do holportu s piráty tak o jeho postojích to vypadá dost jasně. Nevolitelný..

     4. Přesně. Jako Mikulášek a Kostřicová, co šli opakovaně za ANO a teď se šikují v trikotu TOPky, aby nepřišli o teplá radní místečka koalice s ODS zůstala u moci. To bude zajímavý podzim!

   2. Sáhodlouhý příspěvek a já bláhový čekal na ty úspěchy kvůli kterým volit paní Š. – a zase nic.

    1. No úspěchy nevidím také,ale byla by to jistá změna po trojici mužů od roku 1990..O tom to je asi nejvíce

     1. V tom se neshodneme. Když se ocitnu v diskusi, pod článkem o ANO, kde je velebena hlavní kandidátka tak mi nestačí ve finále konstatování, že její bývalí spolukandidáti jsou ještě horší. Pak se může objevit někdo úplně nový (Piráti) a bude zcela srovnatelný ohledně moznosti změny. Proto se podivuji, že tu nikdo kromě zcela vágních frází nedokáže vyjmenovat jasné úspěchy, které ukáží proč ji volit. Opakovat dokolečka koho nevolit je k ničemu.

     2. Jasný, uděláme změnu po trojici mužů, dosadíme ženu. Výsledek bude stejný, pouze v dámském provedení. Opravdu si myslíte že stačí vyměnit pindíky za pipinu?

   3. tak kde je ta kandidátka pod vedením paní dokonalé ? když sleduji její životní příběh, tak kromě touze po moci, vidím jen dokonalý talent obklopovat se samým šmejdem s pochybnou minulostí, popřípadě vyčůránky co umí hezky mluvit ! nadhled, odstup či racionalitu neshledávám ! je to morální tápání, nebo jen senilní žluč, která se nám snaží namluvit že nemá s babišem nic společného, aby nám ta STBácká kreatura neustále opakovala kolikery volby vyhrál a jak ho lidé milují!

    1. Asi máte pravdu, za Unii svobody přivedla paní Štěrbová do místní politiky p Bernarda, za ANO pak pana Mikuláška. Je to fakt ta ženská má čuch na samý šmejdy

     1. A jednoho takovýho dalšího si dokonce nastěhovala do domu, proto už jí nad kolejema nic nepatří ….

 3. Pokud čekáte na nové tváře, tak možná budete čekat dlouho. Kdo schopný by šel do takovýho bordelu…..A hlavně, i kdyby se někdo objevil, tak ho brzo někdo otráví. Stačí se podívat do vrcholné politiky, co je tam za špínu a ve světě to není lepší. Musel by být hodně odolný a nemít jen vidinu zisku ze své pozice.

  1. Jasný úspěch paní Štěrbové vidím v tom, že se neboji a jasně ukázala na určité špinavosti , které město kryje.

   1. Na Štěrbovou místní estébáci nedokázali sehnat žádnou špínu. Kdyby něco takového bylo, už nám to x-krát naservírovali. Že se nelekla nátlaku ani výhrůžek pivovarského poskoka je pozitivní. Pokud bude přísná, spravedlivá a měřit všem stejně, tak je to OK. Někdo tady psal o Babišovi a koblihách, ale zřejmě mu konvenuje přístup kdy zastupitel zastupiteli vyhrožuje mafiánským způsobem. Snad už se Humpolec konečně dočká skutečné svobody, a skončí více než 30-letá vláda jedné strany. Klientelismu a mafiánských praktik už fakt bylo dost.

    1. Vy tedy tvrdíte, že to její ničím nepodložené obviňování o vyhrožování jejím dětem bylo pravdivé?
     Jako, tohle byla extrašpína od paní Š., nemyslíte? Když už jste začal o těch odborných praktikách, tak obvinit někoho z tohohle, jen tak, bez důkazů, to chce opravdu otrlost. Jestli si myslela, že se sveze na vlně cancel culture a nebo je jen tak naivní? Nevím, obě možnosti jsou pro mne nepřijatelné.

    2. 30 letá vláda jedné strany? Ale vždyť se Štěrbová na té „vládě“ mnoho let sama podílela, nejprve jako radní a později jako zastupitelka nebo členka výborů.

    3. Podpora Babišovy strany jednoznačně nahrává do karet proruským švábům a podobným hovadům. Divím se, že si Štěrbová tohle bere na triko. Na stará kolena asi dočista zblbla a nechala se zaslepit vírou ve svoji neomylnost.

     1. Urážet voliče hnutí ANO výrazy ..Proruský šváb.. je opravdu ukázkou inteligence tohoto pisatele. Pán se asi ráno pos.al do postele nebo nechápe a upírá právo svobodně volit. Inu demokrat každým coulem

     2. nikde nepise ze ho zakazuje volit. jenom rika svuj nazor. to se nesmi?

     3. Uvědomujete si, že ti vaši „proruští švábové a podobná hovada“ mají v Humpolci současné ANO v koaliční smlouvě s ODS? To je v pořádku, když ANO bez Štěrbové slouží ódeesákům?

     4. tak uvidíme, kde zaparkuje kosmický obytňák STBureše ? na jihlaváku či u pívovaru ?!? 😀

     5. Jedinej kdo z humpoleckých politiků veřejně podpořil STBureše, byl Standa Bernard.

     6. To je pravda, muž pevných názorů Standa Bernard při jednom ze svých veletočů skončil na speciální www stránce, na které vychvaloval Babišovo ANO a doporučoval ho volit. Jako obvykle na to místní ódeesáci už zapomněli.

  2. No tak se nedivte,že tam budou zase staré tváře.. Když se všichni bojí a sedí na zadku se strachem, že je někdo otráví, když by byl v komunálu činný. No je jasný že nikdo nevoní všem.

   Nejhorší totiž je, že se nadává skrytě,že se píše na fcb. jak je vše v kopru a ten a ten je slabý a pod. Kdo to řekne do očí tomu a tomu, nikdo.

   A určitě to dojde k tomu, že i kdyby se nakrásně změnilo složení zastupitelstva razantně, tak se za dva měsíce po volbách bude křičet, že stejně to nedělají dobře.

   1. Zdenek Rýzner, myslím že jasně ukázal, že se nebojí místní klientelistické partičky.

    Opak je pravdou, oni se bojí jeho. Mají žaloby na krku za pomluvy u policie trestní oznámení. No řekl bych, že jim jejich drzost, prolhanost a aroganci dává pěkně sežrat.

    1. jenze Zdenek Ryzner se (a neupiram mu na to pravo) obklopil (nebo nechal obklopit) necim, co podle me nema vubec zadnou praktickou zkusenost s komunalni politikou a uz vubec ne s trpelivou praci. Mladice a mladici bud delaji ve statni zprave a nebo jsou to podnikatele typu – tata vybudoval a zaslouzile damy a panove jsou opet povetsinou ve statni zprave. Tyhle lidi vubec nevedi jaka je hodnota penez v soukrome sfere. Jsou zvikli, ze prachy vzdycky prijdou. Kde se berou a kdo je generuje to netusi a nebo je jim to jedno. A hlavne. Ve sve touze se vyrovnat svemu guru (ZR) zkousi jeho taktiku sirit stejnym stylem. Pak ale Humpolci opravdu nezavidim, az budou muset resit prakticke problemy komunalni politiky a poznaji, ze opozicni krik byla opravdu jenom majova prochazka politikou. Pomluvy, krik, udani, trestni oznameni a janevim co (at uz podlozene a opravnene nebo ne) jim najednou nepomuzou. Najmememe nekoho na uklid chodniku – vyberove rizeni – proc nevyhral nejlevnejsi? – opakovane rizeni – sezona vcudu – lidi nadavaj – vyberem nekoho – trestni oznameni za klientelismus (vzdycky to nekdo prohraje a je nespokojeny) atd. A nejednou prijde takova ta unava z vecne nespokojenosti – vzdyt my delame tolik, tolik se snazime a oni si toho nevazi a hlavne chtej vsechno hned. A ono to nejde. A k tomu ta prokleta opozice, ktera furt otravuje (od toho je) a nejde se z nikym domluvit. Udelame rizeni, navysila se cena, musime to prohnat zastupitelstvem – schvalit – sup 1/2 roku vcudu…. Tak hodne stesti. Drzim palce vsem, co do toho jdou.

     1. Počkejme na podzimní volby, voliči jistě rádi a s chutí rozhodnou a vyhodnotí, koho chtějí mít pro další 4 roky v čele našeho města.

      Současná sestava ukázala co umí. Komu se to líbí určitě je rád zvolí, komu ne je zde aktivní opozice, která má chuť ukázat, že též umí.

     2. Dělají buď ve státní správě a nebo podnikají ??? Člověče a čím se živíte vy?
      Asi někde u nekonečného pásu, že ? Ani česky jste se nenaučil Vy „státní zprávo“, „zvikli“ jste si na „ruka ruku myje“ a teď vám to končí. Mladí proti starým – to zní jak z proruského webu !!

     3. Mladíci a mladice ??? To je ale divný svět, většině hugistů je kolem 40 let. Tak KDY je podle vás vhodný věk pro vstup do politiky? 60+ nebo 70+ a nebo 80+, 90+, 100+ ? Čím starší, tím zkušenější a moudřejší ? Ty bláho, to už dávno neplatí !! Asi byste si to představoval jako v soudobém Rusku, vše je podřízeno rozhodnutí jednoho senilního masochistického ubožáka a jeho věkovitých pobočníků. Na mladé se sere, ti se posílají do bojů na Ukrajinu, aby tam zabíjeli přeživší ukrajinské pamětníky z druhé světové války??

     4. „co podle me nema vubec zadnou praktickou zkusenost s komunalni politikou a uz vubec ne s trpelivou praci“

      Ano, je to jen „podle vás“. Neznamená to vůbec nic, protože váš názor může být naprosto mylný. Doporučuji, podívejte se na některé video z jednání zastupitelstva. Na výkony těch svých oblíbených letitých zastupitelů, co tam podle vás zřejmě mají být doživotně. A volte si je klidně dál, máme demokracii.

 4. ODS je v p*deli. Vrací se Jirka Kučera, aby Standík měl podporovatele, jelikož blekotání Kratochvíla je tragický

  Bernard udělá všechno, aby neskončil v opozici, jelikož ví že potom žádný rozrůstání pivovaru v centru města nebude.

     1. Ano, a skončí to na dvou místech a) v Haagu budou souzeni současní zastupitelé a ve Vatikánu bude kanonizovan p. Ryzner. Bude vám to stačit?

    1. Je evidentní, že pan Rýzner bojuje proti velké chobotnici, viz hezké manipulativní vyjádření (26.5. V 21:54)

     Ten kdo podává trestní oznámení z podezření rozkrádání veřejných financí je UDAVAČ!

     A jak ve své terminologii označujete toho, kdo ty finance rozkrádá.

     A že trestní oznámení nebylo plácnutí do vody, je viditelné, policie ho prošetřuje 1 rok, tak když si ješte jeden rok počkáme, tak se dozvíme, jak to v Humpolci chodí. KDO je KDO na zdejší scéně.

     1. Trestní oznámení neboli udání. Nebo je v tom snad nějaký rozdíl ?

      Ten kdo prokazatelně a nezpochybnitelně cokoliv krade či rozkrádá je zloděj.

      Jinak nic viditelného v tom udání zatím spatřit nelze.

    1. Opak je pravdou Bernard a dalších 14 zastupitelů byli zažalováni Rýznerem u civilního soudu, na ochranu osobnosti za pomluvu a difamaci, kterou tato partička sepsala a podepsala a šířila 22.11., známou jako “Prohlášení 15 zastupitelů”

     Vypadá to, že ke všem “ctnostem”, kterými oplývají současní humpolečtí vládci, budou ještě usvědčeni jako lháři.

     Myslím, že Bernard začíná chápat, že si s Rýznerem naběhl na pořádný vidle, které se mu budou nepříjemně zabodávat do jeho PR obrazu.

 5. Nebo se přestanou rozkrádat humpolecké veřejné finance a zvolení politici si uvědomí, že práce v zastupitelstvu je odpovědnost, včetně trestně právní odpovědnosti a to by byl slušný počin.

   1. Kdyby bylo vše tak křišťálově průhledné, tak tady nemusíme stále dokola spekulovat a blekotat nesmysly. To by byla nuda, no né??

   2. To se dozvíte, až policie vše prošetří. Pochybuji, že kdyby tam nic nebylo, tak se to bude rok prošetřovat.

    1. A kdyby to hned odložila, to tu bude breku o nekvalitním šetření policie.
     Tohle „nenápadné “ chytračení „vím o tom prdlajz, ale mrk mrk, už je to vlastně jasný “ to je tak ubohý.

     1. Tak to zopakuji ještě jednou, policie šetří od května 2021, jak to dopadne si počkejme až to policie uzavře a jestli to bude za 6,12,18 nebo 24 měsíců, to bych neřešil.

     2. Pochybuji, že kdyby tam nic nebylo, tak se to bude rok prošetřovat. — To vám teď najednou vypadlo. V nejlepším odkazu Mary Prchala – žádná fakta, hlavně vytvářet pocit.

     3. Policie to prošetří ale mám strach, aby to nebylo 6, 8,12, nebo 24 roků……

    2. Ještě za deset let se budou voliči dohadovat,zda se něco ukradlo nebo ne.To bude ještě pořád šetřeno a výsledek stále u dudlaj prdlaj..

 6. Jsem zvědav jakou kandidátku složí KDU, možná prý na ní nebude ing. Mácha. Mimochodem pí Štěrbová kandidovala v roce 1994 za KDS a v roce 1998 za Unii svobody, byla pokaždé zvolena a stala se členkou RM. Zkušenosti má a byla by určitě dobrou starostkou.

   1. Kukrechtová je líná a zákeřná, pravý opak paní Štěrbové.

    Uvidíte na podzim, jsem přesvědčen, že Štěrbová bude starostka.

     1. Důmyslný systém soukromých společností, na vyvádění veřejných peněz. To je zdůvodnění podání trestního oznámení v minulém roce.

      Tak si myslím, že mi zde v Humpolci máme svého “Švachulu”, který se zdo objevil za dlouholeté vlády místní ODS a KDU.

      Bez švindlů a podvodů to zde rozhodně nebylo a není.

  1. Bohužel jak KDS tak Unie svobody jako strany zmizely z mapy. KDS spojením s ODS a Unie svobody se rozpustila. Proto se může zdát,že je paní Š. turistkou. Ale vlastně není.

   Musíme přiznat i fakt, že jako jediná občanka Humpolce byla na pozici náměstkyně ministryně. Tak vysoko se moc humpoláků nedostalo, výjimkou je možná expolicejní prezident Martinů, což je nepolitický post.
   A když kouknem do historie ještě víc, tak ani do krajského zastupitelstva se mnoho občanů Humpolce nedostalo dvakrát. Jediná výjimka kdysi Ant. Daněk, ale s přestávkou jednoho volebního období.

   Resumé na konec. Bude jistě znovu zastupitelkou a zda by se starostkou stala, rozhodnou jednání stran co proniknou do zastupitelstva. Myslím si však, že na post nejvyšší už čekají právě ti mladší. Pokud bude mnoho stran a hnutí v novém zastupitelstvu, může i jeden mandát roli hrát. Historickou chybou paní Š bylo to, že v roce 2018 znovu nekandidovala, když roku 2014 bylo ANO na počet sečtených hlasů vítězné.

   1. Náměstkyni ministryně, Petry Buzkové (r. 2002 – 2004), dělala P. Štěrbová, považte, v socanské Špidlově vládě !! Jednalo se doběh tzv. Opoziční smlouvy (r. 1998), kdy se dvě nejmocnější strany ve státě (! ODS a ČSSD !) dohodly, že se budou vzájemně tolerovat a vytvořily tak v naší republice něco, čemu se říká „kočkopes“. Od té doby to šlo s politickou kulturou hodně z kopce, pravice a levice se podivně a neprůhledně spojila v tahu na koryta (jak vidno i v Humpolci) a důsledkem toho byla všeobecná nespokojenost lidí s politikou země – „všichni jsou zkorumpovaní“, ze které vzešel nakonec fenomén Babiš se svým heslem „všeci kradnú…“.

    1. Když nevíte nic o historii tak nepište nesmysly. Špidlova vláda se jasně distancovala od opoziční smlouvy a proto tehdy ČSSD vyhrála volby. Špidla vytvořil vládu, kde součástí byla i Unie svobody. Vláda měla 101 hlasů a právě US to dávala vládě sežrat.
     Špidla se neopřel tehdy o KSČM se kterou by měl 111 hlasů.
     A ve Špidlově vládě nebyla ODS, žádná opoziční smlouva..Nastudujte si trochu české historické volby.

  2. Kam by jinam Mácha šel.. Je natolik spojen s KDU ČSL, že jen blázen by si ho vzal na jinou kandidátku. Takže bude jistě jako nestraník u lidovců.
   Zajímavé také bude sledovat to, kolik kandidátů bude zapsáno na listinách z místních částí. Byl by to historicky megaúspěch , kdyby jediný z nich proniknul do nového složení zastupitelstva.

   1. Mácha zůstane na kandidátce KDU, jen by bylo vhodné, kdyby tohoto bodrého, ale ne moc chytrého zemědělce, lidi nevolili.
    Mácha je jednoduše voděná loutka v rukách zkušeného mega lháře Bruknera.

 7. Jen idiot by v případné koalice nesvěřil post starostky paní Štěrbové.

  Nechci nic podsouvat, ale myslím že Hugny nejsou korytáři a post nejvyšší rádi přenechají paní Štěrbové, pokud vidí výhodu v koalici s ANO.

  Zároveň je nutno dodat, že děláme účet bez hostinského. Voliči musí rozhodnout a politici na základě výsledků zasednout a domluvit se.

  1. Štěrbová starostka
   Voplakal 1.starosta (finance investice)
   Machek 2. starosta (kultura škola)

   Sestava snů!

    1. A proč by se nemohla držet strany, kde dělala v minulém období zastupitelku a v současném období byla ve Finančním výboru, tedy do doby než byla podrazem odstraněna?

     1. Ať se tedy drží. Ale ať zároveň netvrdí, že nepodporuje Babiše!! Její morální hodnoty vzaly za své, pokud tvrdí, že A.B. nepodporuje a přitom sestavuje kandidátku pod hlavičkou jeho strany! Je to normalizace schizofrenního stavu společnosti před sametovou revolucí, kdy mnozí občané vstupovali do strany proto, aby si zajistili dobré pracovní místo, karierní postup, možnost cestování do zahraničí a nebo kloudnou budoucnost pro své děti. Že se takto chová A. Štěrbová v roce 2022 mě překvapuje a mrzí. Tu k tomu nic nenutí, ta prostě chce!

     2. Humpolecké ANO aktuálně drží svými hlasy u moci ODS. To vám nevadí?
      To nemá s Babišem nic společného?

     3. Aktuální humpolecké ANO nemá s republikovým ANO nic společného, republikové ANO se od stávajícího humpoleckého ANO dokonce distancuje, ale morálně je to stejné bahno.

 8. Pro lepší budoucnost a rozvoj Humpolce a jeho místních částí bude stačit, když lidé nebudou volit „politiky“, co jsou na radnici snad už od revoluce = tedy hlavně ne ODS a poskoky Bernarda.
  Stačí se podívat na pár videozáznamu z jednání zastupitelstva, jak se chová Kratochvíl, Brukner, Bernard, Mikulášek, Kukrechtová a další.
  Nenechají mluvit veřejnost, nekonají ve prospěch města, … Jen arogance moci!

  1. Přesně. Arogance moci horší než za bolševika. Pánové Klap, Kaman a další to poznali na vlastní kůži.

   1. Dobrý den, celkem bych řekl, že máte pravdu. V současné době jsem pracoval s týmem mladých odborníků v petičním výboru, který byl vytvořen ke kauze „regenerace ulice Lužická“. Teda takto to bylo vedením města veřejnosti představeno,ale ve skutečnosti tento projekt obsahoval z největší části vytvoření komunikace kolem paneláku 1332-1335 v ulici Lužická a zároveň vytvoření co nejvíce parkovacích míst kolem celého paneláku,včetně zbourání protihlukové stěny. Nebylo zde pracováno se stanoviskem obyvatelů paneláku a projekt se dostal až do fáze dokumentace pro územní rozhodnutí. Nebudu zde popisovat co jsme vše zjistili, ale podařilo se projekt zastavit a nechat přepracovat tak, aby zohlednil požadavky obyvatel. No a jelikož jsem občan „starostlivý“, jak řekl na posledním zastupitelstvu pan místostarosta Brukner, tak jsem si vysloužil od pana starosty Kratochvíla na fb podle mě bezdůvodného označení „LHÁŘ“. Takže je zde uplatňováno rovnítko mezi pojmy „startostlivý občan=lhář“. Veřejnost se určitě dozví postupně všechna fakta o této akci. Přeji pěkný den. Karel Klap

    1. Jj starosta Kratochvíl to dělá opakovaně. Používá výrazy pro oponenty, které jsou nevhodné nebo je ani nemá podloženy důkazy.

     I z toho důvodu na starostu a jeho kumpány podal Rýzner žalobu a jde to k soudu.

     Chytrému napovez, hloupého trkni. Tak třeba soudní líčení bude pro pana Kratochvíla a jeho kámošky a kámoše silné a dostatečné trknutí.
     Pochopí, že ne nadarmo se říka, že se slušností nejdále dojdeš. Už jenom kvůli nám občanům, nechť se na zastupitelstvu vede rozprava, ale i ta může být vedená slušně a ne to co předvádí dnes Kratochvíl a jeho podporovatelé. To je dno.

     1. Souhlasím. Rozprava, vedená na zastupitelstvu Kratochvílem, nemá nic společného s demokracií. Jeho chování vůči vystupujícím z řad občanů je velmi často nevhodné, a urážlivé. Bohužel chybí sebereflexe. Tak snad se dočkáme změny poměrů.

 9. Uvidíme jak se naše arogantní vládní partička bude vyrovnávat s žalobou, která jde už k soudu.

  Slyšel jsem, že už se začínají naši obžalovaní zastupitelé hádat mezi sebou a obviňují Kratochvíla, že je natáhl do pěkný šlamastyky.

  Myslím, že zastupitelé jako Arnotová, Balnohová, Bendl, Bernard, Dvořáková, Hrdlička, Jirků, Kostřicová , Kukrechtová, Mikulášek či Vystrčil, nechápou co se vůbec děje.

  A jediný vysmátý zastupitel je Mácha, který prý vyslechl doporučení člena FV Klubala, aby hanopis nepodepisoval, že se nezakládá na pravdě. Prostě slušnost se Máchovi vyplatila.

  1. Je pravda, že celou žumpu s tím hanopisem na Rýznera vymysleli a zorganizovali Kratochvíl s Bruknerem za pomoci loajálního tajemníka města.

   Divím se těm ostatním zastupitelům, že takovou s•ačku podepsali. Zároveň to vypovídá něco o těchto lidech, jejich morálu a pohledu na svět.

   Doufám, že soudem dostanou přes prsty a příště si rozmyslí jestli se chovat slušné či hanebně.

    1. Myslíte prohlášeni 15 zastupitelů na Fb mesto humpolec z 24.11.2021?

     Typická komunisticko – ODSácká žumpa.

     Nevíte kdy bude ten soud?
     Doufám, že nás někdo pozve. Rád se půjdu podívat na výpovědi našich “udatných zastupitelů”.

     1. A proc to zazaloval jenom Ryzner? V dopise bylo jmenovanych vic.

  2. Proč si myslíte, že Bernard v této kauze neví, která bije?
   Nepodceňoval bych jeho manipulativní a přesvědčovací schopnosti. Je veřejným tajemstvím, že má na Rýznera pifku, že vyšťoural jeho černý stavby. Nota bene pochybuji, že by Kratochvíl svým blekotáním dokázal přesvědčit všech 14 zastupitelů, aby podepsali. Za tím stojí někdo silnější. Kratochvíl posloužil jen jako “užitečný idiot”.

   1. Raději aktivní a chytrý zajíčky než nemohoucí a bez energie a zápalu mlčící babičky a stařečky

    Vše co je nad 65 let v současném humpoleckém zastupitelstvu, je už bez energie a nápadu. Nic proti stáří, ale na zahrádce nebo ve skleníku s ředkvičkou, mrkví a okurkou jim bude lépe a budou z toho mít i upřímnou radost.

    Zastupitelstvo je velká starost. Nic proti stáří, ale všechno má své.

    1. Už tomu rozumím proč chcete za starostku p. Štěrbovou. Takovej druhej Miloš a zajíčci jí budou ovládat.

     1. Jestli se nepletu, tak paní Štěrbové je nad 65 let. Tzn. Směr skleník a může si tam mičurinit se Standou Bernardem a ostatníma důchodcema.

      Politiku v Humpolci by měli dělat lidé středního věku, kteří mají energii, vitalitu, nápady.

      Když koukám na současné zastupitelky a zastupitele, tak úroveň je opravdu tristní.

 10. Jak říká sama Eva Decroix z ODS: „… budoucnost je v nové politické generaci“. Tak snad se konečně uděje i v Humpolci.

 11. Jenže zmíněná Eva Decroix má jako krajská předsedkyně ODS má za místopředsedu nějakého Karla Kratochvíla z Humpolce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Píšou o Humpolci - iDnes.cz: Humpolec by rád koupil a provozoval Spolkový dům, o ceně zatím licituje

St Kvě 25 , 2022
Historickou budovu Spolkového domu z konce 19. století plánuje koupit město Humpolec od soukromého vlastníka. Záměr již odsouhlasila rada města, konečné slovo však budou mít zastupitelé, a to 22. června. Ačkoliv zatím není jasné, kolik bude muset město vydat, veřejnost záměr kvituje.
Humpolec zvažuje, že koupí Spolkový dům, rozhodnout musejí zastupitelé

Témata