Australani a Filipínci zazpívají Mahlerovi

1

V neděli 29. června od 15.00 hodin vystoupí v Domě Gustava Mahlera dva zahraniční pěvecké sbory – The Australian voices a Imusicapella z Filipín….

Tento mimořádný koncert se koná v rámci Festivalu sborového zpěvu Jihlava 2003 a je součástí slavnostní neděle v Kalištích , které oslavují obecní vlajku .

Pěvecký sbor The Australian voices založil před deseti lety Stephen Leek z mladých zpěváků ve věku 17-26 let . Za krátký čas tento sbor zaujal jedno z předních míst v hudební kultuře celé Austrálie . Ve své činnosti se sbor soustřeďuje předně na studium a propagaci současné australské tvorby , dále na skladby polyfonní , díla z období klasicismu a romantismu, a neváhá zařazovat do repertoáru i experimentální skladby mladých australských skladatelů .
Výkony sboru jsou oceňovány nejen v Austrálii , ale i na koncertech a soutěžích v zahraničí . V roce 1998 obdržel např. hlavní cenu v soutěži Bély Bartóka v Maďarsku , v roce 2001 zvítězil ve velké mezinárodní soutěži sborů ve Walesu .
Úspěšně koncertoval již v mnoha zemích celého světa , v poslení době v Chorvatsku , Francii , Německu , Rakousku , Belgii , Španělsku , Kanadě a na Novém Zélandu .
V tomto roce je pozván do Německa , Polska a do Česka na 46.ročník FSU v Jihlavě .
Sbormistr Stephen Leek je významný australský hudební skladatel , dirigent , hudební pedagog a vydavatel . Jako skladatel vychází z domácí tradice a za svoji činnost obdržel několik prestižních cen , např. cenu The Sounds Australia National Award .

   

Program koncertu :

Daniel Walker……………..Sea Children

Stephen Leek……………….Condalilla

Stephen Leek……………….Coonwrin

Bill Scott+Arr.S.Leek……….Hey Rain

Gordon Hamilton…………..Brave Ned

Arr.Stephen Leek…………..Waltzing Matylda

Stephen Leek………………..Kungala

Pěvecký sbor Imusicapella byl založen v roce 1971 a soustřeďuje se na mladé studenty z provincie Cavite na Filipínách . Po dobu svého působení úspěšně šíří sborovou tvorbu nejen ve své provincii , ale i v metropoli Manile . Sbor se účastní místních národních soutěží , ze kterých si pravidelně odváží ta nejpřednější umístění . V tomto roce opětovně získal hlavní cenu Expo Filippines Choral Competition . Sbor spolupracuje také s Filipínským filharmonickým orchestrem . Repertoár tvoří klasická i současná díla a místní folklórní písně .

Čtěte dále:   ... a vánoční přichází čas. Světélkování s Ivou Fraňkovou (TARA design)

Sbormistr Tristan Caliston Ignacio je zajímavá osobnost . Začal nejprve studovat medicínu , studium však přerušil a přešel na obor hudební . V roce 1997 se již stal sbormistrem pěveckého sboru kabinetu Společnosti hudby , která se záhy přejmenovala na Imusicapella .


 
Program koncertu :


Claudio Monteverdi……………….Ecco Mormorar L’onde


Ludwig Senfl………………………Das Glaut zu Speyer


Arr.George Hernandez…………..Rosas Pandan


Arr.Eudy Palaruan………………..Paru-parong Bukid


Arr.Robert Delgado………………Dandansoy


Arr.Eudy Palruan…………………Osi Osi


Rodolfo Delarmente…………….Inlay Gandangan


Arr.Fidel Calalang Jr……………Tirindingding


 


 


Humpolák přeje Vám všem , kteří si nenecháte ujít tuto zajímavou exotickou podívanou příjemný zážitek .


 


Zdroj : Arco diva – Mgr. Jana Černá


linky : www.theaustralianvoices.com.au  

           www.arcodiva.cz

 


 


Š humpolák 2003


Autor : Petr Žáček


 

pierre

One thought on “Australani a Filipínci zazpívají Mahlerovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Mladí švýcarští hudebníci oplácejí návštěvu

Pá Čvn 20 , 2003
Nedávno se ze švýcarského města Münsingen vrátili žáci dechového orchestru a tanečního oboru Základní umělecké školy v Humpolci, kteří pro partnerské město ve Švýcarsku uspořádali koncert a taneční vystoupení. V tomto týdnu naopak humpolečtí přivítali návštěvu švýcarských hudebníků, členů Mládežnického smyčcového orchestru z Münsingenu, kteří pro humpolecké obyvatele přichystali na […]

You May Like

Témata