AUTO: Pětisetkoňový Seat!

Seat pilně pracuje na své image, která by se měla dostat tam, kde je teď Alfa Romeo. Z bývalého španělského výrobce licenčních Fiatů Panda se má stát sportovní značka. A tohle je další polínko do kamen…

Seat Cupra GTCupra GT je výsledkem spolupráce designérského oddělení Seatu a jeho sportovního oddělení Seat Sport. Agresivní karoserie v ostře oranžové metalíze má typické rysy Seatu, takže si Cupru GT nikdo s ničím jiným nesplete. I když je fakt, že nám její linie malinko připomínají koncernovou Bugatti Veyron. Ale stejně tak starší Seatův koncept Tango, Cupra GT prostě vypadá dobře.

Třílitrový šestiválec si vypůjčila od Audi a se dvěma turby dává slušný výkon přes pět set koní a hustý krouťák 600 Newtonmetrů při 5250 otáčkách, který se přenáší na zadní kola skrz šestistupňovou sekvenci. Na stovku se dostane za 4,2 vteřiny a maximálka má hodnotu 295 kilometrů v hodině.
 
Cupra GT by měla ještě letos začít závodit ve španělské sérii třídy GT, čemuž odpovídá její konstrukce. Je postavena na trubkovém rámu, propleteném stabilizátory a výztuhami a s pomocnými prostorovými rámy vpředu a vzadu. Pod osmnáctipalcovými koly se šlupkami 265/650 vpředu a 285/680 vzadu trůní brzdy od AP Racing s kotouči 378 a 355 milimetrů a třmeny v titanové barvě.

To nejlepší na konec: oddělení Seat Sport bude od konce roku stavět Cupry GT na zakázku.

Čtěte dále:   Den otevřených dveří v SeniorCentru SeneCura v Humpolci

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

STŘEDOVĚKÉ PODZEMÍ - PŘEDNÁŠKA

Pá Kvě 2 , 2003
Čtěte dále:   Den otevřených dveří v SeniorCentru SeneCura v Humpolci

You May Like

Témata