Noc vědců v Humpolci se blíží. Na návštěvníky čeká pestrý program i odměna

1

V pátek 6. října proběhne vědeckopopularizační akce Noc vědců ve více než 30 městech napříč Českou republikou, chybět mezi nimi nebude ani Humpolec. Program pro děti i dospělé na letošní téma Tajemství je nachystaný na ZŠ Hradská, v Knihovně Jiřiny Zábranové a v Muzeu dr. A. Hrdličky. Na návštěvníky, kteří od 17:00 do 22:00 zavítají na všechna tři místa, čeká navíc slosování o věcné ceny. Na programu jsou hry, kvízy, komentované prohlídky, přednášky, workshopy i úniková hra. Vstup na veškerý program je zdarma.

Noc vědců není v Humpolci novinkou, konat se zde bude již pošesté. Za ty roky se díky zdejším organizátorům ze ZŠ Hradská stala akce velmi populární. „Ta energie a popularizační dosah je opravdu motivující, právě proto jsme rádi, že letos nově přiložíme ruku k dílu i my,“ uvádí ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Vendula Marešová. To se k základní škole připojuje programem v místní knihovně a muzeu.

Některé části programu budou přístupné po celou Noc vědců, tedy od 17:00 do 22:00, jiné probíhají pouze v omezený čas a na několik je třeba si své místo z kapacitních důvodů rezervovat. Patří mezi ně třeba přednáška spisovatele a záhadologa Arnošta Vašíčka v knihovně nebo komentované prohlídky národopisné a antropologické expozice muzea. Na ZŠ Hradská čekají na děti zábavná stanoviště s úkoly a experimenty ve verzi pro školáky i předškoláky.

Díky spolupráci s výzkumným centrem Západočeské univerzity v Plzni si budou moct návštěvníci Noci vědců v Humpolci vyzkoušet práci s termokamerami vyrobenými na 3D tiskárně. Na workshopu FOKUS Vysočina věnovanému duševnímu zdraví si vyzkouší brýle pro virtuální realitu a okusí pocity člověka se schizofrenií. Kompletní program najdou návštěvníci na www.nocvedcu.cz/humpolec.

Noc vědců se v pátek 6. října uskuteční na půdě 21 univerzit a více než 40 vědeckých institucí, science center nebo třeba hvězdáren a planetárií. Akce jako taková vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005 a jejím posláním je ukázat lidem, že věda není nudná, ale naopak je studnicí zajímavostí a fascinujících úkazů. Jeden den v roce jsou na stovkách míst v Evropě ve večerních a nočních hodinách zpřístupněny univerzity, vědecká a výzkumná pracoviště, science centra a další organizace, ve kterých se zdarma konají komentované prohlídky, populárně vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty, vědecké show, hudební vystoupení a podobně.

Čtěte dále:   V únoru se do Humpolce opět vrací Vepřové hody!

Axl

One thought on “Noc vědců v Humpolci se blíží. Na návštěvníky čeká pestrý program i odměna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Podporujeme 2024

St Říj 4 , 2023
Žadatelé o dotaci v oblastech podpory tělovýchovy a sportu, kultury, ostatních zájmových činností a obnovy kulturních památek i v oblasti sociální služby mohou podávat své žádosti pro rok 2024 Čtěte dále:   V únoru se do Humpolce opět vrací Vepřové hody!

You May Like

Témata