Autokros v Humpolci již za týden!

Kolotoč autokrosových závodů se opět pozastaví v Humpolci, kde se na místní
autokrosové trati 31.května. a 1.června pojede Bresson Mezinárodní mistrovství ČR a Zóna Střední Evropy v autokrosu. Účast přislíbila celá autokrosová špička, včetně Mistra Evropy Ladislava Hanáka a Petra Bartoše. Pořadatelé zvou všechny milovníky motosportu, aby přišli podpořit nejen své favority, ale i šestnáctiletého Karla Kupce, který jezdí za zdejší Automotoklub Zálesí Humpolec a letos se mu zatím výborně daří.

Program :


Sobota 31.5.


Od 11:45 hod. Trénink


 


Neděle 1.6.


Od 8:30 hod. I.rozjížďky


Od 10:45 hod. II.rozjížďky


Od 13:15 hod. III.rozjížďky


Od 15:45 hod. Finále


 


První dva závody Mistrovství se odejely v Přerově a v jednom z nejkrásnějších autokrosových areálů Evropy – ve Štikovské rokli u Nové Paky. V obou kolech se v divizi D3 Junior Buggy (obsah do 600 ccm)  umístil na prvním místě Karel Kupec ze Sobotína, závodící za AMK Zálesí Humpolec. V Nové Pace předvedl skutečně kvalitní výkon, byl svým zajetým časem nejrychlejším juniorem. V rozjížďkách vyhrál všechny jízdy, ve finále si udržel neporazitelnost a s náskokem 5 vteřin zvítězil, čímž vede průběžné pořadí. (Na 8.místě se pak umístil jeho neméně talentovaný mladší bratr Radomír.)


 


Rozhovor s Karlem Kupcem po uplynulé sezóně 2007

1. Co tě přivedlo k autokrosu?
-Tak k autokrosu jsem se dostal tak, že jsme se byli podívat na výstavišti v Brně a tam půjčovali buggynu, tak jsme to s bráchou zkusili. Pak jsme si koupili Havlovku a bylo to.
 
2. Jak hodnotíš uplynulou sezonu?
– Sezonu hodnotím jako úspěšnou, co se týká toho, jak jsem jezdil, ale výsledky se nedostavily…. Na vině byla smůla a taky technika nefungovala ideálně, ale do příštího roku vše zrepasujeme a zpevníme, takže budeme ještě silnější, než letos.


3. Máš nějakou oblíbenou trať? A naopak neoblíbenou?
– Mojí nejoblíbenější tratí je Humpolec. Taky mám rád Novou Paku, Humpolec je trať, která se jede skoro furt na plný plyn a to je nejlepší. V Nové Pace dělají atmosféru diváci….. A naopak nemusím Sedlčany, jak z hlediska pořadatelů, tak i trať mi moc nesedí….

Čtěte dále:   Vysočina v Regions´ Cupu deklasovala střední Čechy a je v semifinále

4. Máš nějaký cíl do příští sezony?
– MISTR!!!!!!!!


5. Jaký je to pro tebe pocit ovládat buggynu?
– Záleží na tom jaké jsou podmínky… Když je horko nebo naopak bahno, tak je to blbý, ale jinak mě baví, když jedu ze zadu a musím předjíždět….. A super je když se buggyna ve vysoké rychlosti řítí smykem….


6. Jaké bylo tvoje nejhorší zranění?
– Naštěstí žádné, ale v divizy Racer buggy 125ccm jsem hodil boudu v plné rychlosti, ale naštěstí se mi nic nestalo. Až letos v Matschenbergu jsem měl pěkně narazený záda.


7. Kterého závodu by jsi se do budoucna rád zúčastnil?
– Poháru Euraca cupu a seriálu mistrovství ČR.


8. Provádíš i jiné sporty?
– Ano, závodně lyžuji a hodně sportu dělám jako doplněk k lyžování. Letošní sezona byla hodně úspěšná, když jsem se stal mistrem ČR ve slalomu a vyhrál jsem český pohár. Zúčastnil jsem se několika mezinárodních závodů, mezi nimiž bylo i mistrovství světa žactva, kde jsem dokončil na 27. místě. V sezoně 2007/2008 budu prvním rokem v juniorech, takže už budu jezdit proti dospělým a musím makat, abych se prosadil.


9. Který sport tě baví víc?
– Asi lyže, je to férovější sport. V autokrose je na denním pořádku, že někdo do někoho naráží. Já jsem to letos schytal několikrát a není to moc příjemné.10. Kam myslíš, že bude směřovat český autokros?
– Myslím, že se udržíme na špici, ale konkurence v příštích letech bude mnohem větší.


  


Více informací naleznete zde:


www.autokrosar.cz            


www.amkhumpolec.cz


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

III. Muzejní noc

Út Kvě 27 , 2008
Muzeum Dr.Aleše Hrdličky vás zve letos již potřetí na noční prohlídku – v sobotu 7.června 2008. Čtěte dále:   Rybářské závody o 100 kilové prase + dětské rybářské závody, jednotlivců i družstev

You May Like

Témata