Autokrosový mistrák v Humpolci klepe na dveře

První vrchol autokrosové sezóny na trati AMK Zálesí Humpolec klepe na dveře. Třetí podnik letošního TIMESEAL Mezinárodního mistrovství České republiky se na závodišti Pod Vilémovským lomem uskuteční už o prvním červnovém víkendu. Od 5. do 6. června budou v Humpolci k vidění nejlepší čeští a v řadě případů současně i špičkoví evropští autokrosaři, neboť po úvodních závodech letošního Mistrovství Evropy figurují Češi rovněž na předních příčkách průběžného pořadí kontinentálního šampionátu.

V Humpolci se začne v sobotu 5. června závodit patnáct minut po patnácté hodině, na kdy je stanoven start prvních rozjížděk ve všech kategoriích. Začátek druhých rozjížděk je naplánován na neděli v 8.30 hodin (kromě Racer buggy, které se odjedou ještě v sobotu v 17.45 hodin), třetí rozjížďky odstartují v neděli v 10.30 hodin. „Otevření sekretariátu závodu i administrativní přejímka a technická přejímka jsou v programu už v pátek 4. června od 17 hodin, v sobotu od tři čtvrtě na deset začínají první oficiální tréninky,“ připomenul Josef Špaček, předseda organizačního výboru humpoleckého závodu, který nese letos označení Fuchs Autokros Humpolec.


„Finálové jízdy jsou pak na programu v neděli 6. června od 13.30 do 16.30 hodin,“ doplnil. Na start v Humpolci by se měli postavit známé osobnosti českého autokrosu jako například Roman Keřka, Jaroslav Hošek, či Petr Bartoš, účast předběžně přislíbili i další.


 


V sedmidílném seriálu TIMESEAL Mezinárodního mistrovství České republiky už absolvovali autokrosaři úvodní dva květnové závody v Nové Pace a v Přerově. Po dvou závodech vede v divizi D3 (4000 ccm) Roman Keřka před Petrem Bartošem a Markem Stloukalem, divizi D3A (1600 ccm) vévodí Marek Sekanina před Tomášem Jánošem a Stanislavem Bousem. Nutno připomenou, že přerovský závod se kvůli nepřízni počasí uskutečnil jako pouze jednodenní, když nedělní program byl zrušen.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Fotbalisté Humpolce sehráli s Vrchovinou famózní duel. Tatran potrápil favorita

V osmidílném seriálu Mistrovství Evropy jsou odjety už tři závody –  Foz Gôa (Portugalsko), Alcañiz (Španělsko) a Bauska (Lotyšsko). V divizi D3 (4000 ccm) se Petr Bartoš, Petr Turek a Jaroslav Hošek seřadili od třetího do pátého místa s minimální ztrátou na vedoucího Francouze Teddyho Baudeta a druhého Nizozemce Terryho Callaghana. V divizi D3A vede s plným bodovým ziskem Ondřej Musil, Ladislav Hanák je zatím čtvrtý a úřadující mistr Evropy Vít Nosálek sedmý.


 


FUCHS OIL AUTOKROS HUMPOLEC   5. A 6. ČERVNA 2010 – Z PROGRAMU:


Sobota 5. června: 9.45 – 12.00: první oficiální trénink; 12.30 – 14.45: druhý oficiální trénink; 15.15 – 17.30: začátek I. série rozjížděk pro všechny divize; 17:45 – 18.30: začátek II. série rozjížděk pro RB.


Neděle 6. června: 8.30 – 10.00: začátek II. série rozjížděk pro všechny divize mimo RB; 10.30 – 13.00: začátek III. série rozjížděk pro všechny divize; 13.30 – 16.30: finálové jízdy; 15 min po ukončení finálových jízd slavnostní předání cen – prostor před budovou VIP.


 


Další informace:


www.amk-humpolec.cz


 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jak se volilo na Humpolecku?

Po Kvě 31 , 2010
Tak volby jsou za námi. Jak dopadli celorepublikově zcela jistě víte již z ostatních médií. Ale jak se volilo na Humpolecku a v jeho spádových oblastech? A jak by vypadala sněmovna, kdyby o jejím složení rozhodovali pouze občané Humpolce? Byla by schopna koalice pravostředových stran složit vládu s podporou sněmovny, […]

You May Like

Témata