Balynka dnes naučila třídit děti odpad v Humpolci

Když hrálo Divadlo Dětí naposledy své představení v Humpolci, musely být kulisy a aparatury přenášeny přes hromady kamení v labyrintu stavebních podlážek. V neděli 9. října však bylo možné vykládat přímo u vrat do sálu z krásně upraveného nádvoří, které koresponduje s exteriérem stavby v dokonalé harmonii designu.

Humpoleckému multifunkčnímu, tedy i divadelnímu sálu nic nechybí a v kombinací s ochotou k výkonu, která správcům kulturního stánku nechybí, vzniká ideální prostředí pro realizaci kulturního podjetí. A za tím účelem Divadlo Dětí do Humpolce přijelo, aby zde započalo říjnové turné s představením pohádky pro děti předškolního věku a prvního stupně základních škol, O Balynce dobrém štěněti. Představení environmentálně orientované pohádky již děti z malebného Humpolce mohly zhlédnout před covidovým lockdownem, ale tak jako stromy v lese, dorůstají i lidé a tehdejší batolata se již chystají na vstup do školy v humpoleckých mateřinkách. Právě jich se dopolední snažení Divadla Dětí týkalo. Problematika domácího třídění odpadu je ve střední Evropě stále živou otázkou a šíření povědomí o její neopominutelné nutnosti k řešení rezonuje celou českou společností podobně jako ve zbylé části Evropské unie. Psí detektiv Balynka jako správný a kultivovaný Evropan na sebe strhává pozornost a zaujetí malých diváků po celé republice společně s nimi vytváří armádu pomocníků, ochotných hlídat ve svém okolí životní prostředí. Babí léto vykouzlilo na Vysočině tu nejhezčí podzimní atmosféru, když se soubor vydal na stavění scény do Vyškova.

Balynka dnes naučila třídit děti odpad v Humpolci
Balynka dnes naučila třídit děti odpad v Humpolci

Pohádka O Balynce, dobrém štěněti se bude hrát ještě 20x do konce kalendářního roku v Čechách a vyjede i na Slovensko. Letos ji shlédlo již 30.000 dětí a další se na ni těší. V současné době není Divadlo dětí schopno plně vyhovět všem zájemcům o představení a plán hraní je na rok 2023 již nanečisto zaplněn. Divadelní představení karlovarského hudebního divadla má za cíl nejmenší diváky pobavit, ale hlavně ukázat správný postoj ke třídění odpadu a jeho recyklaci.

Čtěte dále:   Rozloučení s létem na Rozkoši

Na každém představení se podílí tým sedmi lidí a pomáhá vždy lokální technika a spolupracuje pedagogický sbor školy, která se na představení přihlásí. Pohádka sama prodělala menší dramaturgické změny, bude se nově nahrávat hudba a tisknout nové propagační materiály a metodické listy.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tipy na víkend

St Říj 12 , 2022
Tipy na víkendové kulturní akce nejenom v Humpolci, ale i na Vysočině. Čtěte dále:   Želivská pouť

You May Like

Témata