Tipy na víkend

Tipy na víkendové kulturní akce nejenom v Humpolci, ale i na Vysočině.

Setkání mistrů: Memoriál Pavla Urbanae
KDY: sobota od 8.30
KDE: Humpolec, Rozkoš, areál autokrosu
Tradiční tečkou za autokrosovou sezonou bude i letos Bernard cup – Setkání mistrů – Memoriál Pavla Urbana v Humpolci. Systém závodu zůstává stejný jako v předešlých sezonách, tzn. jeden trénink, dvě rozjížďky a finálové jízdy po kterých bude následovat dekorování jezdců. Diváci se mohou těšit na tradiční, volný závod autokrosu, rozloučení se sezónou. Večer bude pokračovat zábavou a grilováním masa.

Varhanní Vysočina
KDY: neděle od 16.00
KDE: Humpolec, kostel sv. Mikuláše
Druhý ročník festivalu Varhanní Vysočina představuje během svých koncertů různé generace varhaníků z České republiky, ale také ze Slovenska a Ukrajiny. Cílem festivalu je představit zajímavé varhany a místa Kraje Vysočina. Festival vznikl z iniciativy studentů Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze, varhaníků Alfreda Habermanna a Lukáše Dvořáka, kteří pocházejí právě z Vysočiny. Další z koncertů festivalu se uskuteční v neděli šestnáctého října v kostele svatého Mikuláše v Humpolci od čtyř hodin odpoledne. Na varhany zahraje Přemysl Kšica a na trubku ho doprovodí Miroslav Smrčka. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Loutkové divadlo
KDY: sobota od 14.00
KDE: Humpolec, sokolovna, malý sál
Loutkové divadlo Městského kulturního a informačního střediska Humpolec se těší na malé i velké diváky v podzimní sezoně. Jako první loutkové divadlo s názvem Začarovaný les pro děti od čtyř let je připravené na sobotní odpoledne od dvou hodin. Vstupné dospělí třicet korun, děti dvacet korun. Další představení Branka zamčená na knoflík se koná 22. října ve stejný čas.

Koncert Lenky Dusilové
KDY: 19. října od 19.00
KDE: Humpolec
Sólový akustický koncert Lenky Dusilové se uskuteční ve středu 19. října v 19 hodin v Návštěvnickém centru Rodinného pivovaru Bernard v Humpolci. Vstupenky na hudební večer s Lenkou Dusilovou je možné pořídit za 290 korun na recepci Návštěvnického centra či na na www.navstivtebernard.cz nebo v MěKIS Humpolec.

Je tu třetí říjnový víkend a s ním bohatá nabídka akcí. V Havlíčkově Brodě připravili další ročník Podzimního knižního veletrhu. Zámecká stáj v Plandrech u Jihlavy zve na Dýňobraní. Do Edenu v Bystřici nad Pernštejnem míří westernové závody, farmářské a bleší trhy. Zájemci se mohou těšit na oblíbenou tančírnu v Pelhřimově, tentokrát ve stylu Halloweenu. Císařské posvícení oživí Moravské Budějovice.

Kulturní dům Ostrov v Havlíčkově Brodě se zaplnil knihami. Pátek 14. a sobota 15. října bude patřit totiž 32. ročníku Podzimního knižního veletrhu. A návštěvníci se mohou těšit nejen na stánky plné knih, ale také na hvězdné hosty. Přijedou spisovatelé Evžen Boček se svou Aristokratkou pod palbou lásky nebo Kateřina Tučková s monumentálním románem Bílá Voda.

Na veletrhu bude vystavovat a prodávat 136 nakladatelů a doprovodný program čítá téměř 130 pořadů. „Letošní doprovodný program je bohatší. Bude nejenom ve dvou saloncích v kulturním domě, ale také na schodech a ve velkém sále Krajské knihovny Vysočiny, která je hned vedle,“ popsala ředitelka Podzimního knižního veletrhu Markéta Hejkalová.

Mottem letošního veletrhu je Hledání normálního světa. Mohou knihy bojovat proti válce? „Motto letošního ročníku vzniklo hned po tom loňském, kdy jsme řešili covid, certifikáty a mysleli jsme si, že už nic horšího nás nemůže potkat. A ono se později ukázalo, že může. A tím je válka na Ukrajině,“ vysvětlila vznik motta Hejkalová. Knihy proto mají vracet lidi a společnost do normálního života a měli by v nich nalézat ono pověstné dobro.

Český PEN klub z iniciativy Aleny Mornštajnové a Lidmily Kábrtové a ve spolupráci s Krajskou knihovnou Vysočiny pořádá autorský prodej pro Ukrajinu. Autoři věnovali výtisky svých knih a sami je budou prodávat za jednotnou cenu 200 korun u stánku PEN klubu číslo 103 na balkoně.

A na koho se mohou návštěvníci těšit. Kromě již zmíněných autorů dorazí například Irena Obermannová s novinkovým románem Přítelkyně, Miloš Urban bude besedovat o Továrně na maso, Ivan Kraus o knihách plných humoru, Michal Viewegh představí Děravé paměti a Irena Dousková povídky Konec dobrý. A to je jenom zlomek autorů, kteří se během dvou dní představí.

Podzimní knižní veletrh začíná v pátek 14. října od 10.00. V pátek bude veletrh otevřený od 10 do 19 hodin a v sobotu pak od 9 do 17 hodiny. Slosovatelná vstupenka stojí 60 korun a kromě neomezeného vstupu na veletrh platí i do Muzea Vysočiny a Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě. Doprovodný program a detailní informace jsou na stránkách veletrhu: www.hejkal.cz/veletrh

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ze schválené varianty jihozápadního obchvatu Brodu jsou nešťastné obce i ŘSD

Čt Říj 13 , 2022
Zhruba před měsícem zastupitelé Havlíčkova Brodu vybrali trasu budoucího jihozápadního obchvatu. Zvolili tu, která nejvíc připomíná obchvat, ale zároveň zasahuje do katastrů Lípy a Michalovic. Zdá se, že s jejím prosazením bude mít Brod mnohem víc práce, než tušil. A to nejen ve zmíněných obcích.
Jihozápadní obchvat Brodu může být kratší, Šmolovům se nejspíš nevyhne

You May Like

Témata