Barevní papoušci přiletěli za klienty SeneCura SeniorCentra Humpolec

Klienti domova pro seniory ze skupiny SeneCura v Humpolci prožívají doslova pestré léto. Kromě řady dalších aktivit pro ně personál připravil zajímavou přednášku spojenou s ukázkou exotických papoušků.

Opeřence přivezl Radek Jareš, který jich chová asi sedm desítek. Navíc má doma i například několik opiček. „Naši klienti se mohli seznámit s papoušky ara, žako kong, korelou chocholatou a dalšími,” říká aktivizační pracovnice domova Štěpánka Zítková.

Přednášky se zúčastnilo více než sto klientů. Papoušci byli představeni a následně ukázali něco ze svých obdivuhodných akrobatických kousků. Dalších třicet obyvatel domova pak pan Jareš navštívil s papoušky přímo v pokojích.

Kdo chtěl, mohl se s papoušky samozřejmě i vyfotografovat na památku. „Chtěli jsme zorganizovat výjimečný zážitek a víme, že klienti mají obecně přednášky o zvířatech moc rádi,” vysvětluje ředitelka SeniorCentra Humpolec Veronika Dáňová.

Práce se živými tvory je jedním z terapeutických pilířů aktivit v domovech SeneCura. Zvířátka pomáhají k vyvolání pozitivních emocí a navození pocitu klidu. Zejména u klientů s Alzheimerovou chorobou či jiným druhem demence se může jednat o značně účinnou metodu terapie.

I proto v domově pro seniory v Humpolci personál kromě přednášek organizuje častou canisterapii se psi. „Pravidelně nás za tímto účelem navštěvuje certifikovaná terapeutka se třemi speciálně vycvičenými psíky. Klienti je už dobře znají a vždy se na ně těší,” dodává Zítková.

Čtěte dále:   Odvalili balvan. Fotbalisté Humpolce se konečně dočkali a vyhlíží vyšší pozice

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Šatník v Humpolci slouží všem

Po Srp 14 , 2023
Středisko charitní pomoci, kterému se hovorově říká šatník slouží všem lidem v nouzi a i těm, kteří nevyužívají žádné charitní služby. Čtěte dále:   COOP otevřel svou první automatizovanou prodejnu v Humpolci

You May Like

Témata