Bernard Cup 2013 , zápasy hrané v sobotu 9.března 2013

Finále Bernard Cup 2013

Finále:Střepina Žirov – Sokol Herálec 2:4 (1:4)

Góly: 9‘ Marek Tomáš, 78‘ Jonáš Lubomír-1′ Dvořák Petr, 10‘ Popela Karel, 22‘ Král Ondřej, 28‘ Pátek Josef

Řídili: Kůrka-Ryšánek,Čepl

Žirov: Jonáš Jaroslav-Křivan Petr,Cvrček Jakub,Hána Jonatán, Nebesař Luboš,Haruda Tomáš,Jonáš Lubomír,Marek Tomáš,Morava Lukáš,Kubíček Zdeněk,Hamalčík Rostislav. Střídali Šanda Radek a Hotovec Milan.

Herálec: Novák Jaroslav-Ganobjak Vladimír,Vrána Tomáš,Bártl Jiří,Popela Karel,Pátek Josef,Filipský Libor,Král Ondřej,Dvořák Michal,Kohout Jakub,Vašák Vladimír. Střídali Urlich Václav,Hrala Václav,Dvořák Petr,Strejček Filip a Stojan Jiří.

Favorizovaný Herálec již v první minutě bleskově udeřil. Popela potáhl útok po pravém křídle, prodloužil do vápna na Vašáka, který před vybíhajícím Jonášem stačil přihrát pod sebe vlevo na zcela volného Dvořáka. Ten mazácky uklidil do odkryté části brány Střepiny. V 6. minutě se prokombinovali do blízkosti Novákovy brány Hána s Kubíčkem. Novák zachránil situaci v posledním zlomku vteřiny akrobatickým skokem před Hánou. V 9. minutě si Tomáš Marek narazil míč s Nebesařem, pronikl do vápna a nádhernou střelou pod břevno vyrovnal.

Herálec se ale nenechal rozhodit, a ihned se vrhl do útoku. Prvotní nápor stačil ještě Žirov odvrátit, ale pak se míč vzduchem přes hlavy Filipského a Pátka dostal k Popelovi, který si pohrál s dvěma obránci a nedal sebemenší šanci Jonášovi reagovat – Herálec znovu vedl. V 13. minutě vyprášil Novákovy rukavice střelou z dálky opět Marek. V 16. minutě Žirov předvedl pohlednou kombinační akci, finální Hamalčíkovu přihrávku ale ve stoprocentní šanci Nebesař nezužitkoval.

Ve 22. minutě vyhrál herálecký Král u středového kruhu souboj s Kubíčkem, neatakován prošel až před vápno a odtud vyslal pumelici do levé šibenice Jonášovy brány a pojistil náskok. Ve 28. minutě zahrával Herálec trestný kop po banálním faulu za půlkou, na dlouhý centr Filipského obrana zareagovala pozdě a Pátek z náběhu pohodlně hlavou vymetl druhou šibenici. V 31. minutě zkoušel překvapit Jonáše z dálky Popela, jeho střela ale skončila metr mimo pravé tyče. O minutu později zastavil útočícího Hamalčíka herálecký Ganobjak zbytečně ostrým zákrokem, který vzbudil řadu emocí. Dlužno dodat, že stoper Herálce se již od počátku nechal vytáčet diskuzemi s fanoušky Žirova. Přímý kop, který po faulu následoval, Kubíček zakroutil do pravého rohu Novákovy brány. Tam ale byl včas „Bartez“ Novák a méně razantní střelu vytěsnil na roh. Ve 38. minutě vyzkoušel zpoza vápna Jonášovu bdělost Filipský, jeho umístěnou střelu k tyči žirovský gólman jistě kryl. Ve 41. minutě byl faulován před pokutovým územím Popela, Filipský ale standardku nezužitkoval. Poločas ukončil prvním homerunem turnaje Petr Křivan.

Druhý poločas otevřela šance Herálce, Vašák unikl po pravém křídle a našel ve vápně Stojana, ten jen nesměle ohrozil Jonáše. V 47. minutě centroval Kubíček roh na bližší tyč, tam se prodral k míči Marek a hlavičkou jen těsně minul levý horní roh brány. Dvacet minut pak diváci sledovali vyrovnanou hru bez větších šancí. Fanoušci Žirova trumfli herálecké a rozsvítili ochozy pyrotechnikou v barvách klubu. Pro poslední čtvrtinu zápasu zvolil trenér Žirova Doležal totální ofenzivu a výsledek na sebe nenechal čekat. Herálec ukolébaný údržbou náskoku nedokázal změnit rytmus hry a už v 75. minutě se ocitl v šanci Kubíček. Poté co přešel od poloviny až před brankáře volil zakončení obstřelem, míč ale těsně minul prázdnou bránu za překonaným Novákem. V 78. minutě se nejlépe orientoval ve skrumáži před Novákovou bránou Lubomír Jonáš a nekompromisně snížil na 2:4. V 80. minutě propadl centr ze standardky Kubíčka až před Nováka, ten házenkářským zákrokem srazil míč do strany, o pár vteřin později se zapotil a vytáhl Markovu tvrdou ránu pod břevno. Herálec chvílemi jen odkopával a tlaku Žirova čelil nedovolenými zákroky. Ve 41. minutě využil z ojedinělého kontru do otevřené obrany Žirova Filipský. Poté co prošel od vlastní brány až před Jonáše ale střílel jen do rukavic gólmana. Z protiútoku promáchl v šanci Kubíček, Nebesařovi vypíchl míč hbitý Novák a Hamalčík odražený míč napálil jen do ležícího Nováka. Ten se po jeho ráně jen těžko zvedal z mokrého trávníku. V 89. minutě krásně našel Kubíček Hamalčíka a ten tutovku poslal jen pár centimetrů vedle brány. V poslední minutě Hamalčík zahrozil ještě jednou, ale to byl už konec. Zápas skončil vítězstvím favorizovaného Herálce, hráči Žirova ale mohli opouštět trávník se vztyčenou hlavou.

Čtěte dále:   Krajská liga: Humpolec padl v boji o první příčku

Zápas o 3. místo:Rovnost Budíkov – Sokol Košetice 1:1 (1:0) na penalty 4:3

Góly: 24‘ Smereka Roman – 59‘ Jíša Jan

Řídili: Čepl-Ryšánek,Kůrka

Budíkov: Bláha Michal-Vodrážka Miroslav,Kračmar Miloš,Moravec Radek,Zour Jan,Páša Miroslav,Žáček František,Prokop Tomáš,Bárta Miloslav,Smereka Roman,Trecha Jan. Střídali Novák Jan,David Novák,Wallisch Martin,Eduardo Macia Bullo

Košetice: Holan Jiří-Bystričan Petr,Nováček Petr,Výsada Tomáš,Kadlec Tomáš,Mazanec Radek,Bejček Tomáš,Maleš Karel, Kubů Lukáš,Kos Martin,Jíša Jan. Střídali Machovec Petr,Šáda Ondřej,Fehár Michal,Čermák Michal

Souboj o třetí místo moc fotbalové krásy nepobral, první desetiminutovka přinesla urputný boj bez šancí. Poté začal mít mírně navrch loňský vítěz Budíkov. Několik standardních šancí ale zahrál bez efektu. Ve 13. minutě našel Smereka ideální přihrávkou Pášu, ten ale tváří v tvář Holanovi prováhal šanci úspěšně zakončit. Smereka se při přihrávce zranil a dál hrál se sebezapřením. Rohový kop, který následoval, přinesl první ohrožení brány Košetic. Holan ale bravurně střelu Zoura i dorážku Páši zneškodnil. Ve 23. minutě cítili křivdu fanoušci Budíkova po gólu neuznaném Bártovi pro ofsajdové postavení. Ve 24. minutě Zour napravo z autu našel Smereku na rohu vápna, ten se otočil a poslal střelu na Holana. Míč před brankářem skočil, ten se ho snažil ztlumit tělem, ale díky mokrému terénu ho musel nakonec lovit ze sítě. Smereka poslal do vedení svůj tým a zároveň předstihl v tabulce střelců dosud vedoucího Mugrauera. Ve 30. minutě zakončil akci Košetic Maleš střelou mimo. Lepší zakončení nepředvedl ani jeho kolega Kubů o minutu později ze standardky. V 35. minutě potvrdily rostoucí převahu Košetice další šancí, v ní selhal Tomáš Vejsada. Budíkov kontroval šancí v 37. minutě, Smereka ani Trecha však na prudký centr Kračmara nedosáhli. Ve 45. minutě zahrával přímý kop z nebezpečné vzdálenosti Kubů, jeho střelu ale srazil ve zdi spoluhráč Vejsada.

Ve 47. minutě zkoušel pozornost Holana Smereka, jeho dlouhý balon skončil na horní síti branky. V 52. minutě vhazoval aut Eduardo na Zoura, ten našel krásným centrem nabíhajícího Žáčka a Košetice měly štěstí. První hlavičku vyrazil Holan, druhou zastavila levá tyč. V 57. minutě rozehrály Košetice roh, k odraženému balonu se dostal Kos a jeho střelu vyrazil Bláha jen na tyč. V 59. minutě se prokombinovali po levé straně Machovec a Kubů až k bráně, Machovec našel Vejsadu,který přiklepl na penaltu Jíšovi a ten prostřelil všechno co mu stálo v cestě – vyrovnáno. V 61. minutě se řítil na Holana zprava Trecha, ale prostřelit ho nedokázal. Trecha si to zopakoval se stejným výsledkem ještě o deset minut později. V 76. minutě zaujala střela Fenára z trestného kopu, která skončila asi půl metru nad břevnem. Poslední čtvrthodina přinesla hustší déšť, tvrdší souboje a pramálo šancí. Až v samotném závěru Budíkov ohrozil Holana ze dvou standardních situací, remízu ale nezměnil Žáček, ani Páša. Šlo se na penalty. V nich za Budíkov proměnili Prokop, Zour, Vodrážka a Wallisch. Mimo střílel v páté sérii až Bláha. Za Košetice se trefili Maleš, Mazanec a Jíša. Vejsadovi a Fehárovi penalty Michal Bláha chytil. Rovnost si tak po loňském zlatu připsala letošní bronz.