V Petrovicích u Humpolce se na ženy nezapomíná

15

V sobotu 9.3.2013 proběhly, již tradiční, oslavy MDŽ.

Hojná účast žen se sešla při oslavách MDŽ v Petrovicích u Humpolce, v sobotu 9.3.2013, za podpory SDH Petrovice a MS Petrovice.

A že MDŽ není svátkem jen vyloženě socialistickým, dokládá historie:

Myšlenka uspořádat den žen se zrodila počátkem 20. století a je historicky spjata s úsilím žen o dosažení rovnoprávnosti. V roce 1908 15 000 žen pochodovalo ulicemi New Yorku s požadavky na zkrácení pracovní doby, zvýšení mezd, hlasovací právo a ukončení zaměstnávání dětí. Ve Spojených státech se od tohoto roku slavil poslední únorovou neděli „Národní den žen“.V Evropě byl roce 1910 Mezinárodní den žen zaveden na konferenci žen v Kodani na návrh Clary Zetkin jako připomínka demonstrací za lepší pracovní podmínky žen v USA. OSN tento den oficiálně uznala v roce 1975 a stanovila jeho datum na 8. březen.Základní myšlenka MDŽ vychází z požadavku rovného zapojení žen a mužů do rozhodovacích procesů a odstranění genderové diskriminace. Osmý březen je tak již po několik desetiletí symbolem boje za (ženská) lidská práva v globálním měřítku. MDŽ tak není jen komunistickým svátkem spojeným s karafiáty a průvody, ale má každoročně připomínat boj žen (a samozřejmě i mužů) za rovnoprávnost. zdroj: http://zenskaprava.cz

Petrovičtí tuto akci pořádají pravidelně a stala se již tradiční. Každá z žen, samozřejmě, obdržela květinu a též bylo připraveno drobné občerstvení. "Ženy je však třeba opečovávat, nejen v tento mezinárodně uznávaný den, ale celoročně, dodávají petrovičtí.

Dík patří SDH Petrovice a MS Petrovice, bez kterých by tato akce nevznikla.

DSCN0122.jpg

DSCN0182.jpg

DSCN0204.jpg

Petrovice:

www.petrovicehumpolec.wz.cz/

Čtěte dále:   Brod zahltily kilometrové kolony. Důvodem je příprava křižovatek na obchvat

Petr

15 thoughts on “V Petrovicích u Humpolce se na ženy nezapomíná

 1. Taková pitomost oslavovat svátek zprofanovaný komunisty.Jestlipak Petrovičtí oslavují takto mohutně svátek matek ?

  1. Nějaký tzv.demokratický chytrolín zase nepochopil,že komunisti MDŽ nevymysleli,je ostudou,že popřevratoví mocipáni chtěli tento den zašlapat do země.Nepovedlo se.Někde se slaví MDŽ,někde Svátek matek.Nechápu,proč by oba svátky nemohly být v kalendáři.
   Jen více podobných vesnic

    1. Co je nechutného na mezinárodně uznaném svátku (dokonce OSN).. k výročí stávky newyorských žen někdy před sto lety??

 2. Co chcete od pablba, který svojí blbost oslavoval v minulosti u příležitosti
  mezinárodního svátku.

   1. Já myslím, že se ženami je příjemné oslavovat, jak na MDŽ, tak i na kterýkoliv jiný den, takže jen tak dál 🙂 V této zemi je tolik pesimismu, že každá oslava je dobrý krok ke změně nálady, ještě že se najde stále někdo takový, který má do toho chuť a pozvedne náladu i ostatním. PP

 3. Na MDŽ samozřejmě není nic špatného. Ale myslím, že v Petrovicích (i v Čejově) je slaví hlavně v setrvačnosti z minulého režimu.

  1. To myslíte Vy. Někdo jiný si třeba může myslet něco jiného. Možná nejlepší by bylo zeptat se na místě. Rozhodující je to, jestli to účastníkům něco přináší.

   1. Jasně že přináší. Za bolšána se 8. března v celé zemi chlastalo již od rána do noci. Mnohé soudružky pak ve finále povolily uzdu své fantazii a začalo se i souložit. Kolem půlnoci již nebylo ve fabrice jediné volné kanceláře, záchodku či úklidové místnosti kde by se nekopulovalo. V některých ohledech to byly krásné časy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Hledá se Vesnice roku Kraje Vysočina

Pá Bře 15 , 2013
Ministerstvo pro místní rozvoj společně s partnery vyhlásilo už 19. ročník soutěže Vesnice roku. Čtěte dále:   Milá setkání a dost peněz. Koledníci v Brodě a Humpolci vybrali přes tři miliony

You May Like

Témata