Bernard je lepší než birell, rozhodli pivní experti

9

Spolek pivařů se vložil do přestřelky mezi pivovarem Bernard a Plzeňským Prazdrojem. Bernard dvakrát vyzýval plzeňský pivovar k soutěži o nejlepší nealkoholické pivo, Prazdroj to však odmítl. Členové První pivní extraligy tak vzali soutěž do svých rukou a ve slepém testu určili, že nejlepším pivem je Bernard. Birell skončil osmý.

Spolek pivařů, mezi něž patří například degustátor Jan Šuráň či tajemník prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl, se podle svých slov nechal k soutěži vyprovokovat proto, že plzeňský pivovar odmítl s malým rodinným pivovarem do souboje jít.


„Výzva zůstala ze strany Plzeňského Prazdroje nevyslyšena a vzhledem k tomu, že se na nás obraceli i zástupci pivní veřejnosti, rozhodli jsme se uspořádat vlastní slepý test,“ vysvětluje Jan Šuráň s tím, že standardně se členové spolku věnují degustaci dvanáctistupňových piv, ale tentokrát udělali výjimku.


Osm pivních znalců hodnotilo celkem jedenáct tuzemských nealkoholických pivních značek. Každý vzorek měl své číslo a byl vychlazen na předepsanou teplotu. Hodnotící podle vyjádření spolku netušili, jaké značky v testu hodnotí, a jednotlivým vzorkům přiřazovali čísla od nejlepšího po nejhorší. Pivo, které nasbíralo nejnižší skóre, zvítězilo.


Vůbec nejmenší skóre – 25 – získala značka pivovaru Bernard se svým nealkoholickým pivem Bernard s čistou hlavou Free. Naopak nejprodávanější nealkoholické pivo v České republice Birell skončilo mezi degustátory na osmém místě spolu s Platanem.


„Výsledek mě těší a je pro mě určitou satisfakcí, když Plzeňáci souboj nepřijali, ale radši bych byl, kdyby ho přijali,“ řekl iDNES.cz šéf a spolumajitel humpoleckého pivovaru Stanislav Bernard.


Podle něj je účast Jana Šuráně, který se celý život profesně pivem zabývá jak po inženýrské, tak i degustační stránce, zárukou toho, že degustace proběhla podle standardních pravidel. „Výsledek má pro mě i z tohoto důvodu váhu, ale nepřeceňuji ho. Degustací se dělá hodně a vycházejí různě,“ uvedl Bernard.

Čtěte dále:   Píšou o pivovaru - EKOLIST.CZ: Pivovar vysázel v Humpolci malou chmelnici, zatím tam chmel rostl jen v zahradě

Zároveň připomněl, že on sám navrhoval, aby v soutěži s Prazdrojem bylo hodnoceno 25 nealkoholických značek a o jejich pořadí rozhodovalo 25 degustátorů.


Plzeňský Prazdroj svou reakci na výsledek degustace připravuje.


V anketě iDNES.cz hlasovalo pro vítězství nealkoholického piva Bernard 8 831 čtenářů, birellu dalo svůj hlas 3 513 lidí


Převzato z iDnes: http://ekonomika.idnes.cz/bernard-je-lepsi-nez-birell-rozhodli-pivni-experti-fw9-/ekoakcie.asp?c=A100730_134715_ekoakcie_spi


 

myska

9 thoughts on “Bernard je lepší než birell, rozhodli pivní experti

 1. Bernad je humus po všech stránkách, není dobré jeho alkoholické ani nealkoholické pivo. Můj názor

  1. Bernard je lahodný pivo a jeho freečko je fakt luxusní, hodnotit nějaký český pivo jako humus může jen pivní analfabet. Vyzkoušej někdy jaký pivo se vaři třeba na Ukrajině a pak změníš na český pivo názor. Jedinej BERNARD vaří pivo z českýho chmele ( žatecký ) všichni ostatní do toho serou čínský extrudáty a pak pijete Plzeňsko/čínský pivo – dobrou chuť vy znalci piva !!!!!!!!!
   Michal Marek – Humpolec

     1. Proč k lékaři? Ať to prodává, ne? Mohl by na tom slušně vydělat (teda záleží na tom, kolik toho denně namočí, že jo).
      🙂

     2. To mě taky napadlo, ale to by asi už byla urinoterapie, to by musel mít licenci…:-)

 2. Souhlasím s umístěním nealko z Protivína,to je fakt nepitelné.
  Ovšem Birrell má oproti Bernardovi přeci svěžejší chuť.

  1. Na to,abych si pochutnal na nealku od Bernarda bych musel mít rýmu jako prase. To abych necítil jak to pivo smrdí. A chuťový pohárky mrtví(to pivo má „vocas“ a jakej ) a pak bych si na něm možná i pochutnal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dejte svůj hlas humpoleckému Hliníkáriu!

Pá Čvc 30 , 2010
Největší český server o cestování www.kudyznudy.cz vyhlásil druhý ročník soutěže „Kudy z nudy“. Turistické cíle v Čechách v této soutěži bojují o přízeň veřejnosti, vítěz totiž získá 100 tisíc korun na propagaci. Do soutěže bylo nominováno i humpolecké Hliníkárium. Co říkáte, humpolečtí patrioti – nezaslouží si Hliníkovo muzeum naši podporu? […]

You May Like

Témata