Léto začalo v Humpolci již v dubnu

5

Doslova letní výstav zaznamenal Rodinný pivovar BERNARD v letošním dubnu, když prodal rekordní množství 20.602 hl piva. Tento výsledek je nejlepším měsíčním výstavem v celé novodobé historii pivovaru od privatizace v roce 1991.

„Nejlepším měsíčním výstavem byl doposud červen loňského roku“ vysvětluje obchodní ředitel Zdeněk Šípek a doplňuje:  „Tehdy pivovar prodal 19.795 hl piva, letos jsme tedy dokázali tento rekord překonat již na jaře. Léto pro náš pivovar začalo již v dubnu!“Meziroční dubnový prodej nepasterizovaného piva BERNARD stoupl o 4.467 hl, tj. nárůst o 27 procent. Výstav piva BERNARD byl v loňském roce 188 tis. hl. Díky rostoucímu prodeji o 20 procent přesáhly roční tržby za pivo 328 milionů korun, v roce 2007 to bylo 251 milionů korun. Celkový obrat pivovaru, který loni zaměstnával 120 lidí, meziročně stoupl o čtvrtinu – na 350,6 milionu korun. Pro srovnání, např. v roce 2001 byl obrat 104,5 milionů korun, počet zaměstnanců 75.Vzrůstající výstav piva pokrývá pivovar vlastními surovinami, především výrobou sladu ve sladovně v Rajhradě. Sladovna BERNARD je výrobcem tradičního humnového sladu a z jedné poloviny jej využívá pivovar pro svoji výrobu piva, druhou polovinu sladovna prodává ostatním pivovarům. Roční obrat sladovna meziročně zvýšila z 61 milionů na 76,4 milionu korun. Ve sladovně pracuje 25 lidí.Tisková zpráva

myska

5 thoughts on “Léto začalo v Humpolci již v dubnu

  1. O čarodějnicích jsem se přemohl a vypil dvě tzv.“Humpolecké 11″. Ta přehnaná hořkost doslova trhala vnitřnosti….

      1. Ještě snad, že nikdo nepřihodil ani korunu, až na to, že přesčasy jsou samozřejmě řádně placeny se všemi příplatky…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Westernový víkend ve Stonetownu

St Kvě 6 , 2009
Westernové městečko u Kamenice zahájí v sobotu 16.května již čtvrtou sezonu. Na slavnostní otevření Stonetownu bude připravena nová akční divadelní hra, westernová show v novém pojetí a nespočet soutěží pro děti.

You May Like

Témata