Bernard láká mladé: Pojďte volit. Za pivo.

42

Soukromý pivovar Bernard zvolil netradiční způsob, jak nalákat prvovoliče k volebním urnám. Vyhlásil soutěž „Pojďte volit“ a studentům středních a vysokých škol nabídl za volební hlas pivo zdarma.

Třídy na středních školách mohou získat 250 sudů, pokud se aspoň 80% studentů písemně zaváže, že přijde volit a doručí toto prohlášení potvrzené školou pivovaru. V druhé individuální kategorii dostane prvních tisíc vysokoškoláků basu piv. Výherci si mohou vybrat výhru v alkoholickém i nealkoholickém pivu.


Podle Zdeňka Mikuláška z Pivovaru Bernard je zatím odezva pozitivní. Zároveň ale pivovar počítá i s kritikou kvůli propagaci alkoholu mezi mladými nebo nařčením z ovlivňování voličů. Majitel pivovaru Stanislav Bernard totiž kandidoval v posledních volbách do Senátu za ODS a je znám svým pravicovým přesvědčením. Přesto se představitelé pivovaru vyjadřují v tom smyslu, že se nikoho nesnaží ovlivňovat. Jejich záměrem je rozvířit diskusi a přesvědčit mladou generaci, aby k volbám vůbec šla.


Ovšem za nešťastné řešení považuje spojení s alkoholem k vyjádření politického názoru ředitel humpoleckého gymnázia Vlastimil Fiala. „Jakákoliv smysluplná aktivita, která by mladé lidi přivedla k volbám, má obrovský přínos, ale spojení s alkoholem se mi zdá naprosto nepatřičné,“ vyjádřil se ředitel. Podle něj by bylo přijatelnější, pokud by pivovar nabídl do soutěže pouze nealkoholické pivo.


(Zdroj: www.novinky.cz )

 


 

Čtěte dále:   Píšou o pivovaru: Humpolecký pivovar otestuje pěstování chmele v nadmořské výšce 575 metrů

myska

42 thoughts on “Bernard láká mladé: Pojďte volit. Za pivo.

 1. Když vynechám otázku chytrého marketingového tahu pivovaru, je tato akcička dobrá k zamyšlení nad volební účastí pro všechny lidičky. Dobře pamatuji potupný systém komunistických povinných voleb v dobách ne tak dávných. Jednou z výhod demokracie je právo svobodné volby a to by měl využít každý občan. Třeba už jen proto, aby si ty příští volby mohl zase vybrat komu svůj hlas dá.

 2. Super nápad! Dle výsledků „studentských voleb“ jasně vyhrála pravice,tak doufám že to pomůže..!!

   1. A co je dneska nemravné? Být levičák, homosexuál, deviant …. ?
    Určitě je lepší se k tomu přiznat, okolí s tím může tak nějak počítat.

 3. A to má být motivace pro mladé lidi. Půjdou volit jenom kvůli tomu, aby dostali pivo zdarma a bude jim naprosto jedno komu odevzdají svůj hlas. Pan Bernard to má chytře vymyšlené. Pokud bude volit někdo komu bude jedno koho volí, bude volit tu stranu, který do něj leje zadarmo chlast.

  1. Jedna nejmenovaná strana láká voliče na lepší zítřky a pívo za 2 Kč, proč by soukromá osoba nemohla stimulovat mladé k prvnímu volení třeba pivem nebo nealkopivem (mimochodem jedním z nejlepších české výroby)? Jinak chválím nápaditý marketingový tah humpoleckého pivovaru 🙂

   1. Je to spíše ostuda muže, který se považuje za pravicově konzervativního. Ale co se divíme, dnešní mládež na chlastu vyrůstá,proč ji ho za volbu nedat.
    Jinak velká většina obyvatel Humpolce čeká ke které straně se pan Bernard přidá v letošních komunálních volbách. Nejprve byl jako nezávislý za US-DEU, potom kopal za ODS a nyní se šeptá, že bude u TOP 09.

   2. Máš pravdu, třeba jeden tlustý pán s bradavicí na obličeji tak velkou, že přes ní ani není vidět, jaká je to svině, láká své voliče na 13. důchody.

    1. Ten 13. důchod je myšlen jako jednorázová dávka pro důchodce na letošní rok. Nastuduj si více program ČSSD. O 13 důchodech v dalších letech se nikdo nezmiňuje.

     1. :-))))))))))))))))))))))))ůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů

     2. Ono je to v podstatě jedno, kolik by těch třínáctých důchodů bylo. Ten nejvetší průser bude až díky levingstonům naše zaměstnavatele přestane bavit zaměstnávat lidi, všechny propustí, všechno zavřou a odjedou tam kde je líp. Pak nám tady můžeš osvětlit socanský, komančský a buchvíjaký programy…..

     3. Takže je lepší nechat ony zaměstnavatele prostřednictvím např.pana Kalouska, aby Vás vyhodili jen tak, bez udání důvodu?
      A kam by tak asi zaměstnavatelé odcházeli?? Na západ od nás je práce pořád drahá, na východ jsou zaměstnanci až na vyjímky mnohem méně spolehliví, a až do Číny se nedostanou, tam si to byznysmeni v rudém hlídají…. Strašíte tady všichni pořád pánem s bradavicí, ale Vaše vyjadřování není o nic lepší.

     4. No bez udání důvodů jistě né. Ale podívejte se na to také ze strany zaměstnavatele. Pokud budete mít v práci někoho, kdo je k ničemu, jeho produktivita práce bude na bodu mrazu a ke všemu mu to bude úplně jedno, proč by jste ho sakra nechával parazitovat na úkor vašeho zisku. Myslím, že zaměstnavatel a zaměstnanec jsou dva lidé, kteří se vzájemně potřebují a jsem přesvědčen, že obecně funguje, pokud je zaměstnavatel spokojen s prací a přístupem zaměstnance, je zaměstnanec spokojen i se svým ohodnocením. Já neříkám, že tomu tak musí být v každém případě, ale v drtivé většině. Žádná vláda nemůže přeci uspokojit potřeby obyčejného člověka, aniž by podporoval jeho zaměstnavatele. Nebude vám přeci chodit výplata přímo od vlády. Proto mě zarážejí okaté sliby některých politiků, kteří přímo působí na veřejné mínění a slibují, jak se po volbách budeme mít všichni lépe a jak s těmi podnikateli s milionovými zisky zatočíme. To jen jen dobře promyšlená a zákařná taktika. Udivuje mě, že většinu lidí nechává chladnými státní dluh ČR. Jistě každodenního života se to přímo nedotýká, ale musíme si uvědomit, že stejně jako každý dluh i tento budeme muset jednou zaplatit. A nemá cenu se hádat o tom, kdo ho způsobil. To už je teď vedlejší. Pokud my ještě zplácení duhu přečkáme jakž taž bez úhony, naše děti budou zapalovat nemocnice a policisty jako v Řecku (s tím rozdílem, že my si tak jako oni nikdy žít nebudeme). Nevidím řešení ve snižování mateřské nebo podobných likvidačních krocích, ale v nezadávání nesmyslných státních zakázek typu výstavby některých nepotřebných dálnic, nákupu gripenů, apod., dále v dobré protikorupční politice, investici do boje proti miliardovým daňovým únikům, v rozumné imigrační politice a s tím spojeným bojem proti narůstajícímu organizovanému zločinu, v podpoře zemědělské a průmyslové výroby a menších firem, které vytvářejí pracovní místa, v protipovodňových opatřeních, které minimalizují způsobené škody namísto odstraňování škod způsobených povodněmi každý rok. I když důchodci dostanou 13 plat, ve finále stejně zaplatí nesčetněkrát více. My nepotřebujem takovéto kroky, my potřebujeme na politické scéně, a to na všech úrovních, především dobré hospodáře, kteří nebudou tunelovat tuto velkou firmu s názvem České republika. Proto ani letos nevím koho mám volit. Ještě nikdo mi nenabídl slušné řešení. Tomáš

     5. Tak to máte krátkou paměť. Omylem jsem to přiřknul panu Kalouskovi (ten s tím oficiálně nevystupuje), ale výpověď bez udání důvodu, dále např. snížení odstupného, neomezeně dlouhé smlouvy na dobu určitou.., to byly návrhy změn zákoníku práce, připravované ODS… Neprošlo to, ale nelze pochybovat o tom, že to tam pošlou znovu…

     6. Pane Krajíčku prostě nezbývá než se smířit s tím, že v práci se musí pracovat. A já nevěřím tomu, že vám zaměstnavatel jednoho dne řekne: „hele seš dobrej, je na tebe spoleh, seš přínosem pro mojí firmu, tak máš padáka.“ A pokud je to naopak a jste flink a já být zaměstnavatel, tak taky koukám, jak se vás zbavit. Jsou to přeci moje zisky, moje firma. Zaměstnavatel je také občan se stejnými právy jako zaměstnanec a tato práva mu nemůže stát potlačovat na úkor někoho, kdo se takříkajíc veze. MLUVIL JSEM OBECNĚ, NÉ PŘÍMO O VÁS!!! Tomáš

     7. Plně s Vámi souhlasím, v práci se musí pracovat, ale jakýkoliv zákon, tzn. i Zákoník práce, se musí snažit obsáhnout situací co nejvíce. Myslím, že výpověď bez udání důvodu by asi těžko rozlišovala, kdo jak pracuje. Smyslem je spíše zamezit tomu, co se dnes často děje – propustím tě a ty sem budeš chodit makat načerno za půlku bez daně, a jdi se přihlásit na pracák… To ve finále stojí nás všechny daleko víc. Mimochodem, myslím, že to byly strany „napravo“, které instalovaly pana Kocába do pozice, ze které naše peníze přerozděluje oněm flinkům, čímž je utvrzuje v tom, že pracovat netřeba.

     8. Souhlasím s tím, že takové nekalé praktiky se dějí, nicméně si nemyslím, že by to byla otázka jednoduchosti rozvázání pracovního poměru. Co se týče flinků, těm se už hezkých pár let rozhazují peníze jak zprava tak zleva, jenom vždy trochu jinak. Pokud jste hovořil o panu Kocábovo, jistě jste měl na mysli flinky v podobě romů. Podívejte se já nejsem rasista, ale lhal bych, kdybych tvrdil, že proti nim nejsem zaujatý (to ale vychází čistě s mých životních zkušeností s nimi a zaměstnání je nijak nedotýká) V médiích a jiných propagacích určitých extrémistických stran si hodně lidí udělalo obrázek o této komunitě, který je v mnoha směrech pravdivý. Nemyslím si ale, že je to pouze jejich problém. Flinkové jsou jak na straně občanů tmavé pleti tak na straně bílých, kterých je vzhledem k jejich majoritě početnější část. Příští vláda by měla odpovědně odlišit lidi, kteří dělat nechtějí a ty kteří chtějí ale z nějakého důvodu to není možné, což bude v době krize určitě nelehkým úkolem. Současný systém je nastavený tak, že jsou pezekuováni nezaměstnaní bez ohledu na to zda chtějí či nechtějí pracovat. Tomáš

     9. Tomáši,
      s vaším názorem celkem souhlasím a myslím, že jste zapomněl ještě na jednu věc. Nevím jak vy (vy všichni co tady přispíváte i vy ostatní), ale pro většinu zaměstnavatelů je je i lidsky problém dát někomu výpověď. Nikdo neříká rád „vyhazuju tě z práce“. V zaměstnáních kde jsem pracoval jsem to několikrát zažil a vždy byla před vyhazovem bouřlivá debata jestli to opravdu máme udělat (a jsem rád, že jsem to nikdy nemusel dělat osobně, opravdu nevím jak na to). Většina zaměstnavatelů (tzn. malé a střední podniky apod.) své zaměstnance osobně zná a není to lehké je vyhodit. Bez ohledu na to, jestli jim to umožňuje zákon nebo ne. To jen tak na okraj.

     10. Ještě abych úplně neodběhnul od tématu, krok pana Bernarda považuji také stejně jako někteří diskutující za absolutní hloupost, protože tím snižuje význam tak odpovědného kroku občana, jako je volba lidí, kteří budou rozhodovat o chodu státu, na úroveň laciné propagační akce. Pokud se mladý člověk rozhodne jít k volbám, měl by to dělat především ze svého přesvědčení o jeho budoucím životě. Motivovat tuto volbu alkoholem zdarma je pouze marketingový krok a s budoucností státu nemá nic společného, navíc dle mého názoru je to krok nemorální, neboť jakákoliv propagace alkoholu by neměla směřovat k této věkové kategorii (ale to už je pouze subjektivní názor, který většina lidí nemusí stílet, navíc těžko bude nabízet sušenky) Tomáš

     11. Chtěl jsem se také zapojit do diskuse,ale pan Tomáš mi promluvil hluboko z duše,snad jen na doplnění:ty bláboly o tom,že až se dostanu do poslanecké sněmovny nebo do senátu a co vše tam prosadím je tak ubohé jako slibovat lidem za ůčast na volbách pivo.Vždyť všichni kandidáti a to i bez pol.příslušnosti kopou za určitou stranu a ty jedou jako celek a nedovolý prosazovat názor jednotlivce to je pouze nefér ovlivňování voličů

     12. Vyhodit někoho bez udání důvodů ? Tak s tím bych také hrubě nesouhlasil. Určitě bych chtěl slyšet proč. Třeba: flákáš se, okrádáš mne, nejsi schopný se zdokonalovat, máš podprůměrnou produktivitu, je hospodářská krize nemám pro tebe práci atd. Být vyhozen bez důvodu by mne opravdu mrzelo.
      Celé je to absurdní, protože žádný zaměstnavatel, pro kterého jsi jako zaměstnanec přínosem, tě prostě bezdůvodně nevyhodí.
      Jsi-li dobrý tak tě nevyhodí a když i přesto, tak si práci určitě najdeš protože jsi dobrý. V opačném případě tady něco nehraje. Je to tak ? No.

      A kam že by zaměstnavatelé odcházeli? Už odcházejí – Ukrajina, Litva, Rusko někteří ještě dál do Asie. A nebo se na to zkrátka můžou vykašlat a do smrti spokojeně žít bez podnikání.

 4. Jestli pak Standa zaplatil Kalouskovu složenku ?Takové ubohé nesmysly vymýšlí ten za jehož volbu Standa věnuje to svoje pivečko.

   1. Zaplať i za mě když jsi tak zodpovědný a na těch dluzích jsi se spolupodílel.Já nikolivěk a proto říkám,že je to ptákovina a to zejména ze strany páně Kalouska.Ale ty i Standa to vidíte jinak,chraň nás ruka Páně.

    1. Teď jsem asi váš příspěvek nepochopil. Vy popíráte, že je státní dluh tak vysoký a nebo si myslíte, že zrovna vy ho nebudete platit.
     Ale budete,..to vám mohu slíbit. Jen záleži na tom kolik. Tomáš

     1. Nejde přímo o zaplacení dluhu, ale o to, že se České republice sníží rating a žádní investoři nebudou chtít její emitované dluhopisy kupovat.

 5. Ještě by se k tomu mělo přizvat nějaké řeznictví a mohla by se udělat povolební grilovačka. Bernard by dal pivo, řezník prase, voliči hlasy a všichni by byli spokojení. Stejně už mají koryta předem rozdělené

 6. V návaznosti na debatu jsem pod text článku přiložila obrázek vystihují situaci v ČR.
  Apropó by mě zajímalo, kdo je v diskuzi myšlen pánem s bradavicí. Pan Paroubek nebo pan prezident? Protože tu bradavacici mají oba… 🙂

  1. Pan profesor to evidentně nebude. Spojení slov bradavice + svině je svým určením v této zemi nezaměnitelné 🙂

   1. Znovu se ptám, když Havel a jeho klika dělali převrat, zmínili se ,že za 20let bude někdo navrhovat výpověď bez udání důvodu?? Nikdy o tom neřekli ani slovo a pouze lhali národu jak se žije hrozně.
    Jsem hrdý, že jsem nebyl na generální stávce tehdy na Horním náměstí.

    Nevidím důvod, proč tyto móresy z konce 19 století zavádět nyní.
    Jestliže je zaměstnanec flink, má majitel mnoho jiných cest jak se ho zbavit. A že to umí někteří majitelé, to buďte bez obav.

    1. Tak hele ty milovníku starých pořádků, řekni mi alespoň 3 cesty jak se takovýho zjeba legálně ihned zbavit. Hmmm ?

     1. Pivo od Bernarda pro studenty je to super nápad, pan Bernard je dobrý, smekám před ním!!!!!!

     2. Tak pozor aby ses nepraštil čelem o chodník a aby o tebe pan čistá hlava nezakopl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Pelhřimově má zakotvit Tesco Expres

Ne Kvě 23 , 2010
Na Vysočinu míří další supermarket Tesco, své brány by měl otevřít přímo v centru královského města. Na celé Vysočině fungují zatím pouze dva obchody společnosti Tesco – jeden v Jihlavě, druhý v Telči. V Pelhřimově tak s největší pravděpodobností přibude třetí vysočinská pobočka. Čtěte dále:   Bernard vstupuje do nové […]

You May Like

Témata