Bernard rozdal 4 445 beden piva a 515 sudů

15

Spolumajitel humpoleckého pivovaru Stanislav Bernard se rozhodl motivovat studentské kolektivy tekutou odměnou k tomu, aby se zúčastnily voleb. Třídám na středních školách přislíbil 250 sudů, pokud se aspoň 80% studentů písemně zaváže, že přijde volit, v druhé individuální kategorii nabídl prvnímu tisíci vysokoškoláků basu piv. To ovšem Stanislav Bernard netušil, jaký zájem jeho gesto vzbudí.

Dva týdny před volbami zaujal spolumajitel humpoleckého pivovaru Stanislav Bernard nabídkou http://www.pojdtevolit.cz/ . Svoji nabídku ale musel k 20. květnu  navýšit – z 250 sudů na 1000 a z 1000 beden na pětkrát tolik.  Nakonec studenti, z nichž mnozí šli k volbám letos poprvé, získali 4 445 beden a 515 sudů nepasterizovaného piva.


Pivovar Bernard se jako poděkování studentům za jejich aktivní přístup rozhodl vylosovat nad rámec celé akce další ocenění. Z došlých 515 čestných prohlášení středoškolských kolektivů získalo 50 tříd prohlídku pivovaru zdarma a 50 vysokoškoláků obdrží volné vstupenky na letošní 16. ročník Bernard festu v Humpolci.


Podle mluvčího pivovaru Zdenka Mikuláška jejich kampaň nazvaná „Studenti, pojďte volit“, zveřejněná dva týdny před volbami, mohla výrazně ovlivnit rozhodnutí řady mladých lidí ohledně účasti u voleb. Sociologický průzkum totiž prokázal, že celá polovina prvovoličů se rozhodovala před letošními volbami do poslanecké sněmovny o svém hlasu či dokonce o tom, zda vůbec k volbám půjdou, teprve právě v posledních čtrnácti dnech.


(Zdroj: MF Dnes, Pelhřimovský deník)

Čtěte dále:   Pivovar Bernard v Humpolci loni vystavil rekordních 410 000 hektolitrů piva

myska

15 thoughts on “Bernard rozdal 4 445 beden piva a 515 sudů

 1. Co takhle slevit pivo na Bernard festu? Třeba za deset korun všechny druhy? Ale to se našlo tisíce výmluv proč to nejde.

  1. Nechápu tu drzost, chtít soukromému subjektu diktovat za kolik má prodávat. Základem obchodních cen je vzájemný poměr mezi poptávkou a nabídkou. Svůj nesouhlas s cenami lze vyjádřit ignorací výrobku či služeb.

 2. Taková 11tka Ježek, nebo 12 tka Rebel to je jiný pošušňáníčko.
  Podporuji všechny pivovary v regionu s jedinou vyjímkou a tou je místní pivovar.

    1. Stando díky za zvýšení daní,placení školného,zrušení porodného atd. co ještě přijde…já mám peněz dost a jsem v pohodě,ale proč neděkují ti studentíci co za flašku piva budou nyní platit 10000 Kč za semestr?

     1. A co jako školné se platí všude ve světě. Nebo budeme 4 roky držet na vysoké zadarmo flákače, kterej se na to 5 rok vykašle a budem to platit všichni. Komu vadí investovat do své budoucnosti, tak ať jde makat rukama.

     2. Skvělá budoucnost! Vezmu si půjčku na VŠ, potom ještě rychle zajistit hypotéku na bydlení.Mimochodem již nyní není studium na VŠ zrovna zadarmo.Nejsmutnější je to,že někteří ti Vámi uvedení flákači tam budou sice za své ,ale spoustě dalším talentovaným to finanční situace nedovolí.

     3. Ale to jsou jen řeči. Když ti méně majetní budou chtít studovat, musí si prostě něco odpustit. Nemusí chodit na zábavu 2 krát týdně, ale jednou za čtrnáct dní, nemusí mít auto za 100.000,- ale za 30.000,-, rodiče jim mají nějakou část naspořit místo jedné dovolené, atd. Prostě mezi obyvateli jsou sociální rozdíly a vždycky byly. S tím už nic nenaděláte a ti bohačí prostě budou mít větší výhody. Naproti tomu existují vědomostní stipendia, výhodné půjčky pro studenty, příbuzní a v neposlední řadě také fakt, že až úspěšně dostuduje, určitě nebude pracovat za životní minimum. Proč si každý v této republice myslí, že mu bude někdo dávat pořád něco zadarmo.

     4. Předchozí článek je pravda pravdoucí,ale podstata této diskuse je spíše o kampani, že studentovi před volbami nabídne někdo 1 pivo ZADARMO a v zápětí mu řekne díky a od teď budeš platit tisíckrát víc. Dost mi to připomíná nějakou předváděcí akci podomních prodejců. Vám ne? Zkrátka svět se zbláznil!

     5. Pokud si pamatuji, tak to pivo nebylo podmineno upsanim se volbe konkretni strany ani smeru – podepisovalo se, ze clovek pujde k volbam. Samozrejme vzhledem k vysledkum studentskych voleb se dalo ocekavat koho bude tato skupina volit.

      Na druhou stranu je to i dobry marketingovy tah – diky teto akci se o Bernardu psalo a mluvilo ve vetsine celostatnich medii, takze povedomi o znacce se zase o neco zvysilo. Nevim teda na kolik by (v porovnani s cenou tech rozdanych piv) takova kampan prisla, ale ciste mecenastvi to urcite taky nebylo (proc taky by melo, ze).

      Me se, ale ten napad urcite libil. Chvalim taky za to navyseni poctu odmen – seriozni krok.

      Joe

     6. Jo marketink je marketink. Určitě lepší rozdat x beden zadarmo studentům, než o dvě koruny slevit pivo na akcích typu Bernard fest.To by takový humbuk nepřineslo.
      Obyvatelé Humpolce a okolí jsou zvědaví na jaké kandidátní listině se pan Bernard letos objeví v komunálních volbách. Už to byla US-Deu, ODS a nyní se čeká, že TOP 09.

     7. Takže dobrý den a věcná odpověď:
      1/ šlo skutečně jen a jen o čestné prohlášení studentů, že půjdou volit bez jakéhokoliv ovlivňování koho!
      2/směšovat tuto volební akci se zavedením školného je zcela chybná úvaha, protože nová vláda bude naprosto nezbytně muset udělat velmi rychle mnohem více na první pohled nepopulárních opatření a reforem, jinak jdeme směr Řecko – bez legrace! (míra zadlužení není měřítko, rozhodující je jeho struktura (my projídáme i to co nemáme a půjčujeme si na to) a rychlost – ta je obrovská). Na základě uvedeného se pak investoři rozhodují, zda mají v daný stát důvěru a zda si ještě jeho dluhopisy dále budou kupovat a za kolik. Důvěra v nás výrazně slábne a kdyby volby dopadly rozpočtově špatně, během 2-3 měsíců by nastalo zhoršení ratingu -> + náklad jen na úroky státního dluhu ve výši 10 mld.Kč/rok při dnešní míře zadlužení, která velmi rychle roste. Poslední poznámka k tomuto – dejte si tu práci a zjistěte si, jak byly zadlužené země, které kdy zkrachovaly a zjistíte, že mnoho z nich bylo v okamžiku svého krachu zadluženo v poměru k HDP výrazně méně, než ČR dnes!!!
      3/ zadarmo není nikdy nic – to je naprosté nepochopení – vždy to někdo jiný zaplatí ze svých daní…Margeret Thatcherová jednou prohlásila, že: „problémem socialismu je to, že peníze jiných lidí Vám stejně jednou dojdou a to považuji za velmi výstižné 🙂
      4/Ano – tato akce měla skvělou marketingovou (reklamní) synergii i pro pivovar. Primárním cílem pro mě byly volby, ale proč nenajít řešení, které „zabije dvě mouchy jednou ranou“?
      5/Letos pokud budu kandidovat do zastupitelstva, tak za ODS, stejně jako minule (jinak poznámku – na místní úrovni to, zda kandiduji za jednu či druhou středopravou stranu, považuji za úplně nepodstatné :)- tak či tak zastávám své názory a ne názory nějaké strany – viz. mé hlasování o zamýšleném „kruháči“ u Masaryka, kdy jsem byl jako jeden ze dvou zastupitelů proti ( 2: 18, bohužel )
      6/ Proč se většina z Vás diskutujících nepodepisuje??? Už to není cca 20 let trestné říct svůj názor a podepsat se pod něj :o)))
      PS.: slevnění piva na slavnostech – viz výše řečené, musel by to někdo JINÝ zaplatit – otázka zní – kdo? Žijeme v tržních a vysoce konkurenčních prostředí, takže naše cena je výsledkem toho, že lidé jsou ochotni za naše pivo platit ( na rozdíl od pivního trhu v ČR – 2009 -5,9%, 01-042010 – 10%,my vloni + 9%, letos zatím 0%)
      Přeji všem krásný pohodový den, plný chápavých a pozitivních lidí :-))
      Standa Bernard

     8. I když jsem volič levicový,tak jsem se rozhodl reagovat.Snad kamenován nebudu
      Tah s pivem pro studenty nekritizuji, je však smutné, že mladí musí být pobízeni tímto způsobem, protože jinak by těžko zadky zvedli a k volebním urnám šli. Připadá mi někdy, že lidé od 18-25 let žijí v jakémsi virtuálním světě a politické dění jde mimo ně.

      Pane Bernarde, jsem rád, že váš hlas k výstavbě kruhového objezdu byl záporný.
      Ano každý může kandidovat za koho chce. Bylo by jistě dobrým krokem, kdyby politické formace v komunálních volbách představily na svých listinách co nejvíce mladých tváří.
      Zbyněk Loskot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Želivské kulturní léto 2 0 1 0

Út Čvn 15 , 2010
Želivský klášter byl letos vyhlášen Národní kulturní památkou, a to byl podnět k založení nového festivalu s originální dramaturgií a vysokou uměleckou laťkou. Čtěte dále:   Píšou o pivovaru - EKOLIST.CZ: Pivovar vysázel v Humpolci malou chmelnici, zatím tam chmel rostl jen v zahradě

You May Like

Témata