Beseda o kůrovci

10

Středa 17.04.2019 17:00; Humpolec

Místo konání: Humpolec, Výstavní sál muzea na Dolním náměstí

BESEDA O KŮROVCI

Středa 17. dubna v 17 hodin

Kůrovec se stal aktuálním problémem velké části naší země. Doslova před očima nám mizí celé kusy lesů. Kde jsou příčiny jeho rozšíření? Lze nějak bránit jeho rozšíření? Co se bude sázet místo smrku? Jaké budou důsledky usychání lesů? Na tyto otázky se budou snažit hledat odpovědi i praktické rady hosté besedy: Ing. Jiří Pohan, předseda České komory odborných lesních hospodářů, a Ing. Vlastimil Brukner, lesník a místostarosta Humpolce.

Besedu pořádá KDU-ČSL.


 

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

10 thoughts on “Beseda o kůrovci

 1. Ano pohádka může začít třeba takto:
  Kde se vzal tam se vzal přiletěl kůrovec na Šumavu, Vzorní sousedé les vykácely a kůrovec u nich už není. Jenž u nás se skupinka borců vázala ke stromům a bránily porazit napadené stromy, kůrovec se stěhoval na Moravu a mezitím hodná vláda vrátila hodně lesů církvím, jenže oni nemají už ty nevolníky a tak se v jejich lesích kůrovec množil a množil až přišlo sucho a kůrovec se přemnožil. Jenže ani aktivisté ano ostatní lidé nechtějí pracovat v lese a tak se napadené stromy nestíhají kácet.
  A pokud bude suchý rok jako loni, jako že to tak vypadá, vemte své děti a ukažte jim jak vypadá les, protože další generace ho už asi neuvidí. Pokud chcete vidět realnou tvář kalamity sedněte do auta a jeďte se podívat na Ždársko, Třebíčsko a podobně, tam už mají místo lesa pařezy

  1. Tak církevní lesy jsou v mnohem lepší kondici než ostatní a je uznáváno, že patří k nejlépe vedeným. Ve skladbě majitelů mají církevní lesy rozlohu 3,3%.

   1. Přesně tak. Do kostela nechodím, ale většina církevních lesů je udržována opravdu dle lesních plánů a s péčí řádného hospodáře. Což se o mnoha soukromých a bohužel i státních lesích říci nedá.

    1. U těch soukromých lesů je to problém, jde kolikrát o dědictví a vlastník tu nežije a nebo jde o les kde majitel nemá prostředky na řešení nastalé situace.
     Někdo má les a žije v paneláku a podobně.

     1. Tak zase propaganda i tady. Církevní lesy, že jsou v pořádku? Nevěřte tomu. S kůrovcem bojují zrovna tak jako jiný vlastník…

     2. Přesně i malý vlastníci už káceli a církev teprve naháněla techniku a nerespektovala výzvy. Pak vykácejí celý les a někdo je tu za to chválí? Kdyby začali hned tak není okolí sedlice a želiva v takovým stavu

 2. Je opravdu vtipný když o kůrovci a zřejmě ochraně před ním bude rozprávět bývalý lesní hospodář města (t. č. už místostarosta) který problémům mohl dávno dávno čelit. Ale to by nebyl V.B. aby si nepřihřál teďkonc polívčičku. Politický body jsou politický body. 🙂

  1. A proč by o tom V. B. mluvit nemohl ? Zřejmě tomu rozumí, když byl lesním hospodářem.Pravdou je, že městské lesy jsou pěkně zaneřáděné a jestli bude zase takové sucho jako loni, tak ten parchant kůrovcovej je sežere taky.

   1. Situace je taková, že se kácet bude i letos a nářky jak a co mělo být v minulosti už nikomu nepomohou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec = závodní okruh?

Po Dub 15 , 2019
Neoficiální zpráva – dopravní nehoda z Humpolce z neděle 14.4.2019

You May Like

Témata