Do maloměstské galerie doléhá křik z ulice, důkladná fotografická díla střídají rychle nasnímané momentky

Humpolecká 8smička opět stírá rozdíl mezi centrem a periferií. Výstavou dvacítky současných českých fotografů nazvanou Skrze tebe vidím sebe: Dialogy o portrétu.

Velké dějiny obyčejného lidství – podtitul fotografického cyklu Negativy z popelnice, který na skupinové výstavě v soukromé humpolecké galerii 8smička prezentuje Martin Wágner, působí pateticky. Když si ale emoci odmyslíme, má všednodennost na přehlídce 22 fotografů nazvané Skrze tebe vidím sebe docela významné zastoupení.

Čtyřicátník Wágner, který je nejmladším členem prestižní skupiny českých fotografů dokumentaristů 400 ASA, pověsil na galerijní stěnu pětadvacet snímků anonymních amatérů, které působí, jako kdyby se vysypaly z rodinných alb vyhozených na skládku. Ty fotografie skoro páchnou a nejsou zrovna pohledné. Ovšem neklamou. Jako kdyby ilustrovaly tezi z románu Odysseus Jamese Joyce, že bůh je křik z ulice.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolečtí se budou od léta koupat v novém rybníce, podívejte se

Pá Bře 11 , 2022
Do začátku léta se Humpolečtí dočkají úpravy Plačkovského rybníku, kterému přezdívají Pařezáč. Čekají na ně nové pláže, mola s lepším přístupem do vody i plocha pro odpočinek.
Humpolečtí se budou od léta koupat v novém rybníce, podívejte se

You May Like

Témata