Běžecké lyžařské trasy na Humpolecku

12

Na dnešní den od 15 hodin je naplánována úprava běžecké trasy „A“ vedoucí od školního statku přes Čejov, Leštinu a Rozkoš zpět do Humpolce.

Okruh A: délka 40 km, obtížnost střední


Trasa: Humpolec – areál školního statku – ČejovKejžlice – Lipnice n.S. – Loskoty – BratroňovKojkovičkyJedouchovLeština – Panský les – Rozkoš – Humpolec


Úprava tratě skútrem: pátek 13.2.2009


Mapa (.pdf 820 kB)


 


Okruh  B: délka 29 km, obtížnost střední


Trasa: Humpolec – sport. areál v Okružní ulici – U sv. Václava – Plačkov – Mikulášov – Krasoňov – St. Bříště – Lipovky – Krásná vyhlídka – Humpolec


Úprava tratě skútrem: zatím neupravena


Mapa (.pdf 407 kB)


 


Běžecké lyžařské stopy jsou v terénu zaznačeny klasickým značením pro turistické běžecké trasy, platným a jednotným  v celé ČR:  


 


(Zdroj: http://www.infohumpolec.cz/ )

Čtěte dále:   Karneval na ledě

myska

12 thoughts on “Běžecké lyžařské trasy na Humpolecku

 1. No konečně se nemusíme brodit sněhem.Stačil jsem celou trasu projet ještě v pátek ,horní část paráda .Vracečka dom špatný málo sněhu.Jen malá technická připomínka :nedělejte skůtrem tak prudké zatáčky není to někdy ve stopě možno projet.Jinak dík za to.
  nomad.

 2. Díky za stopy . V sobotu 14.2.2009 jsem jel z Rozkoše na Lipnici . paráda v Lipnici vepřové hody vynikající . Při dnešním sněžení bude třeba projet trasu častěji. Čekat až do pátku je škoda .

    1. No, na Havlův kopec sice skůtr nejezdí, ale většinou je zde vždy vyjetá stopa od běžkařů, takže tam můžete vklidu vyrazit.

     Jinak já jsem si projel trasu A už v pátek ráno. To nebyla stopa skoro žádná, jenom někde nějaké zbytky hodně staré stopy a tak jsem se dost nadřel prošlapáváním si vlastní stopy. Ale prašánek byl super, tak jsem si to dost užil. Skůtr jsem potkal, jak vyrážel projíždět stopu, když jsem se akorát vracel. A po něm už to byla parádička.

     Jenom bych chtěl apelovat tak jako každý rok na pěší chodce. Proboha prosím Vás neničte nám stopy. Když tím projdete ve svých bagančatech a nebo stopou proženete svého čtyřnohého miláčka, je pak utrpení takovou stopu jet. A děje se to skoro neustále. Buďte trochu ohleduplní, ukažte že nejste uplní dementi a když vyrazíte pěšo, choďte prosím mimo běžeckou stopu.

     1. Ale stopy, pokud vím, ničí v největší míře „kobylí lidé“, občas mi přijde, že snad naschvál….

 3. Mohu sdělit aktualní informace , v úterý pokus o dojezd do Lipnice , přes Rozkoš až do Mozerova zcela zaváto museli jsme vzdát a vrátit se. Včera jsme zkoušeli jižní okruh dá se v pohodě po podjed u dálníce dál na Krasoňov již opět zaváto. Nezbývá než čekat na pátek na projetí skutrem

  1. Už dnes to skutr opět vše projel, ale jestli bude foukat, tak to samozřejmě nebude lehké udržet. Výpadek v ošetření tras byl způsoben tech. závadou na skůtru, ale už je vše OK.

  2. Tak jsem se právě vrátil z pátečního lyžování. Byla to parádička, nikde ani noha a pěkný čerstvý prašan, moc jsem si to užil. Tentokrát jsem nejel na okruh k Lipnici, ale jel jsem to vyzkoušet na stopy kolem Mikulášova. Stopy jsou zde naproso zaváte a zafoukané, takže to spíše byla taková dřina a bylo to o prošlapávání si vlastní stopy. A to brzy unaví. V lesích jsou ještě patrné staré stopy, a tak jsem alespoň pořádně protáhnul „závodní“ okruh u Kamenické hájovny a Stonetownu. Ale brzy to asi znovu zafouká a zavane, taklže mám dojem, že zítra nás to tady čeká nanovo. :)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Střípky z Humpolce

Po Úno 16 , 2009
V pátek třináctého začalo kolem 17.hodiny pobíhat mezi řidiči na 92. kilometru dálnice D1 divoké prase. K odstranění divočáka z frekventované silnice byli povoláni členové mysliveckého sdružení z Komorovic. O tom, zda byl kanec následně upraven se šípkovou anebo se zelím, není nic známo. Čtěte dále:   Humpolec ze Speřic […]

You May Like

Témata