Běžecké stopy na Humpolecku

27.01.2017

Pátek 27.1.2017 
V pátek 27.1. ráno byla znovu upravená stopa na Krasoňov, Sýkorák, Bříště, Vilímek a zpět, nástupní místo nad restaurací Karamba, 
v sobotu  28.1. ráno bude nově upravena trasa přes Mozerov na Lipnici a přes Kejžlici a Čejov zpět, nástupní místo na cestě kolem židovského hřbitova, popř. na parkovišti u hradu Orlík.
v sobotu odpoledne bude upravena také stopa na Radostín, Kaliště, Proseč, nástupní místo za ulicí Emericha Dítě v Humpolci. V sobotu budou také znovu upraveny okruhy nad Rozkoší a na závodišti Zlatá podkova kolem rybníka Hadiny.

Úterý 24.1.:
Počasí běžkařům přeje, na běžky se můžete vydat na tyto upravené stopy:
1) Na Lipnici (přes Mozerov) a přes Kejžlici a Čejov zpět, (nejvhodnější nástupní místo je od parkoviště pod hradem Orlík. Lze vyrazit už od židovského hřbitova, ale vzhledem k velké frekvenci pěších, pejskařů a "koňařů" jsou zde stopy  zdevastované. 
2) Na Radostín, Kaliště a Proseč (nástup od ulice Emericha Dítě).
3) Na Mikulášov, Sýkorák, Staré Bříště a Vilímek (nástup nad restaurací Karamba, stopa v lese nad kolejemi je rozšlapaná, "chytnete" se až o cca 500 m výš, u Jihlavské silnice. 

Kromě těchto tras je stále velmi pěkný dvoustopý okruh nad obcí Rozkoš, další okruhy jsou projeté na závodišti Zlatá podkova a velmi pěkné kolečko je také na sportovním letišti těsně nad Kejžlicí. 

 

Úterý 17.1.:

Podmínky pro běžkování jsou stále ideální, a lyžařské stopy upravené následovně:
Trasa na Lipnici přes Mozerov a zpět přes Kejžlici je upravená od pondělí, dále jsou projeté stopy kolem rybníka Hadina a pro velký úspěch jsou znovu projeté dvě stopy na tříkilometrovém okruhu nad Rozkoší. Tento okruh je využíván hodně i na večerní běžkování s čelovkou. V neděli byly upravené trasy na Mikulášov, Vilímek, Staré Bříště  a další trasa na Radostín.
Dále jsou od neděle také upravené tratě na Herálecku, Mapka zde..
Mapky humpoleckých stop najdete zde..

Čtěte dále:   Karneval na ledě

 

Pondělí 16.1.: 

Dnes v poledne byla upravena trasa na Lipnici (přes Mozerov).
Od neděle 15.1. jsou také upraveny trasy na Herálecku (tyto trasy upravuje pan Vašák za podpory obce Herálec a navazují na humpolecké stopy, před podjezdem dálnice u Mikulášova (tzv. "myší díry"). Mapka heráleckých tras je zde..

Neděle 15.1.: 
dnes ráno bude upravena trasa na Krasoňov a odpoledne na Radostín. 

Pátek třináctého: 
Dnešní zprávy o běžeckých trasách nejsou příliš příznivé: Vzhledem k teplotám nad nulou a ubývajícímu sněhu není možné vyjet skutrem a projet znovu trasy. Ve stejné stopě se jet nedá, stopa by se vydřela na hlínu a nová stopa v rozměklém sněhu by dopadla stejně. Pokud se předpověď počasí nezmění, skutr vyjede nejdříve po víkendu, pokud připadne nový sníh. 
Na mnoha místech se bohužel objevují rozšlapané stopy od lidí a kolem rybníka Peruš, u Mikulášova a u Mozerova jsou dokonce běžecké stopy úmyslně rozježděné traktorem nebo odstraněné pluhem.. Prosíme tedy všechny neběžkaře, nešlapte v běžeckých stopách a nemařte úsilí vložené do úpravy stop, buďte tolerantní k ostatním! Problémy s traktorem jsou údajně v jednání..

I přes značné oteplení vyjel dnes, ve čtvrtek 12.1. skútr, aby doupravil zbývající část trasy kolem Sýkoráku, Vilímku a Mladých Bříšť. Ostatní trasy jsou projeté od víkendu.
Nad Rozkoší na louce byly upraveny další dvě stopy na tříkilometrovém oválu. Večer snad začne trochu mrznout, takže večerní běžkování si určitě užijeme! 

Další trasy budou znovu upravovány podle počasí a sněhových podmínek, sledujte tyto stránky, nebo náš Facebook!

více informací o běžeckých trasách na Humpolecku zde..

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Loutkové divadlo - Pivoňka má smůlu

Pá Led 27 , 2017
Sobota 28.01.2017 14:00 Čtěte dále:   Vychýlená muška. Fotbalisté Humpolce i Pelhřimova v derby vsadili na jistotu

You May Like

Témata