Bill Paxton loví démony ve jménu božím

Dříve jeden z dvorních herců režiséra Jamese Camerona Bill Paxton („Vetřelci“, „Titanic“, „Apollo 13“) se také rozhodl vyzkoušet si pozici za kamerou. Vedle režijního debutu herce George Clooneyho „Milujte svého zabijáka“ je tak v kinech k vidění i Paxtonova prvotina „Lovec démonů“.

Lovec démonů   Spořádaný otec pan Meiks (Bill Paxton) vychovává po ztrátě manželky sám dva syny, mladšího Adama (Jeremy Sumpter) a staršího Fentona (Matt O’Leary). Jednou v noci otec své kluky probudí ze spánku, aby se jim svěřil se svým viděním. Uprostřed noci se mu zjevil anděl a odhalil mu hrůznou pravdu. Mezi lidmi žijí démoni, kteří připravují půdu pro soudný den. Bůh si vybral právě Meiksovu rodinu, aby se snažila zlé démony zastavit. Démoni vypadají jako normální lidé, a tak anděl brzy doručí kromě tří magických zbraní (tyč, rukavice a sekera) i seznam jmen. Šokovaný Fenton se snaží sám sebe přesvědčit, že to všechno byl jen špatný sen, ale když tatínkova sekera přetne hrdlo první z obětí, stává se noční můra děsivou realitou.

   Příběh šílenství se dozvídáme z úst dospělého Fentona (Matthew McConaughey) jako svědectví agentovi FBI (Powers Boothe). Agent Doyle už dost dlouho neúspěšně pátrá po masovém vrahovi, který si říká „Boží ruka“, a zdá se, že Fentonovo svědectví povede k rozhodujícímu odhalení. Otec Meiks je ovšem již několik let po smrti.

   Hlavní část Paxtonova hororu tvoří flashbacky vyprávění dospělého Fentona, tedy přerod vzorného otce od rodiny ve vraždící monstrum. Podobně jako u „Obvyklých podezřelých“ nemůžeme ale zdaleka věřit všemu, co poznamenaný Fenton líčí a do konce filmu nás čeká nejedno překvapení. Možná je těch šokujících zvratů až moc a zbytečně se ztrácí zpočátku velmi dobře vypracovaná strašidelná atmosféra.

   Napětí těží především ze tmy, úhlů kamery a velmi dobrých hereckých výkonů obou mladých herců v rolích dětí. Slušnou práci odvedli ale i Paxton, McConaughey a Boothe (po velmi dlouhé době opět na plátně kin – naposled „Náhlá smrt“ a „U-Turn“).

   Přesto zůstává „Lovec démonů“ pouze nadprůměrným televizním hororem, který ze všeho nejvíce připomíná delší a kvalitnější epizodu „Akt X“ nebo „Millenia“. Nic víc, ale rozhodně nic míň. Stačí si počkat na VHS nebo DVD.

   Lovec démonů

   Frailty

   USA/SRN/Itálie 2001, 100 min.

   režie: Bill Paxton

   scénář: Brent Hanley

   kamera: Bill Butler

   hudba: Brian Tyler

   hrají: Bill Paxton, Matthew McConaughey, Powers Boothe, Matthew O’Leary, Jeremy Sumpter, Luke Askew


Čtěte dále:   Program kina Humpolec

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Půjdeme na Orlík po padacím mostě ?

Út Čvn 3 , 2003
Hrad Orlík se možná dočká nového padacího mostu , který by umožnil vstup do nejstarší horní části hradu . Čtěte dále:   Filmový klub: Psycho

You May Like

Témata