Program humpoleckého kina na měsíc ZÁŘÍ

2

Johnny Depp v roli Johna Dillingera à la Václav Babinský. Nenechte si ujít filmový tip měsíce – životní příběh drzého zločince, kolem kterého se utvořil nespočet mýtů a legend. Film „Veřejní nepřátelé“ označil prestižní filmový časopis Empire za nejočekávanější film roku 2009.

Úterý 1.9. – středa 2.9.  20:00 hod. MUŽ A JEHO PES    


Charles a jeho pes. Jeanne, atraktivní vdova, se kterou Charles žije, mu oznámí, že se znovu vdává, a vyhodí ho z domu. Charles se ocitá i se svým psem na ulici. Nikdo mu nepodá pomocnou ruku a jeho hrdost mu nedovolí, aby tu svou sám pro pomoc natáhl. Vždycky si myslel, že je mužem, který se svým psem po boku bude bojovat dál… 


Hrají: Max von Sydow, Tchéky Karyo, Jean – Paul Belmondo, Jean Dujardin, Micheline Presle, Charles Aznavour.


Vstupné: 70,-Kč    drama     Francie / Itálie 90min


 


Sobota 5.9. – neděle 6.9. 20:00 hod. HANNAH MONTANA


Miley Stewart (Miley Cyrus) se zoufale pokouší zvládat svůj náročný dvojí život. Přes den je obyčejnou středoškolačkou, která stále více zanedbává své přátele a školu, protože jí život víc a víc ovládá její druhá tajná identita, popová hvězda Hannah Montana. A jak se zdá, Miley je stále více nakloněna představě nechat Hannah svůj život ovládnout zcela. Její otec (Billy Ray Cyrus) ji proto odveze domů do Crowley Corners v Tennessee, aby si uvědomila, co je v životě opravdu důležité. Rozjede se tak dobrodružství plné zábavy, smíchu a romantiky, které si ani Hannah Montana nedokázala představit.


Vstupné: 70,-Kč   ČESKÝ DABING   hudební komedie   USA  100min


 


Úterý 8.9. – středa 9.9. – čtvrtek 10.9. 20:00 hod. PROROCTVÍ


Mystický vzkaz předpovídá s neuvěřitelnou přesností data, smrtelné daně a souřadnice každé významné katastrofy za posledních 50 let. Jak John dále odhaluje mrazivá tajemství dokumentu, zjišťuje, že předpovídá ještě tři další události, které poukazují na destrukci globálního rozsahu, a zdá se, že to svým způsobem zasáhne i Johna a jeho syna. John se snaží varovat úřady, ale ty jsou k jeho výzvám netečné, a tak se rozhodne sám zabránit ještě větší destrukci. Začíná Johnův zběsilý závod s časem, dokud nezjistí, že čelí definitivní katastrofě a také definitivní oběti.


Hrají: Nicolas Cage, Rose Byrne, Chandler Canterbury, Lara Robinson, Ben Mendelsohn.


Vstupné: 70,-Kč  mysteriózní thriller USA 120min


 


Sobota 12.9. 17:30, 20:00 hod.


Neděle 13.9.  20:00 hod. DOBA LEDOVÁ 3: ÚSVIT DINOSAURŮ


Nová “doba ledová” zavede hlavní hrdiny i diváky do ohromného podzemního světa dinosaurů. Je to barevná krajina plná bujné vegetace. Je to země nebezpečí, ohromných tvorů, rostlin pojídajících mamuty, země plná tajemných míst.


Vstupné: 70,-Kč   ČESKÝ DABING   animovaná  komedie USA 95min


 


Úterý 15.9. – středa 16.9. 20:00 hod. T.M.A.


Příběh umělce Marka, který se rozhodl opustit kariéru hudebníka a na čas se usadit v opuštěném rodinném domě na samotě a věnovat se malování obrazů. Dům, kde Marek strávil s rodiči a sestrou dětství, má však tajemnou minulost. Marek postupně začíná podléhat energii tohoto podivuhodného místa, které jej odtrhává od reality. Vynořují se matné vzpomínky, nejasné obrazy dávných událostí, které tuto energii pomohly utvořit, dostávají kontury. Citové sblížení s místní dívkou Lucií Marka motivuje k objevování souvislostí již zapomenutých tragédií, které se tu odehrály. Nadchází čas, aby dům prozradil léta utajované pravdy.  Režie: Juraj Herz


Vstupné: 70,-Kč  do 18 let nepřístupné  horor ČR 90min         


 


Čtvrtek 17.9. 20:00 hod. SYNECDOCHE, NEW YORK    


Všichni máme na vybranou…a nakonec všichni skončíme stejně.


Canden (Philip Seymour Hoffman) je úspěšným divadelním režisérem a dostane velký, prestižní finanční grant, se kterým si může dělat, co chce. Odstěhuje se do New Yorku, kde na obrovském jevišti vybudovaném v hangárech vytváří kopii života a natáčí to na video. Čím více tvoří, tím víc se chce dostat blíž k podstatě života. A tím víc cítí, že jeho hra ještě není hotová pro publikum. Trvá to léta. Nakonec v jeho hře vystupují všichni, které znal, on sám, jeho lásky, děti a mnoho jiných.


Kaufman udělal jeden z mála opravdových experimentálních filmů, navíc ve velké produkci.


Vstupné: 70,-Kč  komedie / drama USA 120min


 


Sobota 19.9. – neděle 20.9.  20:00 hod. PIRÁTI NA VLNÁCH                


Vyplouváme. Vysíláme. A vy si trhněte!


Jeden z nejúspěšnějších a nejzábavnějších scenáristů současnosti Richard Curtis umístil svůj film  na moře a obsadil do něj ty nejlepší britské komiky současnosti a ty nejlepší hudební kousky z šedesátých let minulého století. Vznikla rebelantsky drzá komedie o skupince excentrických dýdžejů, s nimiž by každý rád prožil aspoň kousek života.

Čtěte dále:   Program kina na duben

Pokud jde o rockovou muziku, byla šedesátá léta zlatou érou. Radio Rock, které tuhle nebezpečnou hudbu šířilo 24 hodin denně  přísná nařízení obcházelo jednoduchým trikem – vysíláním z lodi plující Severním mořem těsně za hranicemi britských teritoriálních vod, což byla výjimka, na kterou byli i vynalézaví zákonodárci krátcí.


Hrají: Philip Seymour Hoffman, Bill Nighy, Rhys Ifans, Nick Frost, Kenneth Branagh, Emma Thompson.


Vstupné: 70,-Kč  komedie  BRIT 130min


 


Úterý 22.9. – středa 23.9. – čtvrtek 24.9. 20:00 hod. VEŘEJNÍ NEPŘÁTELÉ – filmový tip


Přestože se tenhle příběh odehrál před bezmála osmdesáti lety, je až nebezpečně aktuální. Vypráví o muži, který měl obrovské sympatie veřejnosti, navzdory tomu, že páchal ty největší zločiny. Podle státních institucí vykrádal banky. Podle lidí trestal ty, kdo zavinili hospodářskou krizi.


John Dillinger má v Americe podobnou pověst jako Václav Babinský  u nás. Jeho život a dílo byly tak neuvěřitelné, že se staly živnou půdou pro spousty mýtů, které se na ně nabalily tak pevně, že pravdu od fikce už těžko někdo rozezná. Režisér Michael Mann se naštěstí místo hledání pravdy v kupce polopravd a legend soustředil na natočení drsného a živočišného kriminálního thrilleru svým specifickým rukopisem, který charakterizuje pečlivé budování postav a postupná gradace příběhu, který obvykle končívá v působivě natočeném dešti kulek. Michael Mann má ve zvyku pracovat s těmi nejlepšími, a proto si do role Johna Dillingera vybral asi nejpopulárnějšího herce současnosti Johnnyho Deppa, jeho životní lásku obsadil držitelkou Oscara Marion Cotillard (Edith Piaf) a postavu Dillingerovy nemesis, agenta FBI Melvina Purvise hraje tvář z největších kasovních trháků poslední doby Christian Bale (Temný rytíř, Terminátor 4).
Veřejní nepřátelé jsou atraktivní i množstvím rovin, mezi kterými se jejich příběh pohybuje. Úspěšné tažení Dillingerovy bandy americkými bankami a postupně se utahující policejní smyčka na hrdlech jejích členů sice dominuje, ale vedle toho sledujete i Dillingerův intimní příběh, který je skoro stejně zajímavý jako jeho zločinecké eskapády, nebo válku o veřejné mínění, již lupič úspěšně svádí s etablující se FBI, která chce na jeho dopadení postavit smysl své existence.
V přepadených bankách se choval jako jeho oblíbení filmoví hrdinové. K cizím penězům se navíc obvykle nedostával hrubým násilím, ale díky originálním nápadům realizovaným s neobvyklou drzostí. Z policejních pastí unikal zázrakem, a když už sklaply, nepředstavovaly pro něj problém ani mříže vězeňské cely.


Hrají: Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard, Channing Tatum.


Vstupné: 70,-Kč  kriminální thriller USA 140min
 


Sobota 26.9. – neděle 27.9. 20:00 hod. VENI, VIDI, VICI


Romantická komedie z golfu.


Po tragické smrti svého otce, vášnivého golfisty, nastupuje Honza na brigádu do luxusního hotelu v Karlových Varech, kde pracuje jeho prastrýc Maxmilián. Honza nastoupí ke svému prvnímu opravdovému turnaji, který k údivu všech vyhraje. Následují bujaré oslavy a ráno se Honza probouzí s kocovinou v posteli krásné Alice.


V golfu i v práci se mu daří, ale brzy začne práce vyplňovat všechen jeho volný čas. Den před juniorským mistrovstvím golfu přichází nečekaná událost. Honza se při tréninku zraní!


A to je pouze začátek…


Hrají: Filip Tomsa, Jitka Kocurová, Sandra Nováková, Bob Klepl, Václav Postránecký, Iveta Dušková, Jaromír Nosek, Marek Vašut, Eva Ujfaluši, Karel Gott ad.


Vstupné: 70,-Kč  romantická komedie    ČR 95min


 


Úterý 29.9. – středa 30.9. 20:00 hod. COCO CHANEL


Malá dívka uprostřed Francie, umístěná v sirotčinci se svou sestrou, marně čeká každou neděli, že se pro ně jejich tatínek vrátí.


Kabaretní zpěvačka s příliš slabým hlasem stojící před publikem podnapilých vojáků.


Mladá švadlena, jejíž prací je opravovat lemy v zadní místnosti obchodu venkovského krejčího.


Příliš hubená začínající kurtizána, uprostřed prostitutek a zhýralců, nachází útočiště u svého ochránce Étienna Balsana.


Zamilovaná žena, která ví, že nebude „ničí ženou“, ani ženou Boye Capela, muže, který ji přesto tolik miloval.


Rebelka, které konvence tehdejší doby brání volně dýchat a která se obléká do košil svých milenců.


To je příběh Coco Chanel! Příběh moderní ženy, která navždy změnila svět módy, svět žen.


Hrají: Audrey Tautou, Alessandro Nivola, Marie Gillain, Emmanuelle Devos, Benoît Poelvoorde, Roch Leibovici


Vstupné: 70,-Kč   biografický    FR 100min


 

myska

2 thoughts on “Program humpoleckého kina na měsíc ZÁŘÍ

  1. škoda, že T.M.A. je v týdnu, šla bych hnedka znovu:-P :-)…
    doporučuji všem, horor, který za poslední dobu stojí fakt za vidění…:-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Lípa z Vysočiny je ve finále ankety o nejzajímavější strom

Út Zář 1 , 2009
Vítěz celostátní ankety Strom roku 2009 může být poprvé z okresu Pelhřimov a může být znovu z kraje Vysočina. Tím stromem může být Kamenická lípa, která roste prý od roku 1248 v zámeckém parku v Kamenici nad Lipou. Velice zvláštní strom, který tvoří čtyři vodorovné větve. Čtěte dále:   LÁSKA […]

You May Like

Témata