Program humpoleckého kina na měsíc LEDEN 2008

6

Na jaké filmy se můžete těšit v novém roce?

Úterý 2.1. – středa 3.1. HRDINOVÉ A ZBABĚLCI


Je válka, i když to tak na první pohled nevypadá. Tisíce mladých mužů nasazuje americká armáda v nejrůznějších koutech světa, aby bojovali s terorismem. Jejich osud ovšem řídí politici z dobře zabezpečených pracoven ve Washingtonu. Jsou to právě jejich rozhodnutí, která mohou změnit život tisícům lidí a zdaleka ne takovým způsobem, jak by si původně přáli.


Arian a Ernest studují v Californii na univerzitě a pod vlivem svého profesora Malleye (Redford) se rozhodnou vstoupit do armády. Jejich idealistické představy se však velmi záhy mění v noční můru, protože realita Afghánistánu je jí na hony vzdálená. Na druhé straně zeměkoule sedí ve své kanceláři ambiciózní senátor Irving (Tom Cruise), jehož rozhodnutí zasahují do vojenské oblasti a přímo ovlivňují přežití nebo nepřežití Ernesta s Arianem. Senátorovi do cesty se staví novinářka Roth (Streepová), která by měla o jeho úspěších referovat.


Kdo nese vinu za mučení vězňů a další excesy, když válka nemá svůj politický smysl a je jen strojem na zabíjení? A co je v dnešní době smyslem války?


V jednom z nejočekávanějších politických thrillerů se na tyto otázky režisér a herec Redford pokusí odpovědět. Sekundují mu vynikající Meryl Streepová a Tom Cruise.


Vstupné: 70,-Kč, politický thriller USA  90min       


 


Sobota 5.1. – neděle 6.1.  20:00 hod.


Úterý 8.1. – středa 9.1.  20:00 hod. POSLEDNÍ PLAVKY


Nová česká rozmarná komedie s Petrem Čtvrtníčkem v hlavní roli..


Film „Poslední Plavky“ je příběhem Jardy Kuchaře, hrdiny zašlé éry tuzexového bonu. Jeho finanční příjem spočívá v pronájmu vlastního bytu. Každé léto je nucen trávit u opuštěného rybníka, kde provozuje ještě opuštěnější bufet. Jeho pravou rukou (a to je levák) je místní prosťáček Kamil Hošpes. Mezi hrstku zákazníků patří dvojice traktoristů Jirka s Péťou a Jardův zapřísáhlý nepřítel, fanatický rybář Pepa Vrtílek se svým psem Pepíkem.


Rozmarné letní dny jsou narušeny zjevením monstrózních rozměrů. Z hlubin vod třetí závlahové kategorie se vynořil monstrsumec Lojza a sežral Vrtílkova psa.


Jarda Kuchař v Lojzovi vidí šanci na regeneraci místního turistického ruchu. Povolává rybáře z celé republiky. A dva skutečně dojedou…


HRAJÍ:  Petr Čtvrtníček, Josef Polášek, Rudolf Hrušínský, Jiří Lábus, Josef Rosen, Magdalena Sidonová, Kristina Farkašová a další


Vstupné: 70,-Kč, komedie  ČR


 


Čtvrtek 10.1.  20:00 hod. ACROSS THE UNIVERSE


Žili bez pravidel a milovali beze strachu.


Muzikál, který Vám nasadí do hlavy brouky od divadelní, filmové a operní režisérky Julie Taymor. Rozverný, bizarní a velice teatrální, takový je převratný muzikál společnosti Revolution Studios Across the Universe, ve kterém se pojí originální příběh s 33 revolučními skladbami – mezi něž patří „Hey Jude“, „I Am the Walrus“ a „All You Need Is Love“ – které utvářely celou generaci. „Chtěli jsme vytvořit původní muzikál pouze za použití skladeb skupiny Beatles.“


Milostný příběh, zasazený do divokých šedesátých let plných protiválečných demonstrací, meditací a rock‘n‘rollu, se odehrává v Greenwich Village, bouřlivých ulicích Detroitu i na vietnamských bojištích. Milenci Jude a Lucy, jejichž láska je od začátku odsouzena k neúspěchu, jsou spolu s malou skupinkou přátel a hudebníků vtaženi do víru počínajícího protiválečného a protikulturního hnutí. Průvodci jim jsou „Dr. Robert“ a „Mr. Kite“. Síly, které se vymykají jejich kontrole, nakonec oba milence rozdělí, čímž je donutí, aby se navzdory všem překážkám pokusili znovu najít jeden k druhému cestu.


Vstupné: 70,-Kč, muzikál USA 130min


                                                                                                                                                  Sobota 12.1. – neděle 13.1.  20:00 hod. KRÁLOVNA ALŽBĚTA: ZLATÝ VĚK


Žena. Bojovnice. Královna. 


Postavila se nejmocnější armádě světa. Unikla pokusu o atentát. Kvůli vyššímu zájmu obětovala svou lásku a nechala popravit svou příbuznou. Jmenovala se Alžběta a především díky ní se Británie může chlubit přívlastkem Velká. Historické drama Královna Alžběta: Zlatý věk je pokračováním devět let starého snímku Královna Alžběta, nominovaného na sedm Oscarů, který jako první upozornil na nesporný talent herečky Cate Blanchett.


Zatímco první díl pojednával o nástupu mladičké Alžběty na anglický trůn, Zlatý věk líčí vrcholné období její vlády v druhé polovině šestnáctého století. Protestantská královna je trnem v oku převážně katolické Evropě v čele se španělským králem Filipem II., toho času nejmocnějším světovým panovníkem. Bezpečně se navíc nemůže cítit ani v domovské Anglii, kde jí klidu nedopřávají intrikující katolíci, mocně podporovaní skotskou královnou Marií Stuartovnou (Samantha Morton). Aby toho nebylo málo, její rádcové v čele se Sirem Francisem Walsinghamem (Geoffrey Rush) jí neustále připomínají otázku jejího nástupnictví, kterou by jako nezadaná „Panenská“ královna měla nutně řešit. Škoda, že všechny urozené potenciální uchazeče o její ruku strčí hravě do kapsy okouzlující mořeplavec Walter Raleigh (Clive Owen), s nímž je ale jakýkoli oficiální vztah naprosto nemyslitelný. Stahující se mračna nad královninou hlavou vyústí v sérii událostí, na jejichž konci se bude muset postavit do čela svých vojsk, aby bojovala o bytí a nebytí svobodné Anglie proti mnohem silnějšímu nepříteli v jedné z nejslavnějších námořních bitev naší historie.


Hrají: Cate Blanchett, Clive Owen, Geoffrey Rush, Abbie Cornish, Jordi Mollá, Rhys Ifans


Vstupné: 70,-Kč,  historický BRIT 120min                                                                                                                                            


Úterý 15.1. – středa 16.1. – čtvrtek 17.1.  20:00 hod. BEOWULF   


V dávných dobách hrdinů žil mocný bojovník jménem Beowulf, který zabil svého démonického soka Grendela. Tím vyvolal konflikt s jeho nebezpečnou, zároveň však velmi svůdnou matkou. Z krále se stává legenda. Vizionářský průkopník Robert Zemeckis přichází s takovou verzí Beowulfovy ságy, která překoná všechny vaše představy…


Herci: Ray Winstone, Anthony Hopkins, John Malkovich, Robin Wright Penn, Brendan Gleeson.


Vstupné: 70,-Kč,  titulky, fantasy   USA 120min

Čtěte dále:   Letní kino

Sobota 19.1. – neděle 20.1.  17:30, 20:00 hod.  VÁCLAV   filmový tip


Nová tragikomedie Jiřího Vejdělka, ve které Ivan Trojan vyvádí jeden průšvih za druhým…
Václav Vingl je vesnický outsider, který ve svých 40 letech žije s maminkou pod jednou střechou. Přestože je Václav označován za místního šaška, hlupáka a problematického nezvladatelného kluka, my v něm (spolu s maminkou) vidíme citlivého, vnímavého dobráka s klukovskou duší a hlavou plnou milých lumpáren. Celá vesnice ho vnímá jen jako problém. Dokonce i bratr František, který s Václavem celý život soupeří o lásku matky a otce. Tyto dva světy na sebe neustále naráží, a tak Václav lítá z jednoho průšvihu do druhého. Drama vrcholí soubojem bratrů o lásku Frantovy milenky Lídy, který končí trestným činem. Václav je uvězněn. Matčina ochrana je pryč. Stává se terčem útoků spoluvězňů a stále více si připouští traumatické vzpomínky na otce. Pomalu umírá. Matka se rozhodne požádat prezidenta o milost. Ta je však podmíněna peticí spoluobčanů. Odpustí Václavovi celá vesnice, když mu nedokáže odpustit ani vlastní bratr? Režisér Jiří Vejdělek vytvořil se scénáristou Markem Epsteinem strhující příběh na motivy skutečných událostí. Opět prokázal svou jedinečnost, smysl pro humor i mistrovství a znovu diváky pobaví a rozpláče v tragikomedii současnosti.¨

Režie: Jiří Vejdělek
Scénář: Marek Epstein, Jiří Vejdělek
Kamera: Jakub Šimůnek
Hudba: Jan P. Muchov
Hrají: Ivan Trojan, Emília Vašáryová, Jan Budař, Jiří Lábus, Soňa Norisová, Petra Špalková, Martin Pechlát, Martina Delišová, Jan Vlasák, Zuzana Kronerová, Josef Polášek ad.
Vstupné: 70,-Kč, tragikomedie, ČR 100min
Úterý 22.1. – středa 23.1. – čtvrtek 24.1. CHYŤTE DOKTORA


Komedie o lásce a jejích následcích. 


Michal Goldberg je nadějným gynekologem, žije se svou ženou a má malé dítě. Jednoho dne se ovšem probudí, vyrazí do práce a jako první narazí na svou milenku, která je těhotná. Zatímco ji chce poslat rovnou na sál, ona zavolá jeho ženě a Michalův závod s časem může začít. Do toho všeho totiž ještě musí stihnout zápas v rugby a televizní pořad o výhodách a nevýhodách monogamních vztahů. Ve filmu sledujeme celkem tři varianty tohoto dne, kdy v té první se Michal vrací k ženě, v té druhé zůstává u milenky a v té třetí neudělá ani jedno ani druhé..


Komedie Chyťte doktora se opírá především o výrazné herecké výkony a hlavně sympatický výkon neherce a zpěváka Michala Malátného ze skupiny Chinaski. Malátný sice dříve hrál divadlo, ale Chyťte doktora je jeho filmovým debutem. Obě jeho partnerky si s gustem zahrála Tatiana Vilhelmová, která tak ve filmu střídá polohu ubrečené ženy, jenž má problémy se svou tělesností, a moderní nezávislé wamp.


I když jsou postavy ve filmu stylizované a situace, které prožívají lehce nadsazené, film stojí (narozdíl od většiny současných českých komedií) pevně na zemi a zaručuje výbornou zábavu pro diváky všech věkových kategorií. Vydatně mu v tom pomáhá nevtíravá zbrusu nová hudba skupiny Chinaski.  


 


Režie: Martin Dolenský


Hrají: Michal Malátný, Tatiána Vilhelmová, Iva Janžurová, Vladimír Javorský, Luděk Sobota, Zuzana Stivínová, Kryštof Hádek


Vstupné: 70,-Kč, komedie ČR 100min


Středa 23.1. – čtvrtek 24.1.  17:30 hod. PAN VČELKA     – pro děti


Barry by se chtěl stát součástí týmu Pylových machrů, elitní včelí skupiny, která opylovává květy, sbírá nektar a hlavně má jako jediná výsostnou pravomoc vyletět ven z úlu. Tomuto cílevědomému trubci se to skutečně podaří. První okamžiky „na svobodě“ Barrymu doslova otevřou oči, protože lidský svět předčil jeho nejbujnější představy. Než se jím ale stačí pokochat, sejme ho nejprve tenisák, hned potom náklaďák a nakonec déšť. Zničený a dezorientovaný se ocitne v bytě newyorské květinářky Vanessy, která ho zachrání před posledním a zcela fatálním sejmutím botou svého kamaráda. Jako dobře vychovaný sameček se jí rozhodne poděkovat, čímž poruší základní pravidlo včelího společenství – Nemluvit s lidmi. (Včely to překvapivě umějí.) Tento „zločin“ mu ale pomůže lépe poznat lidský svět a dovede ho k šokujícímu zjištění: Lidstvo už tisícovky let krade včelám med, aniž by za to platilo, nebo se aspoň stydělo. Barry se proto rozhodne postavit do čela včelí revoluce, která má tuto nespravedlnost změnit. Pomsta výjimečně nebude sladká.


Vstupné: 70,-Kč, český dabing, animovaná komedie  USA 90min


 


Sobota 26.1. – neděle 27.1.  17:30, 20:00 hod.


Úterý 29.1.  20:00 hod.


Středa 30.1.  17:30, 20:00 hod.


Čtvrtek 31.1.  17:30 hod.  ZLATÝ KOMPAS


Náš svět je jenom jedním z mnoha. Kromě něj existuje nesčetně dalších světů, které se tomu našemu mnohdy podobají. Některé odlišnosti jsou ovšem nadmíru pozoruhodné. Ve světě Zlatého kompasu má každý člověk svého daemona, který je součástí jeho duše, má podobu zvířete a existuje mimo lidské tělo. V takovém světě žije Lyra Belacqua, dvanáctiletý sirotek. Podle dávného proroctví má právě ona rozhodnout o osudu nejen vlastního světa, ale i všech ostatních… Lyra musí zjistit proč všechny děti mizí u severního pólu a přitom porazit zlou čarodějnici s tváří Nicole Kidman… Podaří se jí zvítězit a najít bájnou substanci zvanou Prach, která vyvažuje částici dobra a zla?


 


Hrají: Nicole Kidman, Sam Elliott, Eva Green, Daniel Craig, Dakota Blue Richards


Vstupné: 70,-Kč,  český dabing, dobrodružné fantasy  USA  120min


 


V ÚNORU 2008 uvidíte :


 


2.,3.                        POSLEDNÍ LEGIE


5.,6.                        P.S. MILUJI TĚ


7.                            NEZNÁMÁ


9.,10.                      30 DNÍ DLOUHÁ NOC


12.,13.                    KOUZELNÁ ROMANCE   pro děti


12.,13.                    SUPERBAD


14.                          JAN SAUDEK   art film


16.,17.                    JÁ LEGENDA


19.,20.,21.,23.,24.  SVATBA NA BITEVNÍM POLI


26.,27.,28.              ŘÍŠE HRAČEK   pro děti


26.,27.,28.              CRASH ROAD


 

myska

6 thoughts on “Program humpoleckého kina na měsíc LEDEN 2008

  1. Hmm, tak koukám, že v lednu opět neuvidíme film Pokoj 1408. A není v plánu ani na únor. Ach jo. 🙁 Milane máš v plánu tenhle film v Humpolci vůbec dávat? Čekám na tenhle film už docela dlouho.

    Ale koukám, že v únoru půjde další luxusní záležitost – Já legenda. Na to se moc těším a jestli to bude tak dobrý, jak se říká, tak to bude SUPER!!! 🙂

    1. Pokoj 1408 doporučuji raději přečíst, film podle mě patří do té horší poloviny filmů podle Kingových knih.

  2. Doporučuji Alžbětu – Zlatý věk. Hooodně dobrý film. Dokonce to tvrdí i moje drahá polovička a to je co říci, protože jinak oscilujeme mezi Rambem a Vratnými Lahvemi… :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Další úspěch humpoleckých studentů

Po Pro 17 , 2007
Studenti SČMSD Humpolec si odnesli první místa z konverzační soutěže v anglickém i německém jazyce pro žáky středních odborných škol. Čtěte dále:   VOČI 26 : NOČNÍ FILMOVÁ JÍZDA

You May Like

Témata