Zveme vás do kina

1

Program humpoleckého kina na měsíc březen


Sobota – neděle 1.3. – 2.3.
 20:00 hod.


Úterý – středa 4.3. – 5.3.  20:00 hod. O ŽIVOT


Michal (Vojta Kotek) se zúčastní oslavy na lesní chatě. Řízením osudu zbude po skončení oslavy na chatě sám s dívkou Zitou (Dorota Nvotová), kterou vidí prvně v životě. I když není zrovna jeho typ, pod vlivem výjimečných okolností s ní prožije vášnivou noc. Vlivem lapálie, která se jim stane jsou nuceni spěchat zpět do města. Náhle jde sice „o život“, ale poněkud jiným způsobem a obráceně, než jsme zvyklí. Z chaty uprostřed lesů se vydávají ještě v noci na cestu, aby vše vyřešili. Do cesty se jim v jako v každé správné road-movie staví nečekané překážky a všechno se komplikuje víc než z počátku čekali, takže je tu dost dramatických situací pro to, aby se Michal se Zitou postupně o sobě dověděli víc a zjistili, co všechno mají společného. Jejich cestu navíc doprovází záhadná bytost (Robert Nebřenský) a postava (Bob Klepl), kterou můžeme označit jako duch zemřelého. Všechny postavy se v průběhu filmu navíc různě propojují a vše spěje k překvapivému rozuzlení…… 


Hrají: Vojtěch Kotek, Dorota Nvotová, Bob Klepl, Robert Nebřenský, Pavla Tomicová, Ivana Chýlková. Režie: Milan Šteindler.


Vstupné: 70,- komedie ČR 90min   
Sobota 8.3.  
20:00 hod. VOKO FAMU – OZVĚNY FAMUfestu 2007


Výběr těch nejzajímavějších a oceněných filmů na FAMUfestu 2007


I.část – Blok krátkých filmů  (60minut)


II.část – Dva delší filmy (80minut)


III.část – Blok krátkých filmů (60minut)


Program :


– Násilí ve filmovém ateliéru


– Kdo chce zabít Aschley?


– Piraña


– O Topánki


– Co nejkrásnějšího v kavárně


– Oslnění


– Moje jediné


– Rádio Kebrle


– Bloody Marry Christmas


– Chairs


– Im bigger and better


– Tašky


– Jaka čas


– Vlna péče


– Zaměstnanec


– First ping pong lesson


– spoty a předěly FAMUFEST 2007


Informace o filmech na stránkách www.famufest.cz


Vstupné 70,-Kč, káva a čaj v ceně vstupného o přestávkách 10 až 15minut


 


Úterý – středa – čtvrtek 11.3. – 12.3. – 13.3.  20:00 hod.


LOVCI POKLADŮ: KNIHA TAJEMSTVÍ


Nalezení dlouho ztracených stránek z deníku Lincolnova vraha Johna Wilkese Bootha roztáčí druhé dobrodružství hledače pokladů Benjamina F. Gatese v podání Nicolase Cage .


Ben se musí se svou nyní bývalou přítelkyní, archivářkou Abigail Chase (Diane Kruger) a technickým kouzelníkem Rileym Poolem (Justin Bartha) vydat na dobrodružství, které je vede až nebezpečně blízko velmi hlídaným místům ve Washingtonu D.C., v Paříži, Londýně a v srdci Ameriky.


Jak Ben, Patrick, Abigail a Riley odhalují další stopy, které hrozí tím, že celé dějiny a jejich životy převrátí vzhůru nohama, mění se jejich hledání pravdy v honbu za možná nejtajemnější a nejstřeženější knihu na světě, která je klíčem k legendárnímu pokladu. Patrick je šokován, když Ben použije při hledání tajnou zbraň – svou svéráznou matku a Patrickovu bývalou manželku, profesorku lingvistiky Emily Appleton (Hele Mirren), která s Patrickem 32 let nepromluvila. Brzy propadne kouzlu tajemna, ale jejich tým není jediným, který po pokladu pátrá. Muž, díky kterému se Ben o existenci stránek dozvěděl, Mitch Wilkinson (Ed Harris), musí odhalit vlastní rodinnou historii. Jeho záměry nejsou ale tak počestné, nejde mu jen o to poklad objevit, čímž se ocitá ve střetu s ostatními, kteří se pokoušejí zjistit, jaká tajemství ukrývá napůl ohořelá stránka deníku z americké historie.


Hrají: Nicolas Cage, Jon Voight, Diane Kruger, Justin Bartha, Helen Mirren, Ed Harris, Harvey Keitel. Režie: Jon Turteltaub.


Vstupné: 70,-  dobrodružný/akční  USA 120min


 


Sobota – neděle 15.3. – 16.3.  20:00 hod.


Úterý – středa – čtvrtek 18.3. – 19.3. – 20.3.  20:00 hod.


NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ


Nový film Filipa Renče. Vzrušující souboj s divokým přírodním živlem, samozvanými strážci zákona i hranicemi vlastních možností.


Majitel cestovní kanceláře zaměřené na extrémní sporty získá zajímavou zakázku – sjezd nebezpečné Černé řeky. Klient, který celou výpravu inicioval, má, zdá se, velmi vážný důvod, proč chce jet právě do oblasti, kde kdysi za podivných okolností zahynul jeden český vodák. Pro Sašu je téměř zapomenuté tajemství, spojené s dávnou rodinnou tragédií dlouholetým traumatem a teď nadešla šance dopátrat se pravdy. Nabídka atraktivního dobrodružství svede dohromady nesourodou skupinu nic netušících lidí, pro které je cesta jen zajímavým výletem. V následujících dnech si ovšem budou muset sáhnout nejen na dno fyzických sil, ale i vyjasnit si sami v sobě, co pro ně znamenají slova jako odvaha, férová hra, přátelství, láska i schopnost vyrovnat se pravdou, ať je jakákoliv. Rafting se stane soubojem s přírodou, ale i střetem se zákonem, s vlastními silami i vlastním svědomím. Cesta plná vypjatých situací změní každému z posádky zcela zásadně pohled na život.


Vzrušující příběh s tajemnou zápletkou slibuje dynamickou akční podívanou – skupina lidí se utká v nerovném souboji s divokým přírodním živlem, strážci zákona i hranicemi vlastních možností.


Hrají: Jiří Langmajer, Filip Blažek, Miroslav Krobot, Lucia Siposová, Václav Jiráček, Raluca Aprodu.


Vstupné: 70,-Kč  thriller  ČR  90min


 


Úterý – středa 18.3. – 19.3.  17:30 hod. ASTERIX A OLYMPIJSKÉ HRY  – pro děti


Asterix a Obelix jsou zpět! A tentokrát vás čeká příběh plný sportovního zápolení mezi Galy a jejich soupeři z celého světa. A při tom všem se odvážný mladý Gal Alafolix vášnivě zamiluje do řecké princezny Iriny. Spolu s Asterixem a Obelixem a za pomoci jejich čarovného elixíru se vydá do Řecka s cílem vyhrát nejen Olympijské hry, ale i srdce princezny Iriny. Střetává se tu však se zlomyslným Brutem, synem Césara, a jeho týmem, který je, zdá se, silným soupeřem. Jak je všeobecně známo, čarovné elixíry jsou na Olympijských hrách zakázané, ale Asterix už má plán, jak opět zvítězit…


Hrají: Clovis Cordillac, Gérard Depardieu, Alain Delon, José Garcia, Benoît Poelvoorde, Adriana Karembeu


Vstupné: 70,-Kč český dabing     rodinná komedie FR 120min       


 


Sobota – neděle 22.3. – 23.3. 20:00 hod. AMERICKÝ GANGSTER


Strhující příběh o vzestupu a pádu jednoho z nejmocnějších mužů newyorského podsvětí a o obyčejném poldovi, který ho dostal na kolena.


Atmosféra prohrávané války ve Vietnamu na začátku sedmdesátých let dolehla na Ameriku jako těžká deka. Vojáci se z asijských bojišť vraceli buď v černých pytlích, nebo závislí na drogách a tuto „zálibu“ lavinovitě šířili mezi veřejností. Byznysu s narkotiky se okamžitě chytily mafiánské klany, které pro klid na práci neváhaly masivně korumpovat celé policejní sbory. V tomto ovzduší se zrodí černá hvězda podsvětí Frank Lucas (Denzel Washington), která díky vlastní odvaze a inteligenci dokáže záhy zaplavit ulice New Yorku bezkonkurenčně nejlepší a přitom nejlevnější drogou. Díky tomu se záhy vyšvihne na samotný vrchol zdejších mafiánských struktur, odkud s bohorovným klidem řídí své impérium a pomocí finančních injekcí i nečinnost zdejších policistů. Detektiv Richie Roberts (Russell Crowe) je mezi nimi bílou vránou a především díky své pověsti dostane za úkol sestavit protikorupční tým, který zavedené pořádky změní. Jako prvního si vezmou na mušku distributora mimořádně dobrého materiálu za mimořádně nízkou cenu. Smyčka se pomalu stahuje a blíží se den, kdy tyhle dvě individuality stanou tváří v tvář. Z té konfrontace může vyjít jako vítěz jenom jeden. Nebo ne?


Hrají: Russell Crowe, Denzel Washington, Josh Brolin, Cuba Gooding jr. Režie: Ridley Scott.


Vstupné: 70,-Kč   akční drama   USA   150min


 


Úterý – středa – čtvrtek 25.3. – 26.3. – 27.3.  20:00 hod.


DARJEELING S RUČENÍM OMEZENÝM   – filmový tip


Indie, vlak, tři bratři a několik pološílených žen.


 Skvělé herecké výkony, jedinečný humor, exotická atmosféra, napínavý příběh a bollywoodská stylizace


Vše začíná předfilmem Hotel Chevalier, odehrávajícím se v prostorném hotelovém pokoji v centru Paříže. Nejmladší ze tří bratrů Whitmanových Jack (Jason Schwartzman) se tu tak trochu ukrývá před světem a před svou americkou přítelkyní (Natalie Portman). Ta ho vystopuje a navštíví. Nedá se ovšem říct, že by to bylo setkání nejšťastnější. Ale to jsme už v Indii a taky v jiném filmu, kde sledujeme obchodního cestujícího (Bill Murray), kterému se ani po ďábelsky rychlé a nebezpečné cestě motorovou tříkolkou nepodaří dohonit vlak společnosti Darjeeling Limited. V něm sedí Jack, jeho starší bratr Peter (Adrien Brody) a nejstarší ze sourozenců Francis (Owen Wilson). Právě Francis se pro ně rozhodl připravit dobrodružné putování s překvapivým cílem. Jejich životy totiž velmi poznamenalo úmrtí otce a následné zmizení jejich matky.


Hrají: Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman, Bill Murray, Natalie Portman, Anjelica Huston. Režie: Wes Anderson.


Vstupné: 70,-Kč     komedie   USA 100min


 


Sobota – neděle 29.3. – 30.3.  20:00 hod. SWEENEY TODD: Ďábelský holič z Fleet Street


Nespravedlivě odsouzenému Benjaminu Barkerovi, který musí ve vězení na druhé straně světa strávit celých 15 let se podaří uniknout do Londýna a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí, paní Neville Lovettovou, změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost – holičství. Jeho salón je těsně nad pekařským krámkem, kde paní Lovettová peče své masové bochánky. Todd se zaměří především na svého úhlavního nepřítele, soudce Turpina a jeho poskoka Bamforda, kteří jej nespravedlivě odsoudili. Když se na scéně objeví konkurenční holič, okázalý Ital Pirelli, Sweenyho identita je zásadním způsobem ohrožena a proto se rozhodne zprovodit jej jedním řezem břitvy ze světa. Zpočátku sice netuší, jak se zbavit těla, ale tento problém záhy vyřeší paní Lovettová, která vzniklou situaci bere jako východisko ze své svízelné situace. Její obchod upadá a proto začne masové bochánky plnit lidským masem. Masové bochánky paní Lovettové se záhy stanou londýnskou senzací, její obchody rostou a ona začne snít o životě respektované dámy. Sweeney však sní jen a jen o pomstě – ke škodě své i svého okolí…


Herci: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron. Režie: Tim Burton


Vstupné: 70,-Kč  drama  USA 120min         


 


 


V DUBNU 2008 uvidíte: 


1.,2. MICHAEL CLAYTON


3. MONSTRUM


5.,6. LET´S DANCE 2          


8.,9.,10. VÁCLAV


12.,13.,15.,16.,17. 10.000 PŘ.N.L.


19.,20. SOUKROMÁ VÁLKA PANA WILSONA


19.,20.,22.,23.,24. NEJKRÁSNĚJŠÍ HÁDANKA   pro děti


22.,23. 3:10 VLAK DO YUMY


26.,27. LÁSKA ZA ČASŮ CHOLERY


29.,30. ONCE


           


 

myska

One thought on “Zveme vás do kina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Orion Hvězdná soutěž

St Úno 27 , 2008
Máte také vylepenou Orion hvězdu na svém okně? Tak právě vám jsou určeny tyto řádky.

You May Like

Témata