Zimní kino – Dvanáct měsíčků

10
Středa16.12.202017:00

Místo konání: Humpolec

Když funguje letní kino, proč by nemohlo fungovat zimní kino? Před budovou kina na Havlíčkově náměstí jsme pro vás připravili promítání nejúspěšnějších pohádek s motivem vánoc. Tento den vás čeká pohádka s (nejen) zimní tematikou – Dvanáct měsíčků.

Poklid podhorské vesnice naruší v předvečer vánoc návrat rodáka – mladého muže Karla z ciziny, kde se mu zjevně dařilo. Karel se rázem stane lákavou partií pro všechny dívky na vdávání ve vesnici, a to do té míry, že vezmou jeho chalupu útokem. Ženění se ale Karel chce vyhnout, naopak touží prodat statek, vzít s sebou mladšího bratra a odstěhovat se natrvalo. Proto vznikne nápad uložit adeptkám nereálné úkoly a stanovit tak jednoznačné podmínky. Prvním úkolem ovšem vypadnou ze hry všechny dívky až na Maruščinu nevlastní sestru Květu.
Maruška sama o Karla neusiluje, protože jí zpočátku přijde namyšlený. Jenže je Macechou nucena pomáhat s plněním úkolů Květě. Žádná z nich však netuší nic o tajemných Měsíčcích a jejich možnostech. Přesto není náhoda, že se Maruška k Měsíčkům dostane a ti jí pomohou. Karel si totiž záhy, přes veškeré Macešino a Květino nadbíhání a lhaní, přece jen Marušky všimne a vzbudí její sympatie. Macecha ale Marušku drží v šachu. Vše navíc zkomplikuje Karlův bratr Nosek, který se pod vlivem kouzla vdechnutého do fialek žertujícím měsícem Dubnem, beznadějně zamiluje do Květy. Měsíčci se neúspěšně pokusí patálii odčinit dalším kouzlem, jímž očarují jahody. Tím ale jen spustí další nečekaný zvrat událostí, které ukážou pravou povahu Květy. Dokáže teď Maruška pro Květu splnit i poslední úkol, nechat obrazit starou uschlou jabloň na rynku? A co si Karel počne, když se nakonec bude muset oženit s dívkou, kterou nemiluje?

Čtěte dále:   LÁSKA NEBESKÁ (TADY VARY 4)

Vstup zdarma.

zdroj: www.infohumpolec.cz

Petr

10 thoughts on “Zimní kino – Dvanáct měsíčků

  1. Ba ne do voleb je to vi nez 12 mesicku pak nastane pro Humpolecke konecne zaslouzena pohadku kdy dobro. a laska zvitezi nad lzi, nenavisti a ODS

  2. Další promořovací akce po víkendové Stromovce? Nechápu, že se letos za této situace konají takové hromadné akce – když v posledních letech o nějakém kulturním předvánočním čase v Humpolci nemohla být řeč :O

  3. Platforma Humpolec
    Včera v 14:45 ·
    Chtěli bychom informovat všechny účastníky nedělního adventního odpoledne v parku Stromovka, že u některých diváků byl dnes potvrzen COVID-19. Doporučujeme tedy všem účastníkům zvážit možnost testování na tento virus a případně omezit kontakty s dalšími osobami. Tato situace nás moc mrzí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bývalý ligista Frejlach na lavičce Světlé chyběl, Humpolec si zastřílel

St Pro 16 , 2020
Předvánoční přípravný duel mezi fotbalisty Humpolce a Světlé nad Sázavou ztratil rychle na atraktivitě. Nový trenér celku z Havlíčkobrodska Tomáš Frejlach na zápas nedorazil a pro jeho svěřence byl divizní soupeř příliš velkým soustem. Utkání skončilo jednoznačným vítězstvím Humpolce 8:0. Čtěte dále:   Promítání filmu "Život začíná po stovce"
Zápas blbec, ještě po dvou měsících se stále zlobí kouč Nedvěd

You May Like

Témata