Program kina – Srpen 2005

1

Přinášíme vám program kina na příští měsíc. Klikněte na název filmu pro podrobnější informace.

úterý 2.8.

20:00

středa 3.8.

20:00

15

TLUMOČNICE

Tlumočnice je drama ostré jako břitva, které se odvíjí od největších hrozeb 21. století – mezinárodního terorismu a hromadění moci mimo ústavní mantinely. Držitelé hereckých Oscarů Nicole Kidman a Sean Penn hrají v Tlumočnici soupeře, kteří se společně ztratí v bludišti paranoie, nebezpečných tajemství a hrozících katastrof globálního dosahu.

Řetězec dramatických událostí se spustí ve chvíli, kdy se tlumočnice OSN Silvia Broom (Kidman) přizná, že náhodou zaslechla rozhovor v neobvyklém africkém dialektu, jemuž kromě ní rozumí jen málokdo a jehož obsahem byla plánovaná vražda jistého afrického prezidenta. Silviin život se obrátí vzhůru nohama, protože se stane terčem neznámých zabijáků. Přestože o její bezpečí začne pečovat FBI, konkrétně agent Tobin Keller (Penn), ohrožení Silvie se paradoxně ještě zvyšuje. Keller totiž začne zkoumat minulost své chráněnky a pomalu v něm narůstá přesvědčení, že by i ona mohla být do spiknutí proti hlavě státu zapletena. Je Sylvia obětí nebo hlavním podezřelým? A dokáže ji rozpolcený agent vůbec ochránit?

"Tlumočnice mne přitahovala z mnoha různých důvodů," říká Sydney Pollack. Vnitřní život OSN a diplomatický svět vůbec jsou vzrušující, a přesto filmařsky dosud neprobádané území. Příběh v sobě nese velmi osobní konflikt mezi dvěma lidmi z naprosto různých světů, kteří musí překonat spoustu překážek, aby se vzájemně pochopili a přes veškeré antipatie a pod nesmírným časovým tlakem vyřešili tajemství, které může ohrozit stabilitu ve světě. Připadalo mi to jako dost atraktivní téma pro celovečerní film."

Vstupné: 60,-Kč VB 130 min

60

sobota 6.8.

20:00

neděle 7.8.

20:00

o

RYCHLÝ STRIPES

Rodinný film o malé zebře a jejích zvířecích přátelích. Velký sen malé zebry. Proužek má sen vyhrát dostihy. A to ne ledajaké, ale rovnou nejslavnější dostihový závod světa: Kentucky Derby Open. Pruháček je zachráněn panem Walschem, trenérem koní a majitelem malé farmy. Na farmě se brzy seznámí i s ostatními zvířátky: poníkem Tuckerem, moudrou kozou Franny, potrhlým kohoutem Reggiem a dalšími. Také se spřátelí s Channing, dcerou pane Walsche, která má stejný tajný sen jako on. Oba dva, s pomocí svých zvířecích přátel, pak musí bojovat s předsudky a posměchem ostatních , aby naplnili svůj velký sen: Vyhrát prestižní závod a porazit všechny ty ušlechtilé čistokrevné koně a namyšlené žokeje.

Vstupné: 60,-Kč ČESKÝ DABING USA 100 min

60

úterý 9.8.

20:00

středa 10.8.

20:00

15

KINSEY

Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít.“ Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. V první polovině 20. století se proslavil otevřenou studií lidské sexuality a lidského chování při té nejoblíbenější činnosti. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: „ Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?“ Dívka kolem 20 let: „ Ono jich je více?“

Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a ……Let´s talk about sex .

Vstupné: 60,-Kč USA 120 min

60

sobota 13.8.

20:00

neděle 14.8.

20:00

12

CONSTANTINE

Film natočený podle komiksů Hellblazer vypráví příběh Johna Constantina (Keanu Reeves), muže, který doslova prošel peklem a vrátil se z něj. Tento muž se dá dohromady se skeptickou policistkou Angelou Dodsonovou (Rachel Weisz), aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Jejich vyšetřování je dovede do světa démonů a andělů, který existuje těsně pod povrchem současného Los Angeles. Hlavní hrdinové se stanou zajatci série katastrofických událostí z jiného světa, díky čemuž se nevyhnutelně sblíží a pokusí se najíst vlastní klid za jakoukoli cenu…

Vstupné: 70,-Kč USA 120 min

70

úterý 16.8.

20:00

středa 17.8.

20:00

15

RUKOJMÍ

Bruce Willis jako elitní vyjednavač a má jen jednu noc na záchranu rukojmí. Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi. Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí.

Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci jsou přistiženi při pokusu o krádež rodinného vozu. Jako východisko se rozhodnou vzít si vdovce (Kevin Pollak), jeho čtrnáctiletou dceru Jennifer (Michelle Horn) a osmiletého syna Tommyho (Jimmy Bennett), v jejich vlastním domě jako rukojmí. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy…

Vstupné: 60,-Kč USA 110 min

60

sobota 20.8.

20:00

neděle 21.8.

20:00

12

SAHARA

Zkušený badatel Dirk Pitt (Matthew McConaughey) najde minci, k níž se váže historická legenda. To ještě netuší, že se s parťákem Al Giordinem (Steve Zahn) vydá na největší dobrodružství svého života – honbu za pokladem tím nejnebezpečnějším koutem západní Afriky. Hledá dávno ztracenou válečnou loď z americké občanské války, která až dosud ukrývá tajný náklad. Místní lidé ji znají jako "loď smrti". Dirk a Al potkají doktorku Evu Rojas (Penelope Cruz), krásnou a chytrou ženu, která se domnívá, že ztracená loď souvisí s širším ekologickým problémem, ohrožujícím okolní svět.

Při hledání ztracené lodi, o jejíž existenci vědí nejenom oni, se Dirk, Al a Eva mohou spolehnout pouze na svůj důvtip, aby zvítězili nad nebezpečnými protivníky, přežili drsné podmínky a přišli na kloub nejednomu tajemství. FILMOVÝ TIP

Vstupné: 60,-Kč USA 130 min

60

úterý 23.8.

20:00

středa 24.8.

20:00

čtvrtek 25.8.

20:00

12

VÁLKA SVĚTŮ

Blízká setkání třetího druhu, navíc s největší filmovou hvězdou současnosti v hlavní roli. Tom Cruise je ale jen jeden z mnoha důvodů, proč Válka světů patří mezi nejočekávanější příspěvky letošní filmové sezóny.

Scenárista David Koepp adaptoval stejnojmenný slavný román H. G. Wellse, jehož tématem je invaze Marťanů na planetu Zemi, a jeho příběh přesunul z konce devatenáctého století do žhavé současnosti. Dělníka Raye Ferriera (Tom Cruise) trápí problémy v rodině, jejíž členové si přestávají rozumět. Na planetu Zemi se ovšem řítí nebezpečí nepředstavitelného rozsahu. Má podobu mimozemských predátorů, kteří se rozhodli naši civilizaci zlikvidovat a jsou na to technologicky skvěle vybaveni. Osobní potíže ustupují do pozadí. Lidé, včetně Rayovy rodiny, se musí semknout, pokud mají mít alespoň minimální šanci na záchranu.

"Náš svět prošel v poslední době těžkostmi, které nutně změnily naše vnímání reality. Proto je podle mě vhodná doba vyslat do světa Válku světů, aby v uších lidem pořádně zahřměla", říká režisér Steven Spielberg. "Tohle nebude jeden z mých filmů, v němž civilizaci navštíví přátelští a dobrotiví mimozemšťané." Podle toho bude také velkolepá sci-fi vypadat. Existenční zápas o budoucnost lidstva slibuje překonání všeho, co jsme doposud mohli na filmovém plátně spatřit. A po Minority report jde o v pořadí druhou spolupráci dvou ikon filmového průmyslu. "V momentě, kdy jsem dočetl scénář, mi bylo jasné, že v tomhle filmu chci hrát. Není to jen film o mimozemšťanech, ale také komorní příběh o zoufalém tátovi, který se svou rodinou bojuje o přežití," dodává Tom Cruise.

Vstupné: 70,-Kč USA 120 min

70

sobota 27.8.

20:00

neděle 28.8.

20:00

12

BATMAN ZAČÍNÁ

Film popisuje počátky legendy o tajemném Batmanovi a zjevení Temného rytíře coby síly dobra v Gotham City. Zklamaný dědic továren Bruce Wayne cestuje těsně po úmrtí svých rodičů po světě a hledá způsob, jakým by bojoval s nespravedlností a jak by obrátil strach proti těm, kteří okrádají bázlivé. Po čase se vrací zpět do Gotham City a vzápětí vypouští do světa své druhé já, maskovaného bojovníka Batmana, který používá svoji sílu, inteligenci a řadu svých technických vymožeností k boji proti zlověstným silám, které ohrožují město …

Vstupné: 70,-Kč USA 140 min

70

úterý 30.8.

20:00

středa 31.8.

20:00

15

SVĚRACÍ KAZAJKA

Hlavní hrdina Jack Stars (Adrien Brody), veterán z války v Perském zálivu, je neprávem obviněn z vraždy. Sled událostí uvrhne Jacka do péče psychiatrů v rodném Vermontu. Pod vlivem experimentálních léků a moderní psychiatrie uvěří, že může cestovat v prostoru a čase. Na jedné ze svých výprav do budoucnosti odhalí svou nadcházející smrt…

Film o cestování v čase, trochu drama, trochu thriller. Sugestivní psychothriller, který vás děsí a zároveň nutí přemýšlet. Navíc film velmi slušně graduje.

Vstupné: 60,-Kč USA/VB 110 min

60

V září uvidíte:

3.,4. DŮM VOSKOVÝCH FIGURÍN
6.,7.,8 ROMÁN PRO ŽENY

10.,11. BLÍZKO NEBE

13.,14. KOUZELNÝ KOLOTOČ – pro děti

13.,14. SIN CITY- MĚSTO HŘÍCHU

15. NĚCO JAKO LÁSKA

17.,18. PŘÍŠERNÁ TCHÝNĚ

20..21.,22. Mr. and Mrs. SMITH

24.,25. KUNG-FU MELA
27. BOŽSKÁ JULIE
28.,29. 3:15 ZEMŘEŠ

Čtěte dále:   LÁSKA NEBESKÁ (TADY VARY 4)

Axl

One thought on “Program kina – Srpen 2005

  1. Tak jsem se tuhle koukal na Kinobox. V rubrice filmové novinky se tam objevila upoutávka a recenze na americký horor „Dům voskových figurín“ (House of Wax), který momentálně vstoupil do českých kinosálů. Byl jsem překvapen a popravdě řečeno zdešen kolik mu bylo vjenováno v onom pořadu času. A proč jsem byl zdešen? Protože jsem tento film viděl a je to naprostá blbost a krávovina prvního řádu. Sám mám horory velmi velmi rád a moc rád se na ně dívám. Proto jsem se na tenhle film i docela těšil. Tudíž když jsem byl ještě v JúEsEj a film tam měl premiéru, nelenil jsem a vyrazil na něj. Ojoj, jaké ale bylo moje zklamání. Ten film nejen že není dobrý, on je přímo otřesný.Všechno na tomhle filmu je špatné. Příběh, režie, triky i herecké výkony. Chápu, že ne každý film může být dobrý, ale Proboha! tohle nemůžou myslet v Hollywoodu vážně a dělají si z nás asi prdel. To není totiž béčkový horor, to je horor přinejmenším efkový. I kdybych býval na tenhle film měl lístky zdarma, asi bych chtěl vrátit vstupné. A jestli si v Hollywoodu mysleli, že to všechno zachrání nesmírně „talentovaná“ a sexy Paris Hilton, tak se sakra zmýlili. Proto mě překvapilo, s jakým enthuziasmem film prezentovali právě ve zmiňovaném Kinoboxu. Produkce je zřejmně zděšená jak byl film přijat za mořem, a tak se snaží co největší reklamou přitáhnout diváky do kina tady ve staré Evropě. Málokdy něco podobného říkám, ale lidi proboha nevyhazujte své peníze za takovouhle ptákovinu a raději je utraťte za něco více užitečného …. třeba se ožerte. To budou mnohem zajímavěji a lépe utracené peníze, než za lístek na tuhle ptákovinu. A jestli ten film skutečně musíte vidět, počkejte si na DVD. I když, pokud nehodláte onanovat u scén s Paris Hilton, tak i poté na tomhle filmu nic zajímavého nenajdete. No, já vás varoval. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bretschneiderovo ucho - Národní památník odposlechu.

Pá Čvc 29 , 2005
Přijměte jeden tip na zajímavou letní procházku, výlet … Čtěte dále:   Humpolecká muzejní zahrada se promění v letní kino

You May Like

Témata