Příběh Elišky z Humpolce

8

V televizním pořadu „Krotitelé dluhů“ se včera večer před očima veřejnosti odehrával příběh třiadvacetileté Elišky žijící v Humpolci, která se díky své naivitě dostala do finančních nesnází. Pořad České televize reaguje na stále rozšířenější jev naší současnosti – zadlužování osob a domácností. Témata jednotlivých dílů se týkají nejen dluhů a exekucí, ale i potíží v podnikání, chronických deficitů domácího rozpočtu či závislosti na nákupech.

Eliška bydlí se svou matkou v obecním bytě v Humpolci a kvůli své chybě z loňského léta je na ní i finančně závislá. Na firemním večírku se totiž seznámila se stejně starým Davidem a bezhlavě se do něj zamilovala. Ani ne měsíc po seznámení, poté, kdy jí David srdceryvně vylíčil svůj život psance pronásledovaného věřiteli, si pro něj půjčila u dvou bank po 200 tisících korunách se splatností na 72 měsíců. Z půjčených peněz od Elišky David umořil část svých starých dluhů a společně s Eliškou se odstěhovali do Plzně, kde si pronajali a zařídili byt. Zpočátku měl snahu, jak Elišce slíbil, peníze splácet, ale brzy přestal, a banka tak požadovala peníze po svém dlužníkovi – Elišce. Půjčené peníze brzy neuvěřitelným tempem zmizely a stejně s nimi i velká láska s Davidem. Po necelých třech měsících se Eliška vrátila domů k matce bez peněz, zato s dluhem, který se kvůli úrokům a poplatkům zvýšil až na 730 tisíc korun.


Eliščin příjem a výdaje


Čistý příjem: 10 300 Kč


Výdaje celkem: 13 137 Kč


Živobytí – příspěvek matce: 3 000 Kč


1. dluh: 5 637 Kč


2. dluh: 4 500 Kč


Eliška je každý měsíc v mínusu 2 837 korun.


Tolik nastínění problému. Pokud jste včerejší díl nesledovali a chcete vědět, co Elišce poradil tým finančních expertů, podívejte se na Krotitele dluhů on-line http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/309292320110016-krotitele-dluhu/

Čtěte dále:   TADY VARY 2023/24

 

myska

8 thoughts on “Příběh Elišky z Humpolce

 1. Myslím, že ten příběh je vymyšlený. Žádnou Elišku, matku Dobrovolnou, ani přítele Kačenu v Humplu neznám. A že by město prodávalo byty jsem také neslyšel.
  A to co jí poradil poradce, absolvent tělovýchovné fakulty, bylo dobré. Vzít si hypotéku na asi 750 tis. a tím koupit byt a splatit původní půjčku! Což není možné, protože hypotéka je účelově vázána. Jedině americká hypotéka by se možná dala použít, ale nebyl by tam úrok avizovaných 5 %.
  Zdá se mi to jako nějaká reklama bankovních služeb.
  Zálesák

  1. No,jestli jí poradce poradil dobře,to nevím,ale dotyčné osoby znám a opravdu bydlí v Humpolci.

  2. Elišku jsem znal ale i když jsem jí neměl v lásce tak mi je jí líto. Jinak vzít si pujčku na dalších 20 let :o) no to nevim

   1. Je to politování hodný příběh a příklad toho že rozum musí zústat tam kde má být a ne se přestěhovat do kalhotek. I tady opět platí, že každý je strůjcem svého osudu.

     1. Zas na tom asi nebude tak špatně, když má na cigerety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci vystoupí The Plastic People of the Universe

Čt Zář 24 , 2009
Legendární rocková undergroundová kapela přijede potěšit své fanoušky do Humpolce po dlouhých 40 letech. V pátek 25. září od 20:00 hod. vystoupí v divadelním sále humpoleckého kina. Návštěvníci koncertu zaplatí vstupné ve výši 180 korun. Čtěte dále:   Filmový klub: Gran Torino

You May Like

Témata