Letní kino na Lipnici

1

Program letního kina v Lipnici nad Sázavou na měsíc červenec


Letní kino již nehledejte v podhradí, ale v blízkosti hostince “Na Vrškách” (u benzinové stanice). Vstupné činí 70 Kč, pro děti 35 Kč (pouze v doprovodu dospělých). Začátek promítání je vždy po setmění, nejdříve ve 21:20 hodin.


Středa 19.července: Doba ledová 2 – obleva
Animovaná komedie navazuje na obrovský úspěch prvního dílu, který v roce 2002 rozpoutal horečku „ice age“ a jen v Česku přilákal do kin 600 000 diváků. Hlavními hrdiny jsou opět pravěká zvířata a samozřejmě nesmí chybět ani šavlozubá veverka Scrat, která má znovu pouze jeden úkol – chytit a sežrat jeden velký žalud. Vzhledem k tomu, jak skvěle gagy a skeče s veverkou v prvním díle zafungovaly, dvojka obsahuje více veverčích scén a kupodivu to stále pořád funguje.


Čtvrtek 20.července: Casanova
Sukničkář, spisovatel a libertin Giacomo Casanova je historickou postavou, která si už na věčnost uchovala pikantní pověst mimořádného sukničkáře. Osudy neunavitelného milovníka už byly mnohokrát literárně i filmově zpracovány – v roce 1976 i slavným režisérem Federicem Fellinim. Nicméně i nadále se o něm točí filmy, jak ukazuje nová melodramatická komedie. Dojde zde na souboje, fraškovité záměny i převleky a slovní vtipné přestřelky – a muži se mohou něčemu přiučit, třeba umění svádět.


Pátek 21.července: Walk The Line
Celkem tři Zlaté glóby si domů odnesli tvůrci biografického snímku Walk The Line, který vypráví životní příběh legendárního Muže v černém, Johnnyho Cashe. Muzikálová komedie zachycuje Cashovo rané období, od jeho dětství až po svatbu s June Carterovou. Snímek byl do amerických kin uveden v listopadu loňského roku. Od této doby vydělal více jak 95 milionů amerických dolarů a měl významný vliv na utvoření nové vlny zájmu o hudbu Johnnyho Cashe.

Sobota 22.července: Účastníci zájezdu
Komedie podle románu a scénáře nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha Na dovolenou autobusem k Jadranu vyráží náhodná skupinka cestujících a průvodkyně Pamela, blondýna s růžovými brýlemi, se rozhodla „vytvořit z nich správnou partu.“ Během cesty a pobytu u moře na všechny čeká řada komických, ale i absurdních situací. Přátelství, překvapivá setkání, letní milostná vzplanutí i divoké prázdninové vášně se odrážejí v příběhu plném humoru a jemné vieweghovské ironie.

Středa 26.července:
Jak se krotí krokodýli
Česká rodinná komedie režisérky Marie Poledňákové, autorky populárních filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Snímek znovu oživuje nezapomenutelné postavy malého Vašíka, jeho tatínka horolezce a mámy baletky. Jen hlavní protagonisté budou jiní a malému Vaškovi navíc přibude sestřička Amálka.

Čtěte dále:   Harry Potter maraton

Čtvrtek 27.července: Zkrocená hora
Drama líčící sexuální, romantický a citový vztah mezi dvěma muži žijícími na americkém západě v 60-80tých minulého století. Film je oproštěn jakéhokoliv patosu, vyznívá naprosto nezaujatě a upřímně. Dlouhé mlčenlivé záběry protkané hudbou Gustava Santaolalla jsou naprostou lahůdkou, o vynikajících hereckých výkonech nemluvě. Za zmínku stojí i nádherné přírodní scenérie, které je možno ve filmu rovněž vidět. Snímek získal tři Oskary z celkem osmi nominací.


Pátek 28.července: Mission: Impossible III
Mission: Impossible a Tom Cruise – dva filmové pojmy, které se staly do určité míry synonymem. Tajný agent Ethan Hunt, pro něhož není splnění žádné mise nemožné, se vrací už potřetí a přivádí ho jeden z nejvyhledávanějších režisérů současnosti J. J. Abrams. Jedná se o moderní akční film, který nabízí divákům kromě zvýšené hladiny adrenalinu i chytrou zápletku s řadou zvratů.

Sobota 29.července: Karlík a továrna na čokoládu
Známý režisér Tim Burton přenáší svou pestrou obrazovou představivost do klasického příběhu Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu o excentrickém výrobci čokolády Willy Wonkovi (Johnny Depp) a Karlíkovi (Freddie Highmore), dobrosrdečném chlapci z chudé rodiny, jenž žije ve stínu Wonkovi vyjímečné továrny. Wonka, dlouho odloučený od své vlastní rodiny, se rozhodne uspořádat celosvětovou soutěž, jejíž hlavní výherce se stane dědicem jeho sladkého impéria. Pět dětských šťastlivců včetně Karlíka nalezne Zlatý kupón v jedné z Wonkových čokolád a vyhraje tak exkurzi do legendární výrobny sladkostí, kterou neměl nikdo šanci spatřit více jak 15 let. Oslněný jedním pohledem za druhým je Karlík vtahován do Wonkova fantastického světa v tomto úžasném a neutuchajícím příběhu …


Krom toho:
Nezapomeňte na 13.ročník tradičního festivalu Rocková Lipnice, který proběhne v sobotu 15.července od 13:00 hodin. V amfiteátru v podhradí vystoupí vždy v celou hodinu až do druhé hodiny ranní postupně kapely Z-NADORAZ, Rockson, O5 a Radeček, Peha, Turbo,Škwor, B.S.P., Petr Bende, Petr Kolář a Vilém Čok. Vstupné činí 390 Kč.

myska

One thought on “Letní kino na Lipnici

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

ŽELIVSKÉ UNISONO

Út Čvc 4 , 2006
Kanonie premonstrátů a Obec Želiv pořádají po celé prázdniny výjimečné kulturní události v Želivě. Podrobný přehled v článku. Čtěte dále:   Začíná předprodej festivalu TADY VARY 2023/24

You May Like

Témata