Kino v měsíci dubnu

7

Program humpoleckého kina na příští měsíc


Úterý 1.4. – středa 2.4.  20:00 hod. MICHAEL CLAYTON


Pravda se dá přizpůsobit.


Michael Clayton je „vyjednavačem“ jedné z největších právnických firem v New Yorku. Tento bývalý státní zástupce má na starosti tu nejšpinavější práci ve firmě Kenner, Bach & Ledeen. Ačkoli se již několikrát spálil a se svojí prací není spokojen, rozvod, špatná obchodní spekulace a narůstající dluh ho pevně drží připoutaného k firmě. Mezitím ve společnosti U/North závisí kariéra advokátky Karen Crowderové na urovnání multimilionového návrhu žaloby, kterou Claytonova firma vede proti nim do zdánlivě úspěšného konce. Když však prvotřídní advokát firmy Kenner Bach, Arthur Edens, sabotuje případ U/North, čelí Clayton největší výzvě své kariéry i svého života.


Hrají: George Clooney, Sean Cullen, Tom Wilkinson, Tilda Swinton, Sydney Pollack.


Vstupné: 70,-Kč                                                                                                               


Thriller | Drama  USA 120min    


 


Čtvrtek 3.4.  20:00 hod. MONSTRUM


Tahle noc změní život všem. A některým ho ukončí. Producent J. J. Abrams, autor originálních a velmi sledovaných televizních seriálů Alias a Ztraceni tentokrát připravil výjimečný zážitek pro diváky kin. S jeho thrillerem Monstrum vás čeká stoprocentní adrenalinový zážitek, s jakým jste se v kinosále určitě ještě nesetkali.


Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. Nastává panika. Křik, pláč, bezcílně pobíhající Newyorčané a do toho přilétá uražená hlava Sochy svobody. Ne, svět už opravdu nebude takový, jaký býval. Výmluvné svědectví o téhle změně podává jedna digitální kamera a ti, kdo jsou aktuálně naživu a mají sílu točit. Snad nedojdou baterky.


Připravte se tedy na to, že vás čeká naprosto identický zážitek, jaký budou mít ze setkání s neznámou hrozbou aktéři filmu, snad jen s tím rozdílem, že vy se při sledování apokalyptických scén nebudete muset bát o vlastní život. I když…


Horor USA 80min


 


Sobota 5.4. – neděle 6.4. 20:00 hod. LET´S DANCE 2 STREET DANCE


Není to o tom, odkud jsi, ale o tom, co chceš ……..


Když vzpurná Andie, která nadevše miluje Street Dance, začne studovat na Marylandské škole umění, snaží se zapadnout a přitom si udržet starý styl života. Když spojí své síly s nejlepším tanečníkem školy Chasem, aby vytvořili formaci a zvítězili v taneční soutěži The Street, najde způsob, jak žít svůj sen a při tom propojit své dva oddělené světy.


Hrají: Robert Hoffman, Briana Evigan, Will Kemp, Tony Devon, Telisha Shaw, Jennifer Rouse                                                                                                                                             
Romantický | Hudební | Drama USA 100min


 


Úterý 8.4. – středa 9.4.  20:00 hod. RAMBO: DO PEKLA A ZPĚT


Nesmrtelný Rambo opět na scéně!


Čtvrtý díl série o vietnamském veteránovi nás zavede do jiho-východní Asie, kde se stárnoucí John Rambo (Sylvester Stallone) usadil. Jeho poklidný život naruší misionářská skupina vedená Michaelem Burnettem (Paul Schulze)  a Sarah Millerovou (Julie Benz), která se i přes jeho varování vydá do Barmy. Do končin, kde je nic dobrého nečeká.


Poté, co několik misionářů zajmou barmští vojáci, musí John opět vzít spravedlnost do svých rukou.


A poteče krev. A nebude jí málo!


Sylvester Stallone se po dvaceti letech vrací tímto čtvrtým dílem k neohroženému zabijákovi, tentokrát nejen v roli herce a scenáristy, ale také v roli režiséra. Přemíru krvavých momentů obhajuje tvrzením, že chce co nejreálněji ukázat hrůzy, které se ve válkách dějí.


Vstupné: 70,-Kč                                                                                                      
Akční/Drama/ Thriller USA 100min


 


Čtvrtek 10.4.  20:00 hod. OBČAN HAVEL     art film


Žádný světový politik si zřejmě ještě nepustil filmaře tak blízko k tělu jako Václav Havel.


Film Občan Havel nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla. Diváci uvidí jeho nervozitu při první volbě českého prezidenta či trápení při nácviku prezidentské děkovací řeči, poznají, že umí recitovat Šrámkův Stříbrný vítr nebo nalít Miloši Zemanovi becherovku. Kamera jej ale sleduje i v situacích, kdy se dokáže pěkně rozčílit a zanadávat na špatně ušité košile. Ve filmu bude také konečně rozluštěno několik dlouholetých záhad české politiky – jak se podařilo Václavu Klausovi proniknout do jazzového klubu a kdo posadil Jacquese Chiraca vedle první dámy. Stejně jako v životě Václava Havla hrají ve filmu důležitou roli obě jeho manželky, Olga a Dagmar, objeví se zde jeho přátelé a spolupracovníci, světoví i čeští politici, ale i členové skupiny Rolling Stones. Režisér Pavel Koutecký začal film natáčet v roce 1992 a sledoval prvního českého prezidenta více než třináct let. Premiéry svého nejzajímavějšího a největšího filmu se bohužel Koutecký nedočkal. Po jeho tragické smrti na jaře 2006 se dokončení filmu ujal režisér Miroslav Janek spolu se svou ženou, střihačkou Toničkou Jankovou. 


Dokument ČR 120min


 


Sobota 12.4. – neděle 13.4.  20:00 hod.


Úterý 15.4. – středa 16.4. – čtvrtek 17.4.  20:00 hod. 10.000 PŘ.N.L.


Člen horského kmene, mladý lovec D’Leh objevil tu nejsilnější vášeň svého srdce – krásnou dívku Evolet. Do vesnice jednoho dne vtrhnou neznámí nájezdníci a Evolet unesou. D’Leh se společně s tlupou nejodvážnějších lovců vydává po jejich stopách, rozhodnut jít třeba až na sám konec světa. Skupina nedobrovolných hrdinů se při svém putování musí utkat s šavlozubými tygry, prehistorickými stvůrami i sami se sebou. Na konci cesty je navíc čeká setkání se Ztracenou civilizací. Budoucnost prostých bojovníků spočívá v rukou představitele bohaté a silné kultury, jejíž pyramidy se dotýkají nebe. Hrdinové se musí semknout a utkat s bohem, který nemilosrdně zotročuje jejich lid…


Hrají: Steven Strait, Camilla Belle, Cliff Curtis, Marco Khanlian, Timothy Barlow.  Režie: Roland Emmerich


Dobrodružný   USA 100min


 


Sobota 19.4. – neděle 20.4.  20:00 hod. SOUKROMÁ VÁLKA PANA WILSONA


Podle skutečné události. Tohle by si přece nikdo nevymyslel.


Pád sovětského impéria měl na svědomí jediný člověk. Charlie Wilson. Děvkař, alkoholik, příležitostný uživatel drog a kongresman, kterému se podařilo vyhnat Rudou armádu z Afghánistánu a tím odstartovat rychlý krach komunistické říše. Stačilo dodat špatně ozbrojeným afghánským odbojářům kvalitnější zbraně. Příběh, který je příliš šílený na to, aby nebyl pravdivý.

Čtěte dále:   Městské kulturní a informační středisko v Humpolci vyhlašuje výběrové řízení na pozici „pracovník/pracovnice kina“

Kombinace Charlieho šarmu, vtipu a drobných zákulisních intrik zafungovala a místo vesničanů v afghánských horách začaly být ohroženým druhem sovětské vrtulníky. Šťastný konec má ovšem trpkou příchuť v podobě muslimských fanatiků bojujících o pár let později týmiž zbraněmi proti Američanům. Snad se na to historie ptát nebude.


„Dnes snad víc než kdy jindy v dějinách platí, že každý sedí na zadku a o všem jen spekuluje. Je osvěžující vidět někoho, kdo se skutečně rozhodl změnit historii,“ říká režisér Nichols o hrdinovi filmu, který se žánrově pohybuje na hraně mezi komediální satirou a thrillerem, a to tak zdařile, že si „vykoledoval“ pět nominací na Zlatý glóbus a řada recenzentů ho označila za jeden z nejchytřejších filmů, které byly v roce 2007 natočeny.


Hrají: Tom Hanks, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams, Ned Beatty.


Vstupné: 70,-Kč                                                                                                           


Komedie    USA 100min


 


Sobota 19.4. – neděle 20.4.  17:30 hod.


Úterý 22.4. – středa 23.4. – čtvrtek 24.4.  17:30 hod. NEJKRÁSNĚJŠÍ HÁDANKA   – pro děti


Matěj pracuje u sedláka a miluje jeho dceru Majdalenku. Lakomý boháč však jejich lásce nepřeje, představuje si pro dceru bohatšího ženicha. Když sedlák Matěje vyžene,  Matěj se dostane až na královský hrad, kde probíhá velká soutěž o ruku princezny Rozmarýny. Kdo uhodne tři hádanky, stane se jejím ženichem. Matějovo srdce patří Majdalence a tak se vydává na další cestu, ale padne do rukou loupežnického velitele Madlafouse. Matěj má však pro strach uděláno a s pomocí kamaráda Ondry odhalí všechny nástrahy. Princezna nakonec pochopí, kdo ji má opravdu rád a díky tomu rozluští i tu „nejkrásnější hádanku“. Ale Matěje ještě čeká cesta za milovanou Majdalenkou…


Hrají: Jan Dolanský, Taťana Krchovová, Ladislav Potměšil, Veronika Kubařová, Miroslav Táborský, Miroslav Hrabě, Přemysl Kubišta, Pavel Kikinčuk, Taťjana Medvecká. Režie: Zdeněk Troška.


Pohádka ČR 100min


 


Úterý 22.4. – středa 23.4.  20:00 hod. 3:10 VLAK DO YUMY      


Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10…


Hrají: Russell Crowe, Christian Bale, Ben Foster, Logan Lerman, Alan Tudyk, Vinessa Shaw, Peter Fonda, Gretchen Mol, Johnny Whitworth, Luke Wilson


Western USA 120min


 


Sobota 26.4. – neděle 27.4. 20:00 hod. LÁSKA ZA ČASŮ CHOLERY


Jak dlouho byste dokázali čekat na lásku?


Adaptace jednoho z nejslavnějších románů klasika světové literatury dvacátého století. Florentino Ariza (Javier Bardem) se jako mladík zamiluje do nádherné Ferminy (Giovanna Mezzogiorno). Ta ovšem jeho lásku odmítne a její otec ji vzápětí donutí vzít si váženého lékaře Urbina (Benjamin Bratt). S tím se ovšem Florentino nesmíří a stále se o Ferminu pokouší. Zatímco Ariza je romantický snílek, který z nešťastné lásky padá do náručí celkem 622 jiných žen. Urbino reprezentuje řád a pokrok. Je systematický, cynický a jeho největším cílem je zbavit obyvatele Kolumbie devastujících epidemií cholery. Fermina si záhy uvědomí, že její manželství jí sice zaručuje bezstarostný život, ale touhu po lásce nezasytí. Když se jednapadesát let poté, co jí Florentino poprvé vyznal lásku, konečně znovu setkávají, Urbino je již po smrti. A oni tak stojí před finálním rozhodnutím, jestli svůj fatální vztah konečně naplní.


Výpravný film, melodramatický příběh o vášni a o rozhodnutích, jejichž následky mohou člověka pronásledovat celý život, slibuje napínavou a vzrušující cestu do exotické Latinské Ameriky na přelomu 19. a 20. století.


Hrají: Javier Bardem, Benjamin Bratt, Liev Schreiber, Giovanna Mezzogiorno.


Romantické drama     USA 140min


 


Úterý 29.4. – středa 30.4.  20:00 hod. ONCE – filmový tip  


On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu.


Film vznikl s neuvěřitelně nízkým rozpočtem přímo v ulicích Dublinu, v autentických interiérech a s neherci.


Hrají: Markéta Irglová, Glen Hansard, Bill Hodnett, Darren Healy.


Hudební melodram   IRSKO 90min


 


 


A na co se můžete těšit v květnu?


 


3.,4.  O RODIČÍCH A DĚTECH


10.,11. TAHLE ZEMĚ NENÍ PRO STARÝ


13.,14.,15. VENKOVSKÝ UČITEL


17.,18. ÚHEL POHLEDU


20.,21.,22. BOBULE


24.,25. AŽ NA KREV


27.,28.,29. TAKOVÁ NORMÁLNÍ RODINKA


31.,1.červen  NEŽ SI PRO NÁS PŘIJDE


               


 


 


 

myska

7 thoughts on “Kino v měsíci dubnu

  1. Tož já rozhodně doporučuji Ramba4 – byť jsem předchozí díly neviděl, protože jsem se k nim za mých jalových let nedostal a pak jsem zkouknul nejdříve Žhavé výstřely, což původní díly značně znehodnotilo :)) (přidat gumový medvídky, přidat gumový…). Čtverka je dle mého solidní akční film, oproti dřívějším slátaninám více reálnější. Jeden z mála filmů, kde jsem dostal přesně to, co jsem od filmu očekával – minimum dialogů (Sly prostě neumí mluvit) a kvalitní ruční práci hlavního hrdiny :))
    Dále by jste rozhodně neměli minout 3:10 vlak do Yumy, Občan Havel a Soukromou válku pana Wilsona. V posledně zmiňovaném exeluje, jako vždy, Tom Hanks a Julia Roberts. Hodně zajímavý film s pohledem do zákulisí studené války.
    Co můžete naopak v klidu minout je 10000 B.C.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Co jedí vaše děti ve školce?

Pá Bře 28 , 2008
Zatímco se v Česku udělují první Michelinské hvězdy, jídelní návyky většiny Čechů se zase tak moc nemění. Nemalou mírou k tomu přispívají i notoricky zkamenělé jídelníčky, které jsou nám předkládány již od útlého dětství. Řekli byste, že v dnešní době, kdy jsme zahlcováni osvětou o zdravé a nutričně vyvážené stravě, […]

You May Like

Témata