V Humpolci vystoupí The Plastic People of the Universe

16

Legendární rocková undergroundová kapela přijede potěšit své fanoušky do Humpolce po dlouhých 40 letech. V pátek 25. září od 20:00 hod. vystoupí v divadelním sále humpoleckého kina. Návštěvníci koncertu zaplatí vstupné ve výši 180 korun.

Skupina vznikla v roce 1968 a na svou dobu představovala něco, co tehdejší režim nebyl ochoten akceptovat. Anglický název, hudební styl i vzhled členů kapely se staly důvodem pro neudělení oficiální licence ke koncertování. 
 


V 60.letech minulého století byl uměleckým vedoucím skupiny Ivan Magor Jirous, osobnost českého undergroundu, oceněný básník a rodák z Humpolce. Právě včera oslavil své 65.narozeniny.
 


Foto: http://www.kandl.cz/plasticpeople/

Čtěte dále:   Putování za rodáky - říjen

myska

16 thoughts on “V Humpolci vystoupí The Plastic People of the Universe

 1. …. co tehdejší režim nebyl ochoten akceptovat.
  Zato tento režim jak je vidět akceptuje uplně, ale uplně všechno…. Tedy skoro všechno.
  No třeba jednou budou dnešní hudební skupiny ultrapravice taky tak oslavovány. Vždyť dnes jsou vlastně taky ten underground ……

  1. Tak jestli chcete oslavovat „hudební skupiny“ typu Judenmort, tak to jste tady špatně, to si musíte dopisovat s kolegy na nějakých nazi-stránkách…..

   1. Vážení, pan Jirous má Seifertovu cenu za literaturu a např. oslava jeho 65 narozenin tento týden byla téměř ve všech médiích . Kdo z vás je takto slavný ?

     1. Nesmysl, místa bude určitě dosti, nedělám si iluze o chtíči místních po kultůře :-D. Jen koukej přijít a žádné vytáčky.
      Murlo

   1. Tato skupina žije jen z odéru tzv.bojovníků proti starému režimu.
    Nic nového už dnešku dát nemůže.
    a přitom tepat do dnešních nešvarů je třeba jako soli.
    Jenže,když by někdo něco podobného i hudebně udělal dostane nálepku socky a komunisty,popř. závistivce a tak dále.

    1. Slušně řečeno a napsáno jsi nevzdělanec,byl jsi tam vůbec,znáš jejich historii a produkci ?Hudebně i obsahově naprosto fantastická skupina a plný sál si to užil a hlavně jim věřil.

     1. Tak s tím teda nesouhlasím. Ač je jejich přínos neoddiskutovatelný a obsah třebas hodnotný, tak považujete-li je za „hudebně naprosto fantastickou skupinu“, tak to jsou Vaše hudební obzory dosti chudé.

     2. Ale jo proč ne? Když někdo může poslouchat Evu a Vaška, Moravanku nebo Hanku Zagorovou tak proč ne Plastikáče ? Třeba můj favorit je Tomi Paci a jeho song Vsákneš se do mě jako déšť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bernard Cup - Setkání mistrů v autokrosu

Čt Zář 24 , 2009
V sobotu 10.října 2009 se pod Vilémovským lomem uskuteční již 17.ročník Bernard Cup – Setkání Mistrů v autokrosu. Jedná se o tradiční volný závod na rozloučení s autokrosovou sezónou. Čtěte dále:   V Humpolci vystoupí osobitá písničkářka Radůza

You May Like

Témata