Již tuto středu začíná v Humpolci Hliníkovo filmové léto

MěKIS v Humpolci vás srdečně zve na letní kino v Humpolci na Horním náměstí
HLINÍKOVO FILMOVÉ LÉTO


S KINEMATOGRAFEM  BRATŘÍ ČADÍKŮ
30.6. – Želary
1.7. – Pupendo
2.7. – Mazaný Filip
3.7. – Nuda v Brně
4.7. – Kameňák


Konec školního roku 2003/2004 a začátek letních prázdnin oslavíme tentokrát na humpoleckém Horním náměstí téměř týdenní  filmovou jízdou s kinematografem bratří Čadíků. Akce, kterou pro vás připravilo Městské kulturní a informační středisko a Město Humpolec, začíná dnem  rozdání vysvědčení ve školách,  tedy  30. června.  Horní náměstí se po tuto dobu změní v letní kino, v němž shlédnete české filmy (Želary, Pupendo, Mazaný Filip, Nuda v Brně, Kameňák, a MOŽNÁ I NĚCO NAVÍC). Promítat začneme po setmění: v 21:30 – 22:00. České filmy jsme volili záměrně – vždyť Humpolec právě jeden takový film proslavil. Filmová postava, kterou jsme sice nikdo neviděli, ale přesto ji zná téměř celý národ, má svoji pamětní desku v Humpolci a od letošního roku také tento svůj  filmový festival.


Kinematograf bratří Čadíků je společnost, provozující pojízdná kina po celé ČR. Její historie sahá až do roku 1991, kdy si bratři Čadíkovi  koupili  maringotku a vyrazili na svoji první pouť. Během let se kinematograf stal součástí mnoha festivalů, a kulturních událostí (např. Mezinárodní festival Karlovy Vary, Febiofest, Letní filmová škola v Uherském Hradišti, Filmový festival dětských filmů ve Zlíně, apod.) V současné době se chystá na 13. sezónu své existence. Na představení se vstupné na film nevybírá, můžete pouze přispět dobrovolným příspěvkem na konto projektu Archa Chantal. (V loňském roce kinematograf tímto způsobem získal více než tři čtvrtě miliónu pro tuto nadaci).

Čtěte dále:   Začíná předprodej festivalu TADY VARY 2023/24

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Výroční zpráva 2003/2004

Út Čvn 29 , 2004
Seznamte se s naší činností za uplynulou sezónu Čtěte dále:   Městské kulturní a informační středisko v Humpolci vyhlašuje výběrové řízení na pozici „pracovník/pracovnice kina“

You May Like

Témata