Program kina Humpolec – únor 2007

1

V článku naleznete program humpoleckého kina na měsíc únor 2006. A na co se můžete těšit v březnu? Do městského kina zavítá anglický král…

3.2. – 4.2. 20:00 hod. KUPEC BENÁTSKÝ


Slavná a nadčasová hra Williama Shakespeara sleduje dramatické i komické zvraty osudu a štěstěny skupiny křesťanských šlechticů, kteří se zadluží židovskému lichváři. Al Pacino, Jeremy Irons, Joseph Fiennes a Lynn Collins v hlavních rolích.


Benátky, 16. století.


Bohatý a bezcitný židovský lichvář Shylock (Al Pacino) půjčuje peníze křesťanským šlechticům, kteří se dostanou do úzkých. Jednoho dne požádá lichváře o půjčku vážený kupec Antonio (Jeremy Irons), který má veškerý majetek na moři. Peníze potřebuje pro svého mladého, zamilovaného přítele Bossania (Joseph Fiennes), aby mu pomohl získat ruku krásné Portie (Lynn Collins). V případě včasného nesplacení dluhu požaduje Shylock libru masa z Antoniova těla. Antoniovy lodě jsou zničeny při bouři a Shylock žádá dohodnutou pokutu za nedodržení smlouvy. Bossanio a Portia chtějí Antoniovi pomoci, Shylock však jejich peníze nepřijme a trvá na smluvené libře masa…


Velkolepá kostýmní podívaná Kupec benátský září hvězdným hereckým obsazením.


Vstupné: 70,-Kč                                                                                                                                                             
USA 130min


 


6.2. – 7.2. 20:00 hod.  DÉJÁ VU


Podmanivý akční thriller od producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Tonyho Scotta se točí okolo tajemného pocitu déjà vu, který provází agenta vládní agentury ATF Douga Carlina (Denzel Washington) při vyšetřování rozsáhlého bombového útoku. Carlin, který je po výbuchu nálože na trajektu v New Orleans přivolán k zajištění důkazů, odhalí, že záhadný úkaz, který většina lidí považuje pouze za hříčku vlastní mysli, je ve skutečnosti něčím mnohem silnějším. V tom okamžiku začíná jeho závod s časem o životy stovek nevinných lidí.


Hrají: Denzel Washington, Val Kilmer, Paula Patton, Jim Caviezel, Adam Goldberg, Bruce Greenwood, Elden Henson


Vstupné: 70,-Kč                                                                                                                                                              
USA 130min


 


8.2. 20:00 hod.  BORAT  – filmový tip


BORAT: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu


Borat Sagdijev je šestým nejznámějším Kazachem a nejlepším televizním reportérem Kazašské státní televize, která ho vyšle do USA, aby zde natočil dokument o této „zemi neomezených možností“. A případně si našel novou manželku, protože tu starou tlustou mu znásilnil a roztrhal medvěd.


Cohen s filmovým štábem putuje po Spojených státech a uvádí do rozpaků nic netušící lidi, kteří se domnívají, že jsou svědky natáčení skutečného dokumentu pro Kazašskou televizi. Cohen jde ovšem tentokrát v drsnosti a politické nekorektnosti svého humoru mnohem dál, než bylo možné v televizní show. Nebude ušetřen nikdo!


(Skutečná kazašská vláda nemá s tímto filmem nic společného a oficiálně proti němu podala protest.)


Vstupné: 60,-Kč                                                                                                                                                               
USA 80min7.2. – 8.2. 17:30 hod. LOVECKÁ SEZÓNA  – pro děti


Do života Booga, zdomácnělého medvěda grizzlyho bez jakýchkoliv schopností nutných k přežití v divočině, vtrhne jako uragán vychrtlý a upovídaný jelen Elliot. Když Elliot Booga přesvědčí, aby opustil svůj pohodlný domov v garáži správce parku a okusil, jak chutná život v opravdové přírodě, věci se rychle začnou vymykat kontrole.


Oba hrdinové jsou pouhé tři dny před začátkem lovecké sezóny přemístěni do lesa, kde se musí co nejrychleji aklimatizovat. Oba musí udělat vše proto, aby se jim podařilo rychle sjednotit ostatní zvířata a získat les zpátky. Animovaná komedie – český dabing.


Vstupné: 60,-Kč                   


USA 80min


 


10.2.0 – 11.2. 20:00 hod. ILUZIONISTA


Nic není tak, jak se zdá být…


Nadaný iluzionista Eisenheim (Edward Norton) ohromuje čím dál více vídeňské publikum. O jeho výjimečnosti se dozvídá také korunní princ Leopold (Rufus Sewell).


Krutý následník trůnu se rozhodne navštívit Eisenheimovo vystoupení se svou krásnou snoubenkou Sofií von Teschen (Jessica Biel).


Ta si brzy uvědomuje, že zná mága z dětství. Téměř zapomenutý vztah znovu ožívá. Tajní milenci se rozhodnou dostát svému slibu z mládí a uprchnout spolu. Následujícího dne je však Sofie nalezena mrtvá.


Zdrcený Eisenheim nedbá vyšetřujícího inspektora Uhla (Paul Giamatti) a bere spravedlnost do svých rukou. Musí dokázat Leopoldovu vinu na Sofiině smrti dříve, než bude sám zničen.


Nikdo netuší, že se tajemný mág teprve chystá předvést největší iluzi své kariéry…


Vstupné: 70,-Kč                                                                                                                                                        
ČR/USA 100min        


 


13.2. – 14.2. 20:00 hod. MILUJI TĚ K SEŽRÁNÍ


Bláznivá romantická komedie s nejasným koncem.


Představte si, že milujete krásnou ženu, ale ona vás pokládá JEN za svého nejlepšího kamaráda. A právě když se jí konečně rozhodnete říci, že jí milujete, nastane nejtrapnější situace vašeho života…


Vstupné: 60,-Kč         


USA/KANADA 100min


 


15.2. 20:00 hod. SVĚTLA V SOUMRAKU  – art film


Poslední kladný hrdina podle Akiho Kaurismäkiho.


Nový film kultovního finského režiséra Akiho Kaurismakiho Světla v soumraku je posledním dílem volné trilogie o obyčejných hrdinech, kteří navzdory neutěšeným podmínkám stále věří ve své sny o lepší budoucnosti.Po filmech Mraky odtáhly a Muž bez minulosti pokračuje režisér v tentokrát kriminálně okořeněném vyprávění příběhu člověka, jehož poklidný život se od základu změní náhodným střetem s nevlídnou skutečností.

Čtěte dále:   TADY VARY 2023/24

Noční hlídač Koistinen potkává ženu se kterou vše náhle vypadá nadějněji. Namísto osudové lásky ho však čekají jen zločinecké intriky. Přes všechnu nespravedlnost si však Koistinen zachovává svou čest i naději. Je typickým kaurismäkovským hrdinou, který navzdory době, zlu a nepřízni osudu zůstává jedním z posledních světel v soumraku.


Vstupné: 70,-Kč         


FINSKO 80min


 


17.2. – 18.2. 20:00 hod. ODSOUZENI ZEMŘÍT  


Tak blízko nikdy nebylo tak daleko.


Film natočený podle skutečné události.


Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu.


Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody… Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic…


Vstupné: 60,-Kč                                                                                                                                                     
NĚMECKO 100min             


 


20.2. – 21.2. – 22.2. 20:00 hod. PO HLAVĚ DO P…


Jdi do klidu, stíhanej můžeš bejt až od patnácti…


Co se stane, když se třináctiletý kluk zamiluje do své spolužačky?


Co se stane, když se jeho matka, kazatelka křesťanského sboru, vášnivě zamiluje do osoby, které zachránila život?


Co se stane, když se jeho otec, profesionální zabiják, zamiluje do atraktivní manželky skotského gangstera?


Otec, pan Vohnout, je doma považován za idiota a bačkoru. Venku je ale zabiják, který střílí gangstery, aniž by o tom rodina měla nejmenší tušení…


Příběh tvoří tři linie vyprávění, které se vzájemně doplňují, prolínají a končí o Štědrovečerní večeři.


Hrají: Nella Boudová, Dana Černá, Ondřej Vetchý, Veronika Žilková, Petr Jákl, Jiří Mádl, Jitka Ježková


Vstupné: 70,-Kč                                                                                                                                                                  
ČR 90min 


 


24.2. – 25.2. 20:00 hod. DOBRÝ ROČNÍK


Každý jednou dospěje. možná


Film DOBRÝ ROČNÍK, při jehož natáčení se proslulý režisér Ridley Scott (Gladiátor) podruhé sešel s oscarovým hercem Russellem Crowem, vypráví příběh londýnského experta v oboru investic Maxe Skinnera (Crowe), který se po smrti svého strýčka vrací na vinici, kde prožil nejkrásnější část dětství. Přestože chce hodit minulost za hlavu a vinici co nejdříve prodat, v okamžiku příjezdu do čarokrásné oblasti na jihu Francie se začne odvíjet zcela nová a opojná kapitola jeho života, v jejímž průběhu v sobě nalezne to, co už od dětství postrádá. Film podle stejnojmenného románu Petera Maylea.


Vstupné: 60,-Kč         


USA 120min


 


27.2 – 28.2. 20:00 hod. PRAVIDLA LŽI         


Nevěřte jim všechno, co říkají!


Dvanáct lidí, kteří se nechali dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují (živí sami sebe) a navzájem si pomáhají překročit svou minulost.


Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou erotické vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap… Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt tam venku, byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno a jestli to jméno je opravdu jméno vraha.


Kromě sugestivní atmosféry se za největší devízu filmu dají označit herecké výkony. Režiséru Robertu Sedláčkovi se podařilo setřít rozdíl mezi osvědčenými profesionály a debutanty a z jednotlivých partů složit pozoruhodný herecký koncert .


Vstupné: 60,-Kč                                                                                                                                                                
ČR 120min       


 


V BŘEZNU 2007 uvidíte…


 


1.                     PRAVIDLA LŽI


3.,4.,6.,7.,8.     OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE


10.                   VOKO FAMU – Ozvěny FAMUfestu + MARTA


13.                   ZAJATCI MLHY


14.,15.             SMRTÍCÍ NENÁVIST


17.,18.             PRÁZDNINY


20.,21.,22.       APOCALYPTO


24.,25.             NOC V MUZEU


27.,28.             MY DVA A KŘEN


29.                   ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ


31.,1.duben     KRÁLOVNA


 


 


 

myska

One thought on “Program kina Humpolec – únor 2007

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pozvánka do Karamby

St Led 24 , 2007
FRU FRU a EČ v sobotu 3.února od 20:00 hodin. Čtěte dále:   Letní kino - Dungeons & Dragons

You May Like

Témata