Program kina na měsíc červenec

3

Co uvidíte v humpoleckém kině o prázdninách:

Úterý – středa – čtvrtek 1.7. – 2.7. – 3.7.  20:00 hod. HORTON  –  filmový tip  


Tvůrci Doby ledové přicházejí se zbrusu novou pohádkou pro děti i dospělé s humorem pro všechny věkové skupiny.


Horton je celkem normální slon v dobré fyzické i psychické kondici, a tak ho celkem překvapí, když mu pod nos spadne smítko prachu, které mluví. Je v něm totiž ukryté malé městečko Kdosice, ve kterém žijí maličkatí Kdovíci.


Ale Horton je tak trochu pomatenec a ze svých nových kamarádů má tak obrovskou radost, že se o ní rychle podělí s ostatními zvířátky ze svého pralesa. Nikdo mu to samozřejmě nevěří.


Spořádaná Klokanice se rozhodne jetelový květ, na kterém je smítko s Kdosicemi, za pomoci zlého supa Vlada zničit. Hortonovo dobrodružství začíná.


Vstupné: 70,- Kč, český dabing, animovaná pohádka USA, 80 minut


 


Sobota – neděle 5.7. – 6.7. 20:00 hod. 27 ŠATŮ                                                             


Navždy za družičku?


Jane zasvětila svůj život organizování svateb svých kamarádek. Je už roky tajně zamilovaná do svého šéfa George (Edward Burns), který se ale na první pohled zamiluje do její mladší sestry Tess (Malin Akerman), modelky, co se náhle navrátila z Itálie. Kromě toho, že se s tím Jane musí nějak vyrovnat (a samozřejmě jim zorganizovat svatbu), ji na každém kroku pronásleduje otravný a cynický (ale mimořádně sexy;-) novinář Kevin (James Marsden), co pravidelně píše do nedělní svatební rubriky místních novin. Ve „věčné družičce“ vidí jedinečnou příležitost, jak povýšit a na jejím příkladu chce čtenářům dokázat, o čem že ty svatby dneska jsou.. Jane se musí nadechnout a rázně konat.


Vstupné 70,- Kč, romantická komedie USA, 100 minut


 


Úterý – středa 8.7. – 9.7. 20:00 hod. KRONIKA RODU SPIDERWICKŮ


Jejich svět je blíž, než si myslíte.


Dům prastrýce Spiderwicka, do kterého se sourozenci Jared, Simon a Mallory právě přistěhovali, vypadal už na první pohled velmi záhadně. A brzy  vytušili, že je čeká největší dobrodružství jejich života.


V nalezené knize, strýc Arthur popisuje magické bytosti, které žijí kolem jeho lehce strašidelného sídla. Mazaného plivníka Hogsqueala, bandu nebezpečných goblinů, nádherné víly a tajemné skřítky ale může vidět jenom ten, kdo se na ně dívá skrz kouzelný „kámen ke koukání“ nebo komu uvízl v oku plivníkův plivanec. Kniha ale není pouhým průvodcem po alternativním světě a jeho obyvatelích, ale zároveň v sobě skrývá zdroj moci nad ním. I proto o její získání usiluje zlobr Mulgarath, jeho nejnebezpečnější obyvatel. Na Jaredovi, Simonovi a Mallory bude, aby před ním zachránili nejen tuhle říši fantazie, ale taky sami sebe.


Vstupné 70 Kč, český dabing, dobrodružné romantické fantasy USA, 100 minut


 


Sobota – neděle 12.7. – 13.7. 20:00 hod. SPEED RACER


Speed Racer to s volantem svého Mach 5 umí jako málokdo a soutěžení má v krvi. Odhalí tajemství, že výsledky závodů jsou zmanipulovány několika zkorumpovanými magnáty, kteří kvůli zvýšení svých zisků drží ty nejlepší závodníky v šachu. Jediná šance jak si udržet místo ve sportu, který Speed nadevše miluje, spočívá v porážce Royaltonu na jeho vlastním hřišti. Spojí se proto se svým někdejším rivalem – tajemným Racerem X – s cílem zvítězit čestným způsobem v témže závodu, který stál jeho bratra život. Náročná celostátní rallye, kde se bojuje na život a na smrt, nenese svůj název Zkouška ohněm nadarmo…


Hrají: Emile Hirsch, Christina Ricci, Matthew Fox, Susan Sarandon, John Goodman. Režie: Larry a Andy Wachowski.


Vstupné 70 Kč, dobrodružný USA, 130 minut


 


Úterý 15.7. 20:00 hod. NEŽ ĎÁBEL ZJISTÍ, ŽE SEŠ MRTVEJ                 


Bratři Andy (Philip Seymour Hoffman) a Hank (Ethan Hawke) mají problém – tíživý nedostatek financí. Aby se z toho dostali ven, napadl Andyho tak trochu zvrácený nápad, jehož realizací je pověřen Hank. Rozhodnou se vyloupit klenotnictví svých rodičů. Věci se ovšem vymknou kontrole a místo lupu se oba dostanou do ještě šílenějších situací, než si kdy dokázali představit. Při loupeži totiž byla zavražděna jejich matka a otec se sám pouští do pátrání po vrazích.


Sex, násilí, rodina. S tímto podtitulem film vyrazil do amerických kin a po světových festivalech. Atmosféra filmu je velmi temná. Andy a Hank se sice chovají jako malé vystrašené děti, ale jejich počínání má příliš radikální důsledky. Kolotoč zabíjení, který rozběhnou díky své neschopnosti normálně fungovat, je pak žene až na samou hranu společensky únosného chování a trest na sebe nenechá dlouho čekat. Jasný, účinný a chytře vymyšlený plán jak rychle přijít k penězům se tak pro oba stává noční můrou.


Film je jedním z nejvýraznějších amerických filmů uplynulého roku a aspiruje na mnohá ocenění. Režie: Sidney Lumet.

Čtěte dále:   Humpolecká muzejní zahrada se promění v letní kino

Vstupné 70 Kč, kriminální thriller USA, 120 minut


 


Středa 16.7.  20:00 hod. MONGOL – ČINGISCHÁN


Byl zrozen k vítězstvím


Ovládal polovinu tehdy známého světa. Sjednotil Mongolsko, dobyl tisíce let trvající okolní říše. Podmanil si Čínu a jeho vojska se zastavila až v Evropě. Čingischán byl bezpochyby jedním z nejúspěšnějších vojevůdců a vládců naší civilizace.


Velkolepě koncipovaný film diváky zavede jak do širých mongolských a kazašských stepí, tak do magických čínských měst a klášterů. Vyvolává tak údiv nad schopnostmi muže vzešlého z národa kočovníků ovládnout starodávné říše bez toho, aby zničil jejich kulturu a náboženství. Temudžinovo dětství pak líčí jako permanentní zápas o holý život, ve kterém mohl obstát jen skutečně výjimečný člověk. Režisér Bodrov tak svým strhujícím filmem překračuje hranice hned několika žánrů a nabízí silnou romanci, historické bitky a bitvy, mytologický podtext a především neuvěřitelně pečlivě připravenou podívanou.


Vstupné 70 Kč, historický, dobrodružný Kazachstán/Německo/Mongolsko/Rusko, 120 minut


 


Sobota – neděle 19.7. – 20.7.  20:00 hod. SEX VE MĚSTĚ


Film je pokračováním seriálových příběhů čtyř hlavních postav – Carrie, Samathy, Charlotte a Mirandy, o tom, jak prožívají své životy na Manhattanu čtyři roky po skončení seriálu. Trojice čtyřicátnic a jedna padesátnice (co se neúspěšně tváří jako třicátnice) si užívá peněz, sexu a života a hodně o tom mluví…


Herci: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Cynthia Nixon, Kristin Davis, Chris Noth. Režie: Michael Patrick King.


Vstupné 70 Kč, komedie USA, 140 minut


 


Úterý – středa 22.7. – 23.7.  20:00 hod. SMUTEK PANÍ ŠNAJDEROVÉ


ROMANCE JEDNOHO LÉTA.


Je horké léto na začátku 60. let minulého století a právě se začíná neuvěřitelné, ale pravdivé dobrodružství tří mladých studentů pražské FAMU, kteří odjíždějí z velkoměsta do Českého Šternberku, aby natočili svůj absolventský film. Brzy se seznamují nejen s prostředím továrny na výrobu motocyklů, o níž mají natáčet, ale i s rozvernými mladými „soudružkami“, bodrou hospodskou (Bára Štěpánová) nebo se stranicky zapáleným vedoucím továrny (Tomáš Tõpfer). Osudová setkání zažívá především jeden ze studentů – Albánec Leke Seriani (Nik Xhelilaj). Už od první chvíle jej upoutá krásná, záhadná a podivně smutná paní Šnajderová (Anna Geislerová), manželka věčně opilého šéfa místní policejní stanice, se kterou později prožívá hluboký milostný vztah. Nakonec se však Leke musí rozhodnout mezi láskou a svou rodinou v Albánii. V tomto důležitém okamžiku je pro něho stejně osudové setkání s hrabětem Šternberským (Michele Placido), který provždy ovlivní jeho život.


Vstupné 70 Kč, milostná romance ČR, 110 minut


 


Sobota – neděle 26.7. – 27.7. 20:00 hod. INDIANA JONES A KRÁLOVSTVÍ KŘIŠŤÁLOVÉ LEBKY


Staré instinkty se v Jonesovi probudí ve chvíli, kdy se objeví stopy vedoucí k legendární Křišťálové lebce a hlavně informace, že po tomto údajně mocném artefaktu prahnou sovětští agenti. Indy proto setřese únavu a vydá se na další mimořádně dobrodružnou cestu, jež ho zavede až do nitra peruánské džungle, v níž se má tahle vzácná relikvie ukrývat. Jeho úhlavním nepřítelem bude tentokrát všehoschopná ruská agentka Irina Spalko (Cate Blanchett) doprovázená armádou hrdlořezů. Ani Indy není na svou výpravu sám. Na jeho straně stojí spřízněný dobrodruh Mac (Ray Winston), který má ovšem tendenci ho každou chvíli podrazit, napomádovaný frajírek Mutt Williams (Shia LaBeouf), který si permanentně utahuje z jeho věku, a jeho první a zřejmě životní láska Marion (Karen Allen).


Vstupné 70 Kč, dobrodružný USA, 120 minut


 


Úterý – středa – čtvrtek 29.7. – 30.7. – 31.7. 20:00 hod. FRANTIŠEK JE DĚVKAŘ


Když už nevíte koho podvádět, zbývá podvádět snad jen sám sebe.


Příběh Františka Soukenického (Josef Polášek) je ve své podstatě velmi jednoduchý. František je muž v produktivním věku. Ve své profesi dosáhl jistého kreditu. Má vlastní psychiatrickou ordinaci a spoustu klientů. Se svou manželkou Eliškou (Ela Lehotská) se nastěhoval  do nového domu. Splácí hypotéku. Má se dobře.


Až jednoho dne šlápne poněkud vedle a spustí tím těžko kontrolovatelnou lavinu událostí. Ztratí práci, žena ho vystřídá za někoho jiného a střecha nad hlavou mu odlétá do teplých krajin. A nejhorší ze všeho je, že si za to všechno opravdu může sám.


Hrají: Josef Polášek, Ela Lehotská, Petr Čtvrtníček, Zdena Hadrbolcová, Petra Nesvačilová, Arnošt Goldflam, Barbara Trojanová a další.


Vstupné 70 Kč, komedie ČR, 80 minut


 


V srpnu 2008 uvidíte :


 


2.,3.  LETOPISY NARNIE: PRINC KASPIAN


5.,6.  OKO BERE


9.,10.  DOSTAŇTE AGENTA SMARTA


12.,13.  AMORŮV ÚLET


16.,17.  MEJDAN V LAS VEGAS


19.,20. TEMNÝ RYTÍŘ


23.,24.   V BRUGGÁCH


26.,27.  STALO SE


30.,31.  WANTED6. – 7. – 9. – 10. -11.září se můžete těšit na
 BATHORY


 

myska

3 thoughts on “Program kina na měsíc červenec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Středověk na Orlíku

Út Čvn 24 , 2008
Tak jako každý rok, i letos se můžete vrátit daleko do minulosti. V sobotu 5. a v neděli 6.července se na hradu Orlík konají již v pořadí dvanácté Středověké slavnosti. Čtěte dále:   TADY VARY 2023/24

You May Like

Témata