Bude mít Humpolec opravdu na podzim zimní stadión?

14

Již déle jak měsíc čeká humpolecká radnice na výsledky vyšetřování havárie zimního stadiónu. Písemné vyrozumění měla obdržet do konce června. Je začátek srpna a vypadá to, že si ještě nějaký ten týden bude muset počkat. Výsledek vyšetřování je přitom pro město klíčový. Na jeho základě může uplatňovat náhradu škody po pojišťovně.

Proč se vyšetřování tak protahuje, zdůvodnil pelhřimovský policejní mluvčí Josef Bláha tím, že statikům déle trvalo zkoumání stavebních materiálů. Celý proces se měl zdržet i kvůli měsíční pracovní neschopnosti soudního znalce. Vsoučasné době hlavní vyšetřovatel odjel na dvoutýdenní zahraniční dovolenou, a tak písemnou zprávu nelze očekávat dříve než v polovině srpna. Nezdá se vám těch objektivních příčin nějak moc najednou? Kdy se konečně veřejnost dozví, kdo je zodpovědný za zřícení zimního stadiónu, a kdo za svoji chybu, nedbalost či šizuňk ponese odpovědnost?


Před zahájením stavby nového stadionu, který přijde na 12 až 13 miliónů korun, musí město vyřešit finanční otázku; peníze z pojišťovny proto potřebuje co nejdříve. Otázkou zůstává, zda pojišťovna vůbec nějakou náhradu škody vyplatí. Jeden milión na nový stadion už poskytl kraj Vysočina, další milión by měli dát dohromady místní podnikatelé. Z veřejné sbírky hokejového klubu, jež vynesla skoro půl miliónu, už byly desítky tisíc odčerpány na opravy. Kde sehnat zbývající potřebné finance zatím vedení města neví. Podle starosty Jiřího Kučery se nabízí jedno možné řešení, které ale není vůbec jisté svou realizací. Za pár dní začne oprava fotbalového stadiónu, včetně položení umělé trávy. Investici uhradí město z rozpočtu, po dokončení by mělo obdržet dotaci. Pokud to bude legislativně možné, mohly by být relativně tyto peníze použity na výstavbu zimního stadiónu.

Čtěte dále:   Tak trochu jiné halušky s brynzou, slaninovým pyré, zeleninou a bramborovou slámou

Přes veškerá úskalí zůstává humpolecký starosta optimistou s vizí, že na podzim se již začne bruslit na novém stadiónu. Stavba hokejového stánku by měla započít začátkem září, minimálně by měla být podepsána smlouva s dodavatelem. Ačkoliv ještě nezasedala komise výběrového řízení, je o budoucím dodavateli víceméně rozhodnuto vzhledem k tomu, že z obeslaných pěti firem reagovala na poptávku pouze jedna jediná. Tady se opět nabízí všetečná otázka – nelze-li si vybírat z více nabídek, lze si vůbec vybrat správně? Bude se radnice držet okřídleného rčení, že lepší vrabec v hrsti než-li holub na střeše? A nebude moci ta střecha opět spadnout, až si na ni nějaký ten holub sedne?

myska

14 thoughts on “Bude mít Humpolec opravdu na podzim zimní stadión?

 1. Jestli to bude zase ta rychlokvaška z plechu tak to zase spadne a teď už to někoho fakt zabije!!!

 2. Já myslím, že optimismus byl krajně přehnaný – takže na zimu nový stadion stát nebude. A žádná velká tragédie tím nenastane, naopak – snad bude dost času vybrat něco lepšího, než tam stálo do teď.

   1. ehm…stačí umět číst, cituji – Ačkoliv ještě nezasedala komise výběrového řízení, je o budoucím dodavateli víceméně rozhodnuto vzhledem k tomu, že z obeslaných pěti firem reagovala na poptávku pouze jedna jediná. – Výběr z jedné nabídky se Vám zdá ok? Mě tedy ne…

    1. Jasně,pro někoho to jistě žádná tragedie nebude,hlavně pro toho kdo zimák nevyužíval!!
     Z pohledu hokejového oddílu by se o tragedii opravdu jednalo,nejspíše by byl nucen rozpustit A tým mužů a odhlásit tak krajský přebor,který jsme mimochodem loni vyhráli,dále a to hlavně přerušit hodně slibně se rozvíjející práci s mládeží,takže by mnoholetá práce pár nadšenců vyšla vniveč,osobně si neumím představit,jak by se to vše dávalo po roční pauze znova dohromady!!??
     Tak bych prosil trochu ohledu na ty ,pro které by to bylo opravdu neštěstí…
     Nám nic jiného než ten optimismus nezbývá!! Děkuji F.Š.

     1. dobrá zpráva : Vališ je v prd…. . konečně se ho Jiskra zbavila a teď může dýchat a pracovat . Vivat…

     2. Jestli si někdo myslí, že roční absence sportoviště (nejen zimáku) pro fungování daného sportu je banalita a žádný problém, neví o systému práce sportovního oddílu vůbec nic. Pokud se pracuje s mládeží i s dospělými vytvoří se nějaký základ, který se dá udržet a rozvíjet jedině pokračováním práce v tomto sportu. Co máme říci rodičům malých hokejistů nebo klukům (malým i dospělým) samým? Počkejte rok a pak se vraťte? Nebo hrajte někde v okolí a za rok se vraťte? Kdo to myslí se sportem vážně, chytí se jinde a zpátky se již nevrátí, protože zmiňovaný základ se přesune jinam a nám nezbyde než začít od začátku. A co budoucnost humpoleckého hokeje s roční pauzou? Konec. Já (a mnoho dalších) jsem se hokeji věnoval 10 let a když konečně začal přinášet výsledky někdo by řekl: Rok hrajte jinde a pak se uvidí? To se dá dělat s jedním týmem, ale ne se čtyřmi. A začínat po roce od nuly, na to nemám sílu ani chuť. Nyní máme ten pravý základ, na kterém se dá stavět – v mládeži, skvělé partě rodičů a kvalitním kádru mužů. Rok prázdnoty by zlikvidoval tyto základy a to nechceme dopustit. Máme zprávy, že ta jediná nabídka je kvalitní a stavba bude extrémně zesílená. Není důvod se něčeho obávat.Všichni se prosím nad tím zamyslete. Zdraví Jirka H.

     3. A proč si myslíš,že se nevrátí a zůstanou tam?Protože všude jinde je to lepší než tady!!!!!!Nedělej chytrýho to ví každej vůl!!A jestli už na to nemáš chuť tak ses do toho neměl cpát vůbec!!!

     4. Budu rád, když nám přijdeš ukázat, jak se dělá hokej. Ale práce bolí a bolesti ty se asi bojíš, viď. Lepší je tlachat na internetu,hrdino.

     5. No…ehm…diskuse nabrala trošku jiný směr než jsem zamýšlel,každopádně ta invektiva nebyla ode mne. Tedy – hokej bez krytého stadionu tu fungoval poměrně dlouho. Tak mi prosím nyní netvrďte, že pokud se jeho stavba posune o rok nastane hokejový konec světa. Jediná nabídka – a úplně naprosto skvělá? Bezchybná? No, pardon, to bývá jen v pohádkách..

     6. Opět nemáte pravdu – to co stačilo před 10 lety, nestačí dnes, kdy většina stadionů je krytých. Dříve se začínaly soutěže v listopadu, dnes třeba koncem září. Dříve se začínalo trénovat koncem října, nyní již v srpnu. Když v hale naplánuji 4 tréninky týdně, mám je. Když halu nemám, tak se stane, že 2 mi vypadnou protože prší, chumelí nebo svítí slunce. A tak to, vážený, je. To jsou zkušenosti z otevřeným stadionem. A pokud by byla zima taková jako loni, nebruslili bychom vůbec. Pokud chceme vytvořit nějaký systém a podmínky pro to, aby nám mládež zůstávala doma a my nedělali práci pro jiné, pak hala je nutností. V praxi, kdy by Humpolec neměl krytý stadion to vypadalo tak jako to dříve vypadalo. Když začínala soutěž, my jsme ještě ani netrénovali, protože nebylo kde. Když jsme ostatní začali dohánět a úroveň se srovnávala, byl konec sezóny. A když se tady objevil šikovný kluk, z těchto podmínek odešel jinam. Pak dopadneme jako Světlá, která dnes již nepostaví ani kluky do minihokeje, protože, kdo chce hokej hrát, jde do Brodu. A pokud se podíváme 3 roky zpět, kdy nebyla hala? Muži hráli KP na chvostu a OP a děti nám ve 4.třídě odcházeli do PE a HB. Bez haly by asi nebyl konec hokeje v Humpolci, ale postupné umírání. Ale to by bylo asi na delší povídání.

 3. A ještě jedna poznámka k veřejné sbírce. Máme za sebou půl roku trvání sbírky. Za tu dobu se vybralo celkem 436125 Kč. Přispělo celkem 87 (?)subjektů v této skladbě: 60 občanů přispělo 63300 Kč, 15 firem a podnikatelů (z toho 9 bylo z Humpolce) poslalo 303605 Kč, 8 sportovních spolků a sdružení přispělo 38735 Kč a ze 4 sportovních akcí (benefice v Pe, turnaje v HB a Soběslavi a Aerobic pro zimák) jsme získali celkem 31220 Kč. Další místní podnikatelé a firmy přispějí na zimní stadion přímo městu částkou 1 milion korun. Vřelé díky všem dárcům. Co mě však velmi mrzí, je počet příspěvků – 87. Když si vzpomenu, kolik lidí využívalo stadion, ať na veřejné bruslení, na hokej nebo jako fanoušci, je mi smutno. Copak ho už ve městě nechceme? Lidi, co budete v zimě dělat? Má představa byla, že se vybere milion. Kolegové mě mírnili, ale já jsem věřil, že lidi v Humpolci budou chtít zase co nejdříve bruslit. Že tu tíhu nenechají jen na městě. Slýchal jsem věty jako – přispěji, až bude znám viník, přispěji, až bude zimák pod městem. Všechno byly jen výmluvy. Není pravda, že lidé neznají č.účtu. Je na stránkách našich, MěKISu, Města, plakátech, atd. Když někdo přispět chce, cestu si najde. Není vůbec důležité, kolik kdo přispěl – třeba důchodci nebo studenti poslali 200 Kč. To je jedno. Kdyby každý Humpolák poslal 200 Kč, dělalo by to 2.000.000 Kč !!!! Lidi, pokud jste nám ještě nepřispěli, pošlete jakoukoli částku na účet sbírky č.78-8042350267/0100. Půjde to na dobrou věc. Třeba i vaši synové nebo vnuci, ať současní nebo budoucí, získají sportoviště pro skvělý sport. Každá koruna bude dobrá. Zdraví s prosbou Jirka Hynek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Pivovar Bernard zažil nejlepší měsíc ve své historii

Čt Srp 3 , 2006
Rodinný pivovar Bernard prožil v červenci nejúspěšnější měsíc ve své historii. Dosáhl rekordního výstavu piva a překonal dosavadní nejlepší měsíční výsledek z roku 1994. Čtěte dále:   Humpolec se chrání před povodní, rozšířil varovný systém

You May Like

Témata