Bylo vypsáno nové téma v systému Váš názor

7

Rekonstrukce Rašínovy ulice – dlouhodobě nedobrý stav (poškozený povrch vozovky, problémová dopravní situace v místě křížení s Husovou ulicí, problémy s dešťovou vodou apod.)


v této frekventované ulici byl důvodem rozhodnutí města o provedení rekonstrukce. Město proto zadalo firmě OKPLANARCHITECTS zpracování urbanistické studie této lokality, která měla řešit zvýšení dopravní bezpečnosti, vyřešit parkování s ohledem na množství obchodů a provozoven, řešit problémy s odvodem dešťových vod a ochranou stávající zástavby v případě přívalových dešťů a přitom všem zajistit příjemné a bezpečné prostředí pro chodce a obyvatele přilehlých domů. Z výčtu požadavků je zřejmé, že žádné řešení nemůže stoprocentně splňovat všechny požadavky a jde o to najít vhodný kompromis. Po řadě konzultací máme „na stole“návrh, který by se mohl stát zadáním pro zpracování konečného projektu. 

Navržené řešení vychází z těchto zásad:

  • Komunikace bude v úseku mezi Smetanovou a Husovou ulicí jednosměrná, mezi J. Zábrany a Smetanovou zůstane obousměrná.
  • Průjezdní pás bude asfaltový (hluk), parkovací místa (podélná, šikmá i kolmá) z žulové kostky a chodníky z žulové mozaiky – tím se dosáhne návaznosti na Husovu a J. Zábrany.
  • Přechody pro chodce při vyústění do Husovy ulice a ulice J. Zábrany budou zvýšené jako u Fabrika Hotelu – zvýšení bezpečnosti a zároveň ochrana před dešťovou vodou z přilehlých ulic.
  • Dešťové vody budou vedeny do zasakovací jímky na okraji parku s přepadem do zatrubněného potoka.
  • Doplnění vhodné zeleně (menších stromů) a laviček.
Před zadáním projektu předkládáme návrh našim občanům, aby mohli vyjádřit svůj názor a svými připomínkami ovlivnit konečné řešení. Budeme rádi, když se k návrhu vyjádříte a odpovíme i na případné dotazy vznesené na portálu „Váš názor“. 
Pro informaci ještě dodávám, že v letošním roce dojde v této ulici k celkové rekonstrukci vodovodu. 
 Květoslav Namyslo
 

Odkazy

Čtěte dále:   Veřejná prezentace stoupacího pruhu Humpolec-Rozkoš, doplněno

zdroj: www.mesto-humpolec.cz 

Petr

7 thoughts on “Bylo vypsáno nové téma v systému Váš názor

  1. Konečně vedení města pochopilo jak má vypadat komunikace s občany. Bravo pane Namyslo ! Tak je to správně, ještě před zadáním projektu prodiskutovat s občany jejich názor na řešení situace. A také možnost občanů z konkrétní lokality se vyjádřit k problému řešení jejich nejbližšího okolí. Pane místostarosto opravdu upřímně vám tleskáme a doufáme, že tento trend v komunikaci s občany bude pokračovat. Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Plán mimořádných svozových dnů velkoobjemného odpadu

Pá Srp 30 , 2013
Podzim 2013 Čtěte dále:   Lékárna v Humpolci je zavřená, stěžují si pacienti

You May Like

Témata