Byznys na Vysočině? Nejsilnější pozici drží Humpolec

19

Humpolec je nejlepším městem z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Kraji Vysočina. V kvalitních podmínkách pro podnikatele ho v regionu následují Jihlava a Pelhřimov

Starosta Karel Kratochvíl a místostarosta Vlastimil Brukner s oceněním za rok 2018.
 To jsou výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí. Analytická agentura Datank v něm hodnotí přístup veřejné správy a podnikatelské prostředí ve všech městech a obcích s rozšířenou působností v České republice.
 

 
 

Humpolec má bezkonkurenční podnikatelské prostředí

Město jednoznačně boduje nejvyšším podílem podnikatelů v kraji, největším růstem počtu ekonomických subjektů a vysokým podílem právnických osob. V rámci má regionu velmi vysoký přírůstek obyvatel a vůbec nejvyšší počet studentů a učňů v odborném vzdělávání. K výhodné poloze na dálniční tepně České republiky se přidává také velmi nízká dlouhodobá nezaměstnanost, svědčící o vyváženosti pracovního trhu. V přístupu veřejné správy se Humpolec blýskl vysokými kapitálovými výdaji a vysokou likviditou. O otevřenosti místní radnice nejen směrem k podnikatelům zase svědčí vysoký počet úředních hodin místního úřadu.

„Základy našeho úspěchu jsou hluboko v minulosti, kdy se začala vytvářet struktura města, mnoho prostředků bylo investováno do infrastruktury, kapitálové výdaje tvoří významnou částku v městských rozpočtech již delší dobu. A samozřejmě kvalita podnikatelů a výroby má na tom úspěchu ve výzkumu velký podíl,“ říká starosta Humpolce Karel Kratochvíl.

Jihlava s podnikateli dobře komunikuje, Pelhřimov má nejnižší výdaje na dluhovou službu

Jihlava se může pochlubit vysokým podílem podpory veřejné dopravy a vynikající elektronickou komunikací, jejíž kvalita a včasnost byla ve výzkumu prověřena prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů. Bronzový Pelhřimov vykazuje v přístupu veřejné správy dobré výsledky kvalitními webovými stránkami s ohledem na podnikatele a vůbec nejnižšími výdaji na dluhovou službu. Ty může město zaujmout rovněž v rámci regionu nízkými mzdami a také poměrně vysokou nezaměstnaností mladých lidí, která skýtá pracovní potenciál pro rozvoj podnikatelských záměrů.

Čtěte dále:   Špatné počasí nevadilo. Po rybích dobrotách se v Humpolci zaprášilo

Výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí. Na již tradičních krajských setkáních pro starosty a starostky se odborníci na danou problematiku letos zaměřují například na aktuální legislativu, konkrétní projekty Svazu měst a obcí, na přípravu sčítání lidu, domů a bytů, které proběhne v roce 2021 nebo na efektivní správu obcí.

Srovnávací výzkum Město pro byznys již jedenáctým rokem hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i širokou veřejnost je sestavován jedinečný žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v ČR. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR.

Celkové pořadí

1. Humpolec

2. Jihlava

3. Pelhřimov

4. Pacov

5. Velké Meziříčí

6. Žďár nad Sázavou

7. Třebíč

8. Bystřice nad Pernštejnem

9. Havlíčkův Brod

10. Světlá nad Sázavou

11. Náměšť nad Oslavou

12. Telč

13. Chotěboř

14. Nové Město na Moravě

15. Moravské Budějovice

Kontakt pro média:

David Pavlát

PR Specialist

Communa

777 771 087

david.pavlat@communa.cz

 

 

 

Petr

19 thoughts on “Byznys na Vysočině? Nejsilnější pozici drží Humpolec

 1. Jo, v Humpolci se podnikatelům daří. Stačí zprasit prováděné dílo a město ho stejně převezme, aby chudák podnikatel nemusel platit pokuty. To se to pak podniká.

 2. Super, už jsem sice chtěl ukončit živnost ale rok to ještě vydržím. Snad na mě taky nějaký ten byznys zbude

  1. Smutný je, že tady kde kdo bleje, brečí, či jinak prská, přitom tady všichni spokojeně žijeme. Místo abychom se radovali s každého úspěchu, tak to negujeme.
   Podívejte se dneska na zastávku u mlíčňáku a projeďte se kolem autobusáku. Vše funguje normálně bez problémů a co se tady před tím dělo, všichni víme, atd., atd..
   Neuvěřitelnej hnus a ubohost. Ale to jsme holt my!!!

    1. Já bych nijak význam této ankety nepřeceňoval..Na diplomu to vypadá hezky, jiný přínos, než hezký pocit to bohužel nepřináší..Berme to realisticky.

    2. Zastavka Poliklinika: jako sorry, ale kdy už ty dálkový autobusy budou zůstávat na autobusovým nádraží.

     1. Ony by zústávaly, ovšem lidé chtějí mít zastávku takhle v centru, nedá se nic dělat, než to trpět. Bohužel, kravina to je..

   1. U mlíčňáku to úplně bez problému neni. Často tam nejezdim, ale už se mi třikrát stalo, že jsem projížděl křižovatku od Lídlu rovně a třetí autobus, který už se nevešel do zastávky, trčel půlkou do silnice.

     1. Jediné o čem to je, jsou peníze a to, že kraj neuznává nové autobusové nadraží, čimž nedotuje vjezdovné na toto nádraží a tak dopravci zajíždějí na zastávky do centra, kde nemusí nic platit. Bohužel město si toto nedokázalo ošetřit s ICoMem a přitom na to ty páky mělo, když majitel icomu potřeboval zhodnotit pozemky, jistě by souhlasil s 0lovou cenou za vjezd cizích autobusů. Poděkujme Kučerovi, Bernardovi, Kratochvílovi, Kukrechtový, Bendlovi, Bruknerovi Máchovi a lidem z ČSSD.

     2. A proc nove humpolecke AN „kraj“ ( v podstate trochu vetsi okresni mesto Jihlava)
      neuznava ?

     3. Špatně položený. Bohužel to co vedení města vždy zlehčovalo, že to je jen 300 m dále od nynejšiho. Jednoduše děkujme ODS a jejím představitelům, že máme autobusy uprostřed města a to navždy!!

     4. Ověřte si to na městě, když si myslíte, že je to pitomost. Pitomost je mít autobusy v centru města a oslavovat to. V každém normálním městě dálkový autobusy zastavují na autobus nádraží, netuším proč v Humpolci tento zvyk nefunguje též!!

     5. Min. týden jsem byl svědkem jak řidič ICOM fyzicky napadl na autobusáku řidiče dálkového spoje JET. Před cestujícími, kteří stáli ve frontě ho začal tlouct a sprostě mu nadávat, protože nebyl schopen projet kolem velkého a dlouhého žlutého autobusu. No prostě nový autobusák je paskvil. Řidiči jsou nervózní – musí couvat ze stání a neví, zda-li u toho nepřejedou nějaké neopatrné děcko přecházející za autobusem Ano milé děti, jistě vám tu někdo poradí, že se máte chovat dle zásad – chodit po chodnících, přechodech a bude dál slepě obhajovat ubohé řešení. Ale jiní vědí, že projekt a dílo je špatné a nesplňuje moderní standarty. Ano díky ODS a ČSSD – Kučero, Namyslo, Bartáková….vy zejména máte hlavní zásluhu

     6. Až se tam opravdu něco stane, měl by jít k soudu Kučera s Kratochvílem ! A hlavně aby ten jihlavský gauner zase nedostal od ODS milost !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Stavba Vysočiny - Stavba roku Kraje Vysočina 2018

Pá Úno 22 , 2019
Opět po roce mohou investoři, architekti, projektanti a stavební firmy přihlašovat stavební díla, která byla dokončena období 2017-2018 a získat krajský titul Stavba roku Kraje Vysočina 2018. Registrace staveb už probíhají a uzávěrka přihlášek je ve středu 15. května. Do konce února je možné využít snížený účastnický poplatek. Čtěte dále: […]

You May Like

Témata