Čeho se vyvarovat na internetu

Časté varováním které slyšíte od různých odborníků: „Neklikejte bezhlavě na vše a neinstalujte kde co na internetu najdete ….“ Většinou tahle slova uslyšíte, když si zavirujete počítač. Do zajímavých souvislostí tuhle radu staví článek z technet.cz

Pes je zakopaný v červeném tlačítku. Ne nejde o to, které v lidovém vtipu vymazalo Nový Zéland. Tohle červené tlačítko nám představil pan ministr Kocáb a má sloužit k tomu, aby z kalných vod internetu odstranilo něco špíny.

Červené tlačítko bydlí tady.

Než si plni nadšení aplikaci stáhnete a nainstalujete, přečtěte si tenhle článek. Pokud se Vám to zdá dlouhé, či složité tak vězte, že jde o to, že oznámení není anonymní (Váš počítač má adresu a ta je odesílána spolu s hlášením), a navrch jsou v hlášení i tři stránky, které jste naštívili před stránkou, kterou chcete ohlásit. Červené tlačítko svá hlášení neodesílá na adresu pana ministra Kocába, ani na speciální a vládou zajištěný server, ale na server soukromé firmy. Ooops.

Samozřejmě Vás napadne, že nemáte co skrývat, že klidně poskytnete data komukoliv. Pan policista Kolář svého času takhle nějak obhajoval odposlechy. Dobrá.

Kouknem na to z druhé strany. V úvodu článku zmiňuji zavirovaný počítač. Určitě se to stalo každému – samy se otevírají okna prohlížeče, počítač se zpomalí, chodí Vám stovky spam zpráv denně, v horším případě se Vám někdo nabourá do mailu, banky, protože najednou zná Vaše hesla ….. Odborníci varují před viry, malware, spyware, pishingem a kdoví čím ještě. Podstatou těchto škodlivých programů e to, že se Vám uhnízdí v počítači bez Vašeh vědomí a komusi odesílají co samy chtějí. A červené tlačítko, taky cosi kamsi posílá – až Vám bude divné, že reklama, kterou Vás na internetu obšťastňuje skoro každý je podezřele přesně zacílená na Vaše koníčky a až Vás policista při kontrole na silnici vyzve k drogovému tesu (synek si o víkendu početl o konopí a jeho pěstování), vzpoměňte si, na pravidlo neklikat bezhavě na vše a neinstalovat kdejakou blbost ( byťs požehnáním pana ministra, Policie ČR a Evropské unie).

Čtěte dále:   Přijela do Humpolce celebrita? Ne, to jen Míša Mašková otevřela malý kousek nebe

to Bretschneider: toto tlačítko neslouží k oznámení závadného článku, je jenom ilustrační.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nováčci zazářili v Olomouci

St Úno 10 , 2010
Téměř čtyřicetičlenný tým závodníků SK TKD Lacek vyrazil do Olomouce na první český turnaj tohoto roku – Scorpions Cup. Čtěte dále:   Píšou o Humpolci - IDNES.CZ: Na Vysočině otevřel první obchod bez prodavačů, kamery zákazníka nespustí z očí

You May Like

Témata