Cestovní ruch se propadl o 85 až 95 procent oproti roku 2019

4

Restriktivní opatření vyplývající ze světové pandemie koronaviru přinesla propad návštěvnosti a spotřeby v cestovním ruchu na Vysočině o 85 až 95 procent oproti roku 2019.

Podpora domácího cestovního ruchu bude zcela zásadním opatřením, jak situaci po uvolnění opatření zlepšit.

Jaké jsou dopady restriktivních opatření vyplývajících ze světové pandemie koronaviru na cestovní ruch na Vysočině? A jaký bude následující vývoj v roce 2020? Seznamte se s modelovými variantami ve studii, kterou zpracovala společnost Economic Impact.

pdfDopady restrikcí kvůli koronaviru na cestovní ruch v Kraji Vysočina

První varianta analýzy nabízí situaci výchozí dle roku 2019, tedy bez jakýchkoliv omezení kvůli koronaviru. Slouží jako výchozí základ pro úvahy nad modelovými dopady pandemie COVID-19. Druhá modelová varianta předpokládá postupné uvolňování restriktivních opatření do konce května, třetí do konce srpna a poslední až do konce roku 2020. Přitom aktuálně platná hlavní restriktivní opatření, jež ovlivňují cestovní ruch, jsou uzavření restaurací a dalších stravovacích zařízení, zákaz volného pohybu osob na celém území ČR, úplné uzavření hranic a zákaz vycestovat do zahraničí a zákaz prodeje ubytovacích služeb.

Všechny tři varianty, v nichž jsou zohledněna restriktivní opatření, předpokládají zásadní propad návštěvnosti a spotřeby oproti variantě výchozí, a to o 85 až 95 procent. Po uvolnění realizovaných restriktivních opatření by mělo následovat postupné zlepšování situace. Předpoklady tedy rozhodně nejsou optimistické. Zásadním opatřením bude podpora domácího cestovního ruchu.

  • zpráva převzata od Vysočina Tourism, p. o.
  • tisk@kr-vysocina.cz

Petr

4 thoughts on “Cestovní ruch se propadl o 85 až 95 procent oproti roku 2019

  1. Mno,
    Pro cestovni ruch je toto likvidacni.
    Nejhorsi na tom je, ze ceska nabidka na cestovani je siCe zajimava, ale velice spatnou vizitku maji nasi hotelueri, restaurateri atp. Vse priserne predrazene, nevkusne ( az na vyjimky ). Vsude chteji turistu proste odrbat. Najez se, zaplat a vypadni….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Otevírací doba MěÚ Humpolec pro veřejnost se vrací ke standardnímu rozsahu

Pá Dub 17 , 2020
Po vládních nařízeních k omezení otevírací doby úřadů pro veřejnost na maximálních šest hodin v týdnu přichází od pondělí 20. dubna v platnost uvolnění tohoto opatření.

You May Like

Témata