Největší nabíjecí stanice pro elektromobily je na Vysočině

1

Všechny aktuálně dostupné standardy nabíjení automobilů, wifi přípojení i odpočinkovou zónu nabízí nově vybudovaná stanice u Humpolce

Největší nabíjecí stanice v České republice sousedí s čerpací stanicí v blízkosti dálnice D1, kde lze mimo jiné natankovat i stlačený zemní plyn. Slavnostního otevření v pátek 24. června se zúčastnil i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, společně se svým náměstkem pro dopravu a majetek Liborem Jouklem.

 

 
 

„Dlouhodobá spolupráce se společností E.ON a Krajem Vysočina má další konkrétní výsledek. Společné memorandum s názvem Vysočina šetří energii se nám daří naplňovat. Začali jsme podporou úspor energií v obcích na Vysočině, v příspěvkových organizacích kraje, pokračovali jsme přes využití CNG pro pohon automobilů a nyní se dostáváme až k elektromobilitě,“ pochvaluje si výsledky hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Investorem jedné z nejmodernějších nabíjecích stanic ve střední Evropě je právě společnost E.ON, která ji bude zároveň provozovat. Stanice je umístěna na strategickém místě, které umožní řidičům elektromobilů pohodlné cestování mezi Prahou a Brnem, ale také mezi severem a jihem České republiky.

Hejtman Jiří Běhounek zajíždí do elektrostanice

Hejtman Jiří Běhounek zajíždí do elektrostanice

Elektrostanice

Projekt Vysočina šetří energii má další úspěšný výsledek

Projekt Vysočina šetří energii má další úspěšný výsledek

Čtěte dále:   V Humpolci bude jídlo. Vrací se festival rekordů. Tipy na víkend na Pelhřimovsku

Petr

One thought on “Největší nabíjecí stanice pro elektromobily je na Vysočině

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec čelí návrhu na zrušení územního plánu

Út Čvn 28 , 2016
Humpolec – U Krajského soudu v Českých Budějovicích se bude 20. července projednávat návrh na zrušení územního plánu Humpolce. Čtěte dále:   U Jihlavy vznikla farmářská samoobsluha. Platí se do kasičky či QR kódem

You May Like

Témata