V krajském kole Logické olympiády zazářila rodina Vítkova. Za Vysočinu soutěžily přes tři tisíce účastníků

Říká se, že třináctka nepatří mezi šťastná čísla a u letošního třináctého ročníku Logické olympiády se to zčásti potvrzuje. Tento ročník je dosti odlišný od předchozích, organizátoři se totiž museli, vzhledem ke koronaviru a platným opatřením, rozhodnout pro změnu schématu soutěže. Nejlepší soutěžící, kteří postoupili do krajského kola, si proto museli změřit své síly nově on-line formou. Toto kolo se konalo 6. listopadu.

V kategorii A (3. – 5. třída základních škol) se vítězem stal Kryštof Vítek, ZŠ Seifertova 5, Jihlava. První místo mezi žáky druhého stupně základních škol soutěžícími v kategorii B si vybojoval jeho bratr Matyáš se stejné školy. A mezi studenty středních škol zvítězila Denisa Vítková, SŠ SČMSD Hradská 276, Humpolec v kategorii C.

Vzhledem k situaci a platným omezením bylo finále 13. ročníku Logické olympiády původně plánované v Míčovně Pražského hradu dne 30. listopadu bohužel zrušeno. Organizátoři uvažují o jiné formě a jiném čase soutěže.Do soutěže, kterou organizuje Mensa ČR, se letos celkem zaregistrovalo 63 770 soutěžících ze 3 143 škol v celé ČR, z čehož z Kraje Vysočina bylo 3 425 soutěžících. Během on-line základního i krajského kola děti řešily různé typy logických úloh – např. řady, přesmyčky, matice, sudoku, počítání času nebo věku, vztahy mezi čísly, grafické řady či matice atd.

Soutěž je podpořena Nadací The Kellner Family Foundation, školou Open Gate, MŠMT a finančně přispěl i Kraj Vysočina a město Havlíčkův Brod.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Šéf ŘSD Mátl: Rekonstrukce dálnice D1 příští rok skončí

Pá Lis 20 , 2020
Česko není ve výstavbě nových silnic a dálnic rozhodně evropskou špičkou. Veškeré procesy trvají dlouhé roky a někdy můžeme mít pocit, že k zahájení stavby snad nikdy nedojde. Proč tomu tak je a zdali se blýská na lepší časy jsme se ptali šéfa Ředitelství silnic a dálnic Radka Mátla.

You May Like

Témata