Charita otevřela sociální byty

3

Dnešním dnem byl v Humpolci oficiálně zahájen provoz šesti bytů sociální rehabilitace, které jsou ve 2. patře domu s pečovatelskou službou ve Školní ulici.

Malometrážní byty jsou určeny mladým lidem z dětských domovů či pěstounské péči, kteří jsou nuceni řešit otázku bydlení a samostatného života vůbec. S mladými lidmi je uzavřena smlouva na jeden rok, bude jim poskytnuto nejen ubytování, ale také sociálně právní poradenství, pomoc při zprostředkování zaměstnání a při vedení domácnosti. Byty jsou vybavené standardním nábytkem, nechybí kuchyňská linka, sporák, lednička, možnost užití pračky. Nájemné je 2 – 2,5 tisíce Kč podle velikosti bytů a dále se platí energie. Zatím je obsazen jeden byt a příští týden dostane svého prvního obyvatele další byt. Slavnostního přestřižení stuhy jednoho z bytů se chopil starosta města Humpolec Jiří Kučera spolu s ředitelkou Oblastní charity Havlíčkův Brod. Právě díky spolupráci města Humpolec a oblastní charity mohl vzniknout tento nový projekt.Nové startovací byty doplnily množství služeb, jež oblastní charita nabízí zejména seniorům a lidem se zdravotním handicapem.Všechny charitní služby v Humpolci naleznete v ulici Školní 730 a jedná se o Astru – denní centrum pro seniory, charitní pečovatelskou službu, půjčovnu rehabilitačních a kompenzačních pomůcek a nově i byty sociální rehabilitace.Více info:
http://www.charitahb.cz

Čtěte dále:   Někdo se i ztratí. Kukuřičné bludiště v Humpolci je spletité

myska

3 thoughts on “Charita otevřela sociální byty

 1. je to výborný krok.otázkou zůstává,zda by byla zde možnost ubytování třeba pro tělesně handicapované.

  1. No myslím, že i kdyby byla, tak Humpolec přesto zůstane pro tyto občany městem „nevstřícným“, dá-li se to tak nazvat. Vezměte si jen přístup pro vozíčkáře jako jsou vysoké obrubníky a podobné maličkosti. (Teď nemám na mysli úřady, těm to ukládá legislativa).

   1. Je pravdou,že skutečně bezbariérové byty zřejmě na území města nejsou.Mám na mysli třeba pět malometrážních bytů pro tělesně postižené. dobrý nápad je připravované zpřístupnění knihovny pro vozíčkáře i starší obyvatele,tedy až bude dokončeno..
    Chápu,že se jedná v těchto případech o velké částky na opravy,ale nikdo neví,kdo z nás je bude jednou potřebovat…
    V nově budovaných objektech by otázka bezbariérových vstupů měla být řešena automaticky…Z.Loskot

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Ze sklepa do sklepa

St Bře 5 , 2008
Cestovní agentura Adores vás zve 5.dubna na jednodenní výlet za vínem do Velkých Bílovic. Pro všechny milovníky lahodného moku je připraveno putování po 39 vinných sklepech včetně volné degustace. Čtěte dále:   Někdo se i ztratí. Kukuřičné bludiště v Humpolci je spletité

You May Like

Témata