CHARITATIVNÍ MATURITNÍ PLES STŘEDNÍ ŠKOLY INFORMATIKY A CESTOVNÍHO RUCHU

Několik týdnů pečlivých příprav, důkladného plánování, těšení se, ale také skutečné nervozity a trémy – „předplesové šílenství“ maturantů z oboru obchodník Střední školy informatiky a cestovního ruchu v Humpolci vyvrcholilo v pátek 22. února ve Spolkovém domě v Humpolci.

O tom, že si naši studenti pro návštěvníky přichystali vskutku výjimečný ples, na nějž budou všichni dlouho vzpomínat, se můžete v následujících řádcích sami přesvědčit.

 Z mikrofonu se line úvodní slovo moderátora k zahájení plesu. Co je to za známý, povědomý hlas? No ne, opravdu, sluch nás neklame! Moderátor ranní show rádia Vysočina − nejposlouchanějšího rádia v kraji − Jiří Doležal! Čekání na nástup maturantů zpříjemnilo vystoupení „flatařů“ na kolech BMX v režii Michala Dufka a Vlada Slavika z Prahy. A další minuty už patřily jen a jen maturantům. Kdo nestihl včas zaujmout správné místo kolem sálu, mohl vidět nástup maturantů pouze z balkonu. Obrovské množství přihlížejících povzbuzovalo studenty patřičným potleskem, za což byli přítomní odměněni rozesmátými obličeji maturantů. Po zdárném ošerpování paní třídní učitelkou a paní zástupkyní školy se maturanti ujali slova a všechny dojali děkovným proslovem.

Obyčejný maturitní ples? Ani náhodou! Pomáháme lidem v nouzi.

O dnešních mladých lidech často slýcháme, že se neslušně chovají, nemají úctu ke stáří a neštěstí druhých je jim lhostejné. Ne všichni jsou však takoví. O tom nás přesvědčila právě tato maturitní třída. Pod taktovkou paní třídní učitelky Mgr. Jany Kourkové zrealizovali nápad pomoci lidem v nouzi. Část uspořených peněz určených pro maturitní ples, které se běžně utrácí u baru, se rozhodli využít jinak.  Část peněz věnovali občanskému sdružení Zvoneček, které  pomáhá zdravotně postiženým dětem a občanům v Pelhřimově. Paní Aleně Váňové, zástupkyni jmenovaného sdružení, byl po proslovu maturantů osobně předán symbolický šek v hodnotě pěti tisíc korun. Tím však charitativní akce nekončila. Během celého večera mohli přítomní posílat dárcovské sms zprávy, a to na:

Čtěte dále:   Robert Balzar Trio

·         Nadační fond Klíček, který pomáhá zlepšování životních podmínek vážně a nevyléčitelně nemocných dětí a jejich rodin na budování a provoz dětského hospice, na propagaci dětské hospicové péče a na podporu principů péče zaměřené na celou rodinu dětského pacienta v českých dětských nemocnicích.

·         Občanské sdružení VODICÍ PES, O.S. , které poskytuje sociální pomoc zrakově postiženým s vodicím psem. Cíleně se zaměřuje na podporu samostatného pohybu a orientace nevidomého člověka s vodicím psem ve společnosti.

·         Nadaci Terezy Maxové dětem, jejímž cílem je snížení počtu dětí vyrůstajících v ústavní výchově a také kompenzace nedostatků ústavní péče u dětí, které nemohou vyrůstat v rodině. Projekt je určen všem, kdo poskytují účinnou a efektivní podporu opuštěným a znevýhodněným dětem. Cílovými příjemci mohou být – neziskové organizace, kojenecké ústavy, dětské domovy, diagnostické ústavy, děti v ústavní výchově a v pěstounské péči.

Před očekávaným půlnočním překvapením (kdy studenti v maskách známých osobností předvedli přihlížejícím komický tanec na mix písniček) si návštěvníci plesu mohli vychutnat vzácnou chvíli, kdy všichni společně zaslali dárcovskou sms na uvedené organizace. Tento nezapomenutelný okamžik sjednotil celý sál a umocnil již tak slavnostní a příjemnou atmosféru plesu. V průběhu večera se nenašla chvíle, při níž by se návštěvníci nudili. Z dalších akčních momentů sklidila zasloužený potlesk ohňová show. Maturantům se podařilo ohromně překvapit i paní třídní učitelku, které věnovali zážitek – tandemový seskok padákem.  Pro všechny věkové kategorie neúnavně hrála kapela Impuls, díky níž se parket neocitl ani na chvíli bez tanečníků.  

Maturitní ples třídy 4.O se vydařil nad očekávání skvěle, za což patří nemalé poděkování paní třídní učitelce Mgr. Kourkové, která i přes svůj mladý věk a vedení prvního maturitního ročníku dokázala zorganizovat tak náročnou a ojedinělou akci. Všichni zaměstnanci školy, spolužáci a návštěvníci plesu nejen jí, ale i třídě 4.O děkují za naprosto jedinečný večer.

Plesoa4.jpg

Plesoa42.jpg

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Bernard Cup 2013 , zápasy hrané v sobotu 9.března 2013

St Bře 13 , 2013
Finále Bernard Cup 2013 Čtěte dále:   Zájezd na divadelní představení Mrzák inishmaanský

You May Like

Témata