Chceme je poznat všechny, říkají odborníci o drogově závislých

Usnadňují mi život s věcmi, se kterými si sám neporadím nebo o kterých nechci mluvit s nikým ze svého okolí, pochvaluje si služby jihlavského Centra U Větrníku neboli Káčka, které působí i na Pelhřimovsku jeden z tamních klientů. Kvůli citlivosti tématu však nechtěl zveřejnit své jméno. Jde totiž o kontaktní a poradenské centrum pro osoby ohrožené drogovou závislostí.

Terénní pracovníci se v Pelhřimově, Kamenici nad Lipou, Humpolci, Nové Cerekvi, Pacově a mimo jiné i v Telči či Třešti setkávají se stálými klienty, kterým vyměňují použitý infekční materiál, mluví s nimi o bezpečnějším užívání drog či řeší nástup do léčby. „Není naším cílem zredukovat počet našich klientů, spíš považujeme za úspěch, když se nám podaří dostat k co největšímu počtu uživatelů. Kdybychom totiž neměli klienty, neznamenalo by to, že žádní uživatelé nejsou, ale že se nám nedaří s nimi navázat kontakt a tedy pravděpodobně děláme něco špatně,“ vysvětlila terénní pracovnice, Michaela.

Celý článek zde: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/chceme-je-poznat-vsechny-rikaji-odbornici-o-drogove-zavislych-20210529.html

Terénní pracovníci jihlavského Centra U Větrníku pomáhají lidem ohroženým drogovou závislostí i na Pelhřimovsku.
Terénní pracovníci jihlavského Centra U Větrníku pomáhají lidem ohroženým drogovou závislostí i na Pelhřimovsku.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Proti trase jihozápadního obchvatu Brodu stojí dvě protichůdné petice

Út Čvn 1 , 2021
Na přípravu to měla být nejsnadnější část obchvatu Havlíčkova Brodu, plánování jihozápadní části se však potýká s problémy už při stanovení trasy. Loni lidé podepisovali petici proti původní variantě, další pak v uplynulých týdnech proti trase náhradní. Obě petice přitom jdou proti sobě.
Jihozápadní obchvat Brodu může být kratší, Šmolovům se nejspíš nevyhne

You May Like

Témata