Cimbálovka Drahan

5

Ve Štočkově dvoře (areál tiskárny David) si v sobotu 16.května můžete poslechnout cimbálovou muziku a popít vínečko z Velkých Bílovic.

Cimbálová muzika Drahan pochází z Blanska na jihu Moravy. Lidové tradice udržuje Soubor písní a tanců Drahan již více jak 30 let. Cimbálová muzika původně vznikla jako jeho součást a zaměřovala se zejména na interpretaci horáckých písní. V dnešní době skupina čerpá i z jiných folklorních oblastí Moravy, Čech a Slovenska.


 


Drahan zahraje ty nejznámější písničky, ale i méně známé melodie. Vystoupí ve stylizovaných, ručně vyšívaných horáckých krojích.


 


Začátek: 19:00 hod.


Vstupné: 99,- Kč

Čtěte dále:   Humpolečtí ochotníci se představí ve dvou hrách. Domácí karanténa i Naši furianti jsou v prodeji

myska

5 thoughts on “Cimbálovka Drahan

  1. Já tomuto projektu v dvoře tiskárny fandím. Nemusí být vše tak monstrozně dělané jako bývalé pivní slavnosti.

    1. Panu Davidovi patří uznání a dík za to, že připravil něco lidového i pro starší spoluobčany a to v místě, kde nepotřebuje zabírat veřejné prostranství a kde má i kvalitní zázemí. Ještě jednou: Milane díky za takovéto akce a mnoho úspěchu při pořádání dalších akcí. Jirka.

      1. Jen tak dál pane David.Chceme se zeptat zda u vás bude taky Moravanka a hlavně Eva a Vašek. Vaše holky obdivovatelky z Máchovky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Street Veteran Show

Pá Kvě 15 , 2009
LOCAL 410 (Bar na schodech) dnes, tj.15.5. od 20 hodin: Mravní Zkaženci, Kult Vzdoru, Gazellas Breakers, DJ S.D.KA. Čtěte dále:   Koncentrované ztišení i hluboký poslech. Do humpolecké 8smičky se odstěhoval zvuk

You May Like

Témata