Čisté konto přihrálo titul

Poslední kolo hokejového okresního přeboru přineslo jen jediné překvapení. Tím je prohra Spartaku C v Humpolci. „Old Dogs“přijeli hodně oslabeni a výsledkem definitivně uhasili svou doutnající naději na vítězství v soutěži. Titul stejně jako v loňské sezoně slavili jejich oddíloví kolegové z béčka.

Humpolec B – Spartak C 8:6

Domácí vstoupili do zápasu velmi nedůrazně a již v 6. minutě prohrávali od dvě branky. Hostům, kteří přijeli pouze v sedmi, však začaly docházet síly, čehož Humpolec znamenitě využil. Ve třetí třetině byli již domácí lepším týmem a skóre zaslouženě otočili. Fakta – góly: 33., 50. a 58. Zelenka, 10. a 45. Dvořák, 21. T. Bláha, 41. Sedláček, 43. Svoboda – 6. a 15. Plešák, 2. K. Pamětický, 15. Soška, 28. Martínek, 31. Kozlík. Rozhodčí: Doležal a Novotný. Třetiny: 1: 4, 2: 2, 5: 0. Vyloučení: 6: 6. Přesilovky: 1: 1. Humpolec B: J. Ždimera st. – Dolejš, T. Bláha, Krčál, Horáček, Svoboda, Zelenka, M. Bláha, Borovec, Dvořák, J. Ždimera ml., Minks, Sedláček, Pipek, Brož. Spartak Pelhřimov C: Soška – K. Pamětický, Mutl, Zaňák, Plešák, Martínek, Kozlík, Vácha. (do)

Počátky – Čejov 5: 13

Pouze vítězství mohlo za určitých okolností zvednout Počátky ze dna tabulky, ale zázrak se nekonal. Devils sice ještě vyrovnali na 1: 1, ovšem hosté odpověděli ještě do první sirény dalšími čtyřmi góly. Pak už se dohrával zápas v poklidu, útoky jasně předčily děravé obrany. Fakta – góly: 33. a 56. Tříletý, 11. Houška, 21. Brabec, 21. Blecha – 12., 20. a 47. Pavlas, 17., 22. a 59. Vašek, 6. a 13. Folejtar, 26. Tauber, 37. M. Kerbr, 45. T. Moravec, 58. T. Maršík, 60. P. Kerbr. Rozhodčí: J. Nacházel a F. Nacházel. Třetiny: 1: 5, 3: 3, 1: 5. Vyloučení 6: 5. Přesilovky: 2: 2. Oslabení: 0: 1.